ଓଡିଶାରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ ବାଉଁଶ ସମ୍ପର୍କିତ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପ : ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ଗବେଷଣା କେନ୍ଦ୍ର

ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ଓଡ଼ିଶା ବାଉଁଶ ଗବେଷଣା କେନ୍ଦ୍ର ବା ବାମ୍ବୋ ରିସୋର୍ସ ସେଣ୍ଟର। ଜେକେ ପେପର୍‌ର ସ୍ପର୍ଶ ଫାଉଣ୍ଡେସନ ଓ ନାବାର୍ଡର ମିଳିତ

Read more

ରାଜ୍ୟ ଅଭିଲେଖାଗାରରେ ସାଇତା ଯିବ ଓଡ଼ିଶାର ବିଶିଷ୍ଟ ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କ ସାକ୍ଷାତକାର

ଭୁବନେଶ୍ବର: ରାଜ୍ୟ ଅଭିଲେଖାଗାରରେ ସାଇତା ଯିବ ଓଡ଼ିଶାର ବିଶିଷ୍ଟ ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କ ସାକ୍ଷାତକାର। ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଓଡ଼ିଶାର କଳା, ସଂସ୍କୃତି, ସାହିତ୍ୟ, ସଂଗୀତ, ନୃତ୍ୟ, ସ୍ଥାପତ୍ୟ ସମେତ ବିଭିନ୍ନ

Read more

ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେଉଛି ସ୍ଥଳସେନା; ୫୦୦ କୋଟି ବିନିମୟରେ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ମଲ୍ଟି-ମୋଡ୍‌ ହାତ ଗ୍ରେନେଡ କିଣିବ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ବିଭାଗ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବାଲାକୋଟ ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍‌ ପରେ ଭାରତ ଓ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ଉତ୍ତେଜନା ଏବେ ଚରମ ସୀମାରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଏ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଦେଶର

Read more

ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଖୋଲିଲା ୨୪ ଘଣ୍ଟିଆ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ରୁମ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଗାମୀ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ଏବଂ ଓଡ଼ିଶା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଶୁକ୍ରବାର ଓଡ଼ିଶା ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟିଆ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ

Read more

ଆତଙ୍କବାଦୀ ମାସୁଦ୍‌କୁ ବଞ୍ଚାଉଥିବା ଚୀନ୍‌ ଏବେ ଭାରତକୁ ୧ଲକ୍ଷ ୮୦ହଜାର ବୁଲେଟ୍‌ପ୍ରୁଫ୍‌ ଜ୍ୟାକେଟ ଯୋଗାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ପୁଲଓ୍ଵାମା ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଜୈସ୍‌-ଇ-ମହମ୍ମଦର ମୁଖ୍ୟ ମାସୁଦ୍‌କୁ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଘୋଷଣା କରିବା ପାଇଁ ଭାରତ ଚେଷ୍ଟା ଚଳାଇଥିବା ବେଳେ ଚୀନ୍‌ ବାଟର କଣ୍ଟା

Read more

ମିଆଁମାର୍‌ ସୀମାରେ ବିଦ୍ରୋହୀଙ୍କୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ ସର୍ଜିକାଲ୍‌ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍‌, ୧୨ ହଜାର ଯବାନଙ୍କ ଅଭିଯାନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପୁଲଵାମାରେ ଆତ୍ମଘାତୀ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ଏବଂ ଏହାର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବାଲାକୋଟରେ ବୋମାମାଡ଼ ଘଟଣାରେ ସାରା ବିଶ୍ବର ନଜର ଅଟକିଯାଇଥିବା ବେଳେ ସମସ୍ତଙ୍କ ଅଲକ୍ଷ୍ୟରେ

Read more

୪ ମାସ ହେଲା ଏନ୍‌କ୍ଲୋଜରରେ ବନ୍ଦୀ ବାଘୁଣୀ ‘ସୁନ୍ଦରୀ’

ଭୁବନେଶ୍ବର : ବାଘୁଣୀ ‘ସୁନ୍ଦରୀ’ ଖବର କ’ଣ? କେମିତି ଅଛି ସେ? ୪ ମାସ ହେଲା ଅନୁଗୁଳ ଜିଲ୍ଲା ସାତକୋଶିଆ ଅଭୟାରଣ୍ୟର ରାଇଗୁଡ଼ା ଏନ୍‌କ୍ଲୋଜରରେ ବନ୍ଦୀ ଜୀବନ

Read more

ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାରରେ ସାମିଲ ହେଲା ମିଠା

କୋଲକାତା:ସାରା ଦେଶରେ ଯେ ନିର୍ବାଚନୀ ହାୱା ବହୁଛି  ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ମିଠା ଦୋକାନକୁ ଗଲେ ଆପଣ ବେଶ ଜାଣି ପାରିବେ। ନିର୍ବାଚନକୁ ଆଖିରେ ରଖି କୋଲକାତାର ମିଠା ଦୋକାନୀମାନ

Read more

ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ କଳା ଦିବସ : ବିଶ୍ୱର ଦ୍ୱିତୀୟ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଦେଶରେ ଗର୍ଜିଲା ବନ୍ଧୁକ

ୱେଲିଙ୍ଗଟନ୍‌: ବିଶ୍ୱର ଦ୍ୱିତୀୟ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଦେଶ ଭାବେ ପରିଚିତ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ଏବେ ଅଶାନ୍ତିର ବାତାବରଣ। ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଇତିହାସରେ ଆଜିର ଶୁକ୍ରବାର କଳା ଦିବସ ଭାବେ ଉଭା ହୋଇଛି।

Read more
Please wait...

Subscribe for News Updates

Want to be notified when our article is published? Enter your email address and name below to be the first to know.