ବିଭୂତି ପଣ୍ଡାଙ୍କ ଉପନ୍ୟାସ ‘ଭାନୁମତୀ ପୁରରୁ ଭାରତ ବର୍ଷ’ର ଉନ୍ମୋଚିତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବିଭୂତି ପଣ୍ଡାଙ୍କ ଉପନ୍ୟାସ ‘ଭାନୁମତୀ ପୁରରୁ ଭାରତ ବର୍ଷ’ର ଉନ୍ମୋଚନ ଉତ୍ସବ ଆଜି ସ୍ଥାନୀୟ ଅଭିଲେଖାଗାରଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ପ୍ରଫେସର ଡ.ବସନ୍ତ କୁମାର ପଣ୍ଡା

Read more

ସୁପ୍ରିମ୍‌କୋର୍ଟରେ ଧାରା ୩୭୭ ଶୁଣାଣି ଶେଷ : ସମଲିଙ୍ଗୀ ସଂପର୍କକୁ ସମାଜ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଉଚିତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସମଲିଙ୍ଗୀ ଯୌନ ସଂପର୍କକୁ ଅପରାଧ ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରୁଥିବା ଆଇପିସିର ଧାରା ୩୭୭ ନେଇ ସୁପ୍ରିମ୍‌ କୋର୍ଟରେ ଆଜି ଶୁଣାଣି ଶେଷ ହୋଇଛି ଏବଂ କୋର୍ଟ

Read more

ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସର ନିଷ୍ପତ୍ତି : ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ଜଣଙ୍କୁ ଟିକେଟ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ନିର୍ବାଚନରେ ଛିଡ଼ା ହେବା ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ଜଣଙ୍କୁ ମିଳିବ  ଟିକେଟ୍‌। ଏଥିପାଇଁ କୌଣସି ସୁପାରିସ୍‌କୁ ବିଚାରକୁ ନିଆଯିବ ନାହିଁ। ଆଜି ଏଆଇସିସିର ଏଭଳି ନୀତି

Read more

ବିହାର ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି : ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଥବା ଏସିଡ ଆକ୍ରମଣ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କୁ ୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ସହାୟତା

ପାଟନା: ବିହାର ରାଜ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ପରିଷଦ ପୀଡ଼ିତ ପ୍ରତିକାର (ସଂଶୋଧନ) ସ୍କିମ ୨୦୧୮କୁ ସଂଶୋଧନ କରିଛନ୍ତି। ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଅନୁସାରେ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଥବା ଏସିଡ ଆକ୍ରମଣର ଶିକାର

Read more

ଆଶାକର୍ମୀଙ୍କ ଦାବି ପୂରଣ ହେଲା; କଣ୍ଡୋମ ପ୍ୟାକେଟ୍‌ ଉପରୁ ‘ଆଶା ନିରୋଧ’ ହଟି କେବଳ ‘ନିରୋଧ’ ରହିବ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷ ହେବ ଆକ୍ରିଡେଟେଡ୍‌ ସୋସିଆଲ୍‌ ହେଲଥ୍‌ ଆକ୍ଟିଭିଷ୍ଟ୍‍(ଆଶା) କର୍ମୀମାନେ ସ୍ୱାଭିମାନ ପାଇଁ କରୁଥିବା ଲଢ଼େଇର ଶେଷରେ ଫଳ ମିଳିଛି। କଣ୍ଡମ୍‌ ପ୍ୟାକେଟ୍‌ରେ ‘ଆଶା

Read more

ଆଜି ଠାରୁ ସଂସଦର ୨୨ ଦିବସୀୟ ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନ : ବିରୋଧିଙ୍କ ସହଯୋଗ ଲୋଡିଲେ ମୋଦୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସଂସଦର ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନ ବୁଧବାର (ଜୁଲାଇ ୧୮) ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ୨୨ ଦିବସୀୟ ଏହି ଅଧିବେଶନ ଅଗଷ୍ଟ ୧୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ। ଏହାରି ମଧ୍ୟରେ

Read more

ଭାରତ ସୀମାରେ ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ପାଣିପାଗ ନିରୀକ୍ଷଣ କେନ୍ଦ୍ର ନିର୍ମାଣ କଲା ଚୀନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତ ସୀମା ନିକଟରେ ଥିବା ପାର୍ବତ୍ୟାଞ୍ଚଳରେ ଅଧିକ ସୁବିଧା ଉପଲବ୍ଧ କରିବା ପାଇଁ ଚୀନ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତି କରିଛି। ଏଥି ପାଇଁ ଚୀନ ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ପାଣିପାଗ

Read more

୧୯୭୧ରୁ ୨୦୧୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜନଗଣନା ରିପୋର୍ଟରୁ ସୂଚନା : ଓଡ଼ିଆ କହୁଥିବା ଲୋକସଂଖ୍ୟା କମୁଛି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶରେ ହିନ୍ଦୀକୁ ଛାଡ଼ିଦେଲେ ଅନ୍ୟ ଭାଷାରେ କଥାବାର୍ତା କରୁଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା କମିବାର ଲାଗିଛି। ଏଥିରେ ଓଡ଼ିଆ ଭାଷା ମଧ୍ୟ ରହିଛି। ୧୯୭୧ରୁ ୨୦୧୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ

Read more

ସିସୋର ଠକେଇ ମାମଲାରେ ସିବିଆଇ ଦୁଇ ଜଣ ଆଇପିଏସ୍‌ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ କଲା ସମନ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ସିସୋର ଠକେଇ ମାମଲାରେ ସିବିଆଇ ଦୁଇ ଜଣ ଆଇପିଏସ୍‌ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ସମନ୍‌ କରିଛି। ଯଥାଶୀଘ୍ର ସମ୍ଭବ ସେମାନେ ସିବିଆଇ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ହାଜର ହେବାକୁ କୁହାଯାଇଛି। ସିସୋର

Read more

ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ୨୨ ହଜାର ପ୍ରକଳ୍ପରେ ୫୪୭ କୋଟି ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଜରିଆରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଇତିମଧ୍ୟରେ ୫୪୭ କୋଟି ଟଙ୍କା ବାଣ୍ଟି ସାରିଲେଣି। ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସୂତ୍ରରୁ ଏହି

Read more
Please wait...

Subscribe for News Updates

Want to be notified when our article is published? Enter your email address and name below to be the first to know.