ଭାରତୀୟ ରେଳ ଲାଗୁ କଲା ନୂଆ ନୀତି: ଟ୍ରେନରେ ଭେଣ୍ଡର୍ ବିଲ୍ ନ ଦେଲେ ଖାଦ୍ୟ ମାଗଣା

ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇ ଲଞ୍ଚ କରିଛି ‘ନୋ ବିଲ୍, ଫ୍ରି ଫୁଡ଼’ ପଲିସି, ଅର୍ଥାତ ବିଲ ନାହିଁ ତ ଖାଦ୍ୟ ଖାଆନ୍ତୁ ମାଗଣାରେ । ଏହି ନୂଆ ପଲିସି

Read more

ଆଜିଠୁ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଆମ୍ବ ଉତ୍ସବ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆମ୍ବର ମହକରେ ମହକୁଛି ସହର। ଫଳ ଦୋକାନରେ ଗଦାଗଦା ରସାଳ ଆମ୍ବ ମନ ଟାଣି ନେଉଛି। ଆମ୍ରପଲ୍ଲୀ, ବାଇଗଣପଲେଇ, ତୋତାପୁରୀ, ଆଲ୍‌ଫୋନ୍ସୋ, ଲେଙ୍ଗ୍‌ଡା, ଦୁସେରି, ସୁବର୍ଣ୍ଣରେଖା,

Read more

ଘରେ ପହଞ୍ଚିବ ପାହାଳ ରସଗୋଲା : କଲ୍‌ କରି ଅର୍ଡ଼ର ଦେବାକ୍ଷଣି ପହଞ୍ଚିଯିବ ରସଗୋଲା

ବାଲିଅନ୍ତା: ପ୍ରସିଦ୍ଧ ପାହାଳ ରସଗୋଲାକୁ ଅଧିକ ପ୍ରଚାର ଓ ଲୋକାଭିମୁଖୀ କରିବା ପାଇଁ ପାହାଳ ମିଠା ବ୍ୟବସାୟୀ ସଂଘ ଆରମ୍ଭ କରିଛି ଆଉ ଗୋଟିଏ ନୂଆ ପ୍ରୟାସ।

Read more

ରାସ୍ତାଘାଟରେ ବୁଲୁଥିବା ପାଗଳମାନଙ୍କୁ ମାଗଣାରେ ଚିକିତ୍ସା ସୁବିଧା ମିଳିବ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଏଣିକି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କଲେ ତାହା ଅପରାଧ ଭାବେ ଧରା ଯିବ ନାହିଁ । ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ମାନସିକ ଭାବେ ଅସୁସ୍ଥ ପିଲାଙ୍କୁ ବିଦ୍ୟୁତ

Read more

ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ରତ୍ନ ଭଣ୍ଡାରରେ ଅଛି ୪୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ରତ୍ନ : ଅଳଙ୍କାର ସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ସନ୍ଦେହ; କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ତଦନ୍ତ ଦାବି

ପୁରୀ: ମହାପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ରତ୍ନ ଭଣ୍ଡାର ଚାବି ମିଳୁନାହିଁ। ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ରତ୍ନ ଭଣ୍ଡାରର ଚାବି ଜିଲ୍ଲା କୋଷାଗାର(ଟ୍ରେଜେରୀ)ରେ ମଧ୍ୟ ନାହିଁ। ଏ ପ୍ରକାର କଥା ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପରିଚାଳନା

Read more

ତେଲ ଦର ବୃଦ୍ଧି ଓ ମହାନଦୀ ପ୍ରସଙ୍ଗ: କଟକ-ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ କଂଗ୍ରେସର ‘ଚକ ବନ୍ଦ’ ୪ରେ : ଓଡ଼ିଶା ବନ୍ଦ ଡାକରା ଖୁବଶୀଘ୍ର

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ପେଟ୍ରୋଲ୍‌, ଡିଜେଲ୍‌ ଦର ବୃଦ୍ଧି ଓ ମହାନଦୀ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଉଭୟ କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଦାୟୀ। ତୈଳ ଦର ବୃଦ୍ଧି ରୋକିବାକୁ ନା କେନ୍ଦ୍ର

Read more

ଭାରତୀୟଙ୍କ ପାଇଁ ଭିସା ଫି’ ୧୭୦୦ ଟଙ୍କାରୁ ୧୧୦୦ ଟଙ୍କାକୁ କମାଇଲା ଇସ୍ରାଏଲ୍‌

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟଟକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଇସ୍ରାଏଲ୍‌ ଭିସା ଫି’ ୧୭୦୦ ଟଙ୍କାରୁ ୧୧୦୦ ଟଙ୍କାକୁ ହ୍ରାସ କରିଛି। ଇସ୍ରାଏଲ୍‌କୁ ଭାରତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି କରିବା ପାଇଁ

Read more

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର: ଟାଟା ମେଜିକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଆହତ ବାଳକର ମୃତ୍ୟୁ

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର: ରବିବାର ସକାଳ ସାଢ଼େ ଆଠଟା ପରେ କଟକ-ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ରାସ୍ତାର ହାଜିପୁର ଠାରେ ଏକ ଭ୍ୟାନ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଆହତ ହୋଇ ଜଣେ ବାଳକର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ହାଜିପୁର

Read more

ଅବ୍‌ଦୁଲ୍‌ କଲାମ୍‌ ଦ୍ୱୀପରୁ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ଅଗ୍ନି-୫ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ

ଚାନ୍ଦବାଲି: ରବିବାର ସକାଳ ୯ଟା ୪୯ ମିନିଟ୍‌ ସମୟରେ ଧାମରା ଠାରେ ଥିବା ଅବ୍‌ଦୁଲ୍‌ କଲାମ୍‌ ଦ୍ୱୀପରୁ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ଅଗ୍ନି-୫ ଉତ୍‌କ୍ଷେପଣ ପୂର୍ବକ ସଫଳ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଛି।

Read more

ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟ ଠାରୁ ଟ୍ରେନ୍‌ ଚଳାଚଳ ବିଳମ୍ବ ହେଲେ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ପଦୋନ୍ନତି ପ୍ରଭାବିତ ହେବ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଟ୍ରେନ୍‌ ଚଳାଚଳ ନ କଲେ କି, ବିଳମ୍ବ ହେଲେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କର ପଦୋନ୍ନତି ପ୍ରଭାବିତ ହେବ। ଜୋନାଲ୍‌ ରେଳବାଇ ମୁଖ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଚେତାବନୀ

Read more
Please wait...

Subscribe for News Updates

Want to be notified when our article is published? Enter your email address and name below to be the first to know.