ଭାରତୀୟ ରେଳ ଲାଗୁ କଲା ନୂଆ ନୀତି: ଟ୍ରେନରେ ଭେଣ୍ଡର୍ ବିଲ୍ ନ ଦେଲେ ଖାଦ୍ୟ ମାଗଣା

ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇ ଲଞ୍ଚ କରିଛି ‘ନୋ ବିଲ୍, ଫ୍ରି ଫୁଡ଼’ ପଲିସି, ଅର୍ଥାତ ବିଲ ନାହିଁ ତ ଖାଦ୍ୟ ଖାଆନ୍ତୁ ମାଗଣାରେ । ଏହି ନୂଆ ପଲିସି

Read more

ଆଜିଠୁ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଆମ୍ବ ଉତ୍ସବ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆମ୍ବର ମହକରେ ମହକୁଛି ସହର। ଫଳ ଦୋକାନରେ ଗଦାଗଦା ରସାଳ ଆମ୍ବ ମନ ଟାଣି ନେଉଛି। ଆମ୍ରପଲ୍ଲୀ, ବାଇଗଣପଲେଇ, ତୋତାପୁରୀ, ଆଲ୍‌ଫୋନ୍ସୋ, ଲେଙ୍ଗ୍‌ଡା, ଦୁସେରି, ସୁବର୍ଣ୍ଣରେଖା,

Read more

ଘରେ ପହଞ୍ଚିବ ପାହାଳ ରସଗୋଲା : କଲ୍‌ କରି ଅର୍ଡ଼ର ଦେବାକ୍ଷଣି ପହଞ୍ଚିଯିବ ରସଗୋଲା

ବାଲିଅନ୍ତା: ପ୍ରସିଦ୍ଧ ପାହାଳ ରସଗୋଲାକୁ ଅଧିକ ପ୍ରଚାର ଓ ଲୋକାଭିମୁଖୀ କରିବା ପାଇଁ ପାହାଳ ମିଠା ବ୍ୟବସାୟୀ ସଂଘ ଆରମ୍ଭ କରିଛି ଆଉ ଗୋଟିଏ ନୂଆ ପ୍ରୟାସ।

Read more

ରାସ୍ତାଘାଟରେ ବୁଲୁଥିବା ପାଗଳମାନଙ୍କୁ ମାଗଣାରେ ଚିକିତ୍ସା ସୁବିଧା ମିଳିବ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଏଣିକି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କଲେ ତାହା ଅପରାଧ ଭାବେ ଧରା ଯିବ ନାହିଁ । ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ମାନସିକ ଭାବେ ଅସୁସ୍ଥ ପିଲାଙ୍କୁ ବିଦ୍ୟୁତ

Read more

ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ରତ୍ନ ଭଣ୍ଡାରରେ ଅଛି ୪୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ରତ୍ନ : ଅଳଙ୍କାର ସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ସନ୍ଦେହ; କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ତଦନ୍ତ ଦାବି

ପୁରୀ: ମହାପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ରତ୍ନ ଭଣ୍ଡାର ଚାବି ମିଳୁନାହିଁ। ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ରତ୍ନ ଭଣ୍ଡାରର ଚାବି ଜିଲ୍ଲା କୋଷାଗାର(ଟ୍ରେଜେରୀ)ରେ ମଧ୍ୟ ନାହିଁ। ଏ ପ୍ରକାର କଥା ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପରିଚାଳନା

Read more

ତେଲ ଦର ବୃଦ୍ଧି ଓ ମହାନଦୀ ପ୍ରସଙ୍ଗ: କଟକ-ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ କଂଗ୍ରେସର ‘ଚକ ବନ୍ଦ’ ୪ରେ : ଓଡ଼ିଶା ବନ୍ଦ ଡାକରା ଖୁବଶୀଘ୍ର

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ପେଟ୍ରୋଲ୍‌, ଡିଜେଲ୍‌ ଦର ବୃଦ୍ଧି ଓ ମହାନଦୀ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଉଭୟ କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଦାୟୀ। ତୈଳ ଦର ବୃଦ୍ଧି ରୋକିବାକୁ ନା କେନ୍ଦ୍ର

Read more

ଭାରତୀୟଙ୍କ ପାଇଁ ଭିସା ଫି’ ୧୭୦୦ ଟଙ୍କାରୁ ୧୧୦୦ ଟଙ୍କାକୁ କମାଇଲା ଇସ୍ରାଏଲ୍‌

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟଟକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଇସ୍ରାଏଲ୍‌ ଭିସା ଫି’ ୧୭୦୦ ଟଙ୍କାରୁ ୧୧୦୦ ଟଙ୍କାକୁ ହ୍ରାସ କରିଛି। ଇସ୍ରାଏଲ୍‌କୁ ଭାରତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି କରିବା ପାଇଁ

Read more

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର: ଟାଟା ମେଜିକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଆହତ ବାଳକର ମୃତ୍ୟୁ

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର: ରବିବାର ସକାଳ ସାଢ଼େ ଆଠଟା ପରେ କଟକ-ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ରାସ୍ତାର ହାଜିପୁର ଠାରେ ଏକ ଭ୍ୟାନ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଆହତ ହୋଇ ଜଣେ ବାଳକର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ହାଜିପୁର

Read more

ଅବ୍‌ଦୁଲ୍‌ କଲାମ୍‌ ଦ୍ୱୀପରୁ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ଅଗ୍ନି-୫ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ

ଚାନ୍ଦବାଲି: ରବିବାର ସକାଳ ୯ଟା ୪୯ ମିନିଟ୍‌ ସମୟରେ ଧାମରା ଠାରେ ଥିବା ଅବ୍‌ଦୁଲ୍‌ କଲାମ୍‌ ଦ୍ୱୀପରୁ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ଅଗ୍ନି-୫ ଉତ୍‌କ୍ଷେପଣ ପୂର୍ବକ ସଫଳ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଛି।

Read more

ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟ ଠାରୁ ଟ୍ରେନ୍‌ ଚଳାଚଳ ବିଳମ୍ବ ହେଲେ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ପଦୋନ୍ନତି ପ୍ରଭାବିତ ହେବ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଟ୍ରେନ୍‌ ଚଳାଚଳ ନ କଲେ କି, ବିଳମ୍ବ ହେଲେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କର ପଦୋନ୍ନତି ପ୍ରଭାବିତ ହେବ। ଜୋନାଲ୍‌ ରେଳବାଇ ମୁଖ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଚେତାବନୀ

Read more