ଆଗ୍ରାର ହେବ ନାମ ପରିବର୍ତ୍ତନ : ଗବେଷକଙ୍କ ପାଖରୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ମାଗିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ

ଲକ୍ଷ୍ନୌ: ବଦଳିଯିବ ବିଶ୍ୱ ଐତିହ୍ୟସ୍ଥଳୀ ତାଜ ମହଲର ମୂଳ ଠିକଣା। ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ତାଜମହଲ ଅବସ୍ଥାପିତ ଥିବା ଆଗ୍ରା ସହରର ନାମ ପରିବର୍ତ୍ତନ

Read more

ଭୁବନେଶ୍ବର ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁରରେ କୁକୁର ଛୁଆଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ମାମଲା | ଗାଡ଼ି ଧକ୍କାରେ ୪ କୁକୁର ଛୁଆଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ | ପିପୁଲ ଫର୍‌ ଆନିମଲ ସଂଗଠନର ଏତଲା ଭିତ୍ତିରେ ମାମଲା ରୁଜୁ | ଅଭିଯୁକ୍ତ କ୍ୟାବ୍‌ ଡ୍ରାଇଭର କାହ୍ନୁଚରଣ ଗିରି ଗିରଫ

Read more

ରାଜ୍ୟସଭାରେ ବିଜେଡି ସାଂସଦଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରଂଶସା: ବିଜେଡି ଓ ଏନ୍‌ସିପି ସାଂସଦ କେବେ ବି ଗୃହର ମଧ୍ୟଭାଗକୁ ଆସିନାହାନ୍ତି କି ଗୃହ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବାଧା ଦେଇନାହାନ୍ତି, ବିଜେଡି ଓ ଏନ୍‌ସିପି ଠାରୁ ଅନ୍ୟ ଦଳଗୁଡ଼ିକ ଶିଖନ୍ତୁ: ମୋଦି

Read more

ଜନସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା ନବଉଦ୍‌ଭାବନ ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶାକୁ ଜାତୀୟ ପୁରସ୍କାର | ଫୋନି ବେଳେ ଆଶା ଓ ଗାଁ କଲ୍ୟାଣ ସମିତି ପୋଷ୍ଟର ପାଇଁ ତୃତୀୟ ପୁରସ୍କାର | ଗୁଜରାଟରେ ପୁରସ୍କାର ଗ୍ରହଣ କଲେ NHM ନିର୍ଦେଶିକା ଶାଳିନୀ ପଣ୍ଡିତ

Read more

ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ବଡ ରାୟ: ପାର୍କିଂରୁ ଗାଡି ହଜିଲେ ଦାୟୀ ରହିବେ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ, ଗାଡି ମାଲିକକୁ ଦେବାକୁ ପଡିବ କ୍ଷତିପୂରଣ

ହୋଟେଲ୍ ପାର୍କିଂରୁ ଗାଡ଼ି ଚୋରି ହେଲେ ହୋଟେଲ୍ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଦାୟୀ ରହିବେ ବୋଲି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ରାୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ନୂଆଦିଲ୍ଲୀର ତାଜ୍ ମହଲ ହୋଟେଲରୁ ୧୯୯୮ରେ ଚୋରି ହୋଇଥିବା

Read more

ସ୍ୱର୍ଗତ ବାଲଠାକରେଙ୍କ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀରେ ସମ୍ମାନ ଦେଲେ ମୁସଲିମ୍ ସଂପ୍ରଦାୟ

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମାନୁଷ୍ , ବାଦଶାହା , ସିଂହ ତଥା ନିଡରତାର ପ୍ରତୀକ ଭାବରେ ଜଣାଯାଉଥିବା ଶିବସେନା ମୁଖିଆ ସ୍ୱର୍ଗତ ବାଲ୍ ଠାକରେଙ୍କ ଗତକାଲି ସପ୍ତମ ପୂଣ୍ୟତିଥି ପାଳନ

Read more