ଦେଶର ୧୭୪ ଜିଲ୍ଲା ସହ ରାଜ୍ୟର ୧୭ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ପାଇପ୍ ଜରିଆରେ ଗ୍ୟାସ୍‌ ବିତରଣ : ଆସନ୍ତା ୨୨ ତାରିଖରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଭିଡିଓ କନ୍‌ଫରେନ୍ସିଂରେ କରିବେ ଶିଳାନ୍ୟାସ

ଭୁବନେଶ୍ବର: ରାଜ୍ୟର ୧୭ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ପାଇପ୍ ଜରିଆରେ ଗ୍ୟାସ୍‌ ବିତରଣ ପାଇଁ ତିନିଟି କଂପାନି ପ୍ରାୟ ୩୪୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ନିବେଶ କରିବେ। ସେହି ତିନି କଂପାନି

Read more

ଆସନ୍ତା ୨୨ରୁ ଆମେଚ୍ୟୁର ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ କ୍ଲବ୍ ତରଫରୁ ୫ମ ନଳିନୀକାନ୍ତ ମହାନ୍ତି ମେମୋରିଆଲ ରାଜ୍ୟ ଓପନ୍ ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ

ଭୁବନେଶ୍ବର : ଆସନ୍ତା ୨୨ରୁ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର ରେଲ୍ ଅଡିଟୋରିୟମ ଠାରେ ଅଗ୍ରଣୀ କ୍ରୀଡା ଅନୁଷ୍ଠାନ ଆମେଚ୍ୟୁର ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ କ୍ଲବ୍ ତରଫରୁ ୫ମ ନଳିନୀକାନ୍ତ ମହାନ୍ତି ମେମୋରିଆଲ ରାଜ୍ୟ

Read more

ଚୀନ୍‌କୁ ଟକ୍କର ଦେବା ଲାଗି ଭାରତ ଆମେରିକାରୁ କିଣିବ ୨୪ଟି ରୋମିଓ ସିହକ୍‌ ହେଲିକପ୍ଟର

ଓ୍ଵାସିଂଟନ୍‌: ଭାରତ ଆମେରିକାରୁ ୨୪ଟି ଆଣ୍ଟି-ସବ୍‌ମେରିନ୍‌ ରୋମିଓ ହେଲିକପ୍ଟର କିଣିବ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି।୨ ବିଲିୟନ୍‌ ଡଲାର୍‌ ବ୍ୟୟରେ ହେଲିକପ୍ଟର୍‌ ଖରିଦ କରାଯିବ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି। ଭାରତ

Read more

ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ତିନି ପୃଷ୍ଠାର ଚିଠି ଲେଖି ଆସନ୍ତା ୨୦ରେ ମାଲକାନଗିରି ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦେଲେ ମାଓବାଦୀ

ମାଲକାନଗିରି: ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ତିନି ପୃଷ୍ଠାର ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମାଓବାଦୀ ଆସନ୍ତା ନଭେମ୍ବର ୨୦ରେ ମାଲକାନଗିରି ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦେଇଛନ୍ତି। ଆନ୍ଧ୍ର-ଓଡ଼ିଶା ବୋର୍ଡର ସ୍ପେଶିଆଲ ଜୋନାଲ କମିଟି(aobszc)ର ମାଓବାଦୀ

Read more

ମର୍ଦ୍ଦଳଗୁରୁ ବନମାଳୀ ମହାରଣାଙ୍କ ପରଲୋକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମର୍ଦ୍ଦଳଗୁରୁ ବନମାଳୀ ମହାରଣାଙ୍କର ଶନିବାର ପରଲୋକ ଘଟିଛି। ମୃତ୍ୟୁ ବେଳକୁ ତାଙ୍କୁ ୭୭ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା। ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଏକ ଘରୋଇ ହସ୍‌ପିଟାଲରେ ନିମୋନିଆରେ ପୀଡିତ ହୋଇ ମର୍ଦ୍ଦଳଗୁରୁ

Read more

ବିଜେଡିର ଆଇଟି ଓ୍ଵିଙ୍ଗ୍‌: ଅମର ପଟ୍ଟନାୟକ ହେଲେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ, ଟିମ୍‌ରେ ୬ ଜଣ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ‘ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ’ ଶୁକ୍ରବାର ସୂଚନା ଓ ପ୍ରଯୁକ୍ତି ଶାଖା ଗଠନ କରିଛି। ଆଇଟି ଓ୍ଵିଙ୍ଗ୍‌ରେ ଅମର ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଇଛି। ସେହିଭଳି

Read more

ସାମୁଦ୍ରିକ ବାତ୍ୟା ‘ଗଜ’: ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟରେ ନୌସେନା; ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ହେଲିକପ୍ଟର୍‌, ଜାହାଜ

ଚେନ୍ନାଇ: ସାମୁଦ୍ରିକ ବାତ୍ୟା ‘ଗଜ’ ପ୍ରଭାବିତ ତାମିଲନାଡୁର ନାଗପଟ୍ଟନମ୍‌ରେ ସର୍ବସାଧାରଣ କୋଠାବାଡ଼ି ଓ ରାସ୍ତା ପରିସ୍କାର କରିବା କାର୍ଯ୍ୟରେ ଶନିବାର ଦିନ ଭାରତୀୟ ନୌସେନା ରାଜ୍ୟ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ,

Read more

ବାଲିଯାତ୍ରା ପ୍ଲଟ ବିକ୍ରିକୁ ନେଇ ତେଜିଲା ବିବାଦ, ପକାଇଥିବା ଷ୍ଟଲ୍‌କୁ ଉଠାଇ ନେଇଛି ବାଲିଯାତ୍ରା ବ୍ୟବସାୟୀ ସଂଘ

କଟକ: ଆସନ୍ତା ୨୩ତାରିଖରେ ମହାନଦୀ ପଠାରେ ହେବାକୁ ଯାଉଥିବା ବାଲିଯାତ୍ରାକୁ ନେଇ ପୁଣି ବିବାଦ ଉପୁଜିଛି। ବାଲିଯାତ୍ରା ପଡ଼ିଆର ଜମି ଆବଣ୍ଟନରେ ପ୍ରଶାସନିକ ଅବହେଳା ଓ ମନମୁଖି

Read more

ବିଧାନସଭାରେ ବିଧାୟକ ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ରଖିଲେ ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ ନୃସିଂହ ସାହୁ : ଓଡ଼ିଶାରେ ପ୍ରତିଦିନ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଯାଉଛି ୧୨ ଜୀବନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଉଛି ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା। ଓଡ଼ିଶାରେ ପ୍ରତିଦିନ ରାସ୍ତାରେ ୧୨ଟି ମୁଣ୍ଡ ଗଡ଼ୁଛି। ବିଧାନସଭାରେ ବିଧାୟକ ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତରରେ ଏହି ତଥ୍ୟ

Read more

ପୁସ୍ତକ ମେଳାରେ ଲାଗିଛି କେନ୍ଦ୍ର ସଂସ୍କୃତି ବିଭାଗ ଷ୍ଟଲ : ମିଳୁଛି ବହୁ ପୁରାତନ ଦୂର୍ଲଭ ପାଣ୍ଡୁଲିପି

ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଳିତ ବର୍ଷ କଳିଙ୍ଗ ପୁସ୍ତକ ମେଳାରେ କେନ୍ଦ୍ର ସଂସ୍କୃତି ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ଷ୍ଟଲ ଖୋଲାଯାଇଛି| ଯେଉଁଥିରେ କି ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ପୁରାତନ ଗ୍ରନ୍ଥାବଳିଠୁ

Read more
Please wait...

Subscribe for News Updates

Want to be notified when our article is published? Enter your email address and name below to be the first to know.