ଏମବିଏ ସାର୍ଟିଫିକେଟ ମିଳିବାରେ ଅନିୟମିତତା, କଲେଜ କତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଏକଛତ୍ରବାଦ ଶାସନକୁ ବିରୋଧ କରି ବିକ୍ଷୋଭ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଜଟଣୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଏକ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ଏମବିଏ କଲେଜରେ ଏମବିଏ ସାର୍ଟିଫିକେଟ ମିଳିବାରେ ଅନିୟମିତତା ଦେଖା ଦେଇଥିବା ଘଟଣାକୁ ବିରୋଧ କରି ଛାତ୍ର ଓ ଅଭିଭାବକ ମଙ୍ଗଳବାର

Read more

ବାରିପଦା:ଏକାଧିକ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିବା ନକଲି ଆଇଏଏସ ଅଟକ

ବାରିପଦା:ବାରିପଦା ପୁଲିସ ଜଣେ ନକଲି ଆଇଏଏସ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିଛି। ନିଜକୁ ଜଣେ ଆଇଏଏସ ଅଫିସର ଭାବେ ପରିଚୟ ଦେଇ ଏକାଧିକ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଛି ଏହି

Read more

ସିଙ୍ଗାପୁର ଠାରେ କିମ୍‌ -ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଆଲୋଚନା : ସୁରକ୍ଷା ଦାୟିତ୍ୱରେ ରହିବେ ଗୁର୍ଖା ବାହିନୀ

ସିଙ୍ଗାପୁର: ଏହି ମାସର ଶେଷ ଆଡକୁ ସିଙ୍ଗାପୁର ଠାରେ ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ଓ ଉତ୍ତର କୋରିଆର ଏକଛତ୍ରବାଦୀ ଶାସକ କିମ୍‌ ଜୋଙ୍ଗ ପରସ୍ପରକୁ ଭେଟିବାକୁ

Read more

ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାରେ ପର୍ଯ୍ୟଟନ କ୍ଷେତ୍ରର ବିକାଶ ସମ୍ପର୍କିତ କର୍ମଶାଳା : କଳାମଣ୍ଡଳକୁ ବିଶ୍ୱ ବାଣିଜ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର ସହିତ ଯୋଡ଼ା ଯାଉ

ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର : ଆଉ କିଛି ମାସ ମଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟର ଝାରସୁଗୁଡ଼ା, ରାଉରକେଲା ଓ ଜୟପୁରରେ ଅତିରିକ୍ତ ୩ଟି ବିମାନବନ୍ଦର ସ୍ଥାପନ ହେବ। ଏହାପରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାର ପର୍ଯ୍ୟଟନ

Read more

‘ଲିଟିଲ ମିସ୍‌ ଓ୍ଵାର୍ଲଡ ପ୍ରତିଯୋଗିତା’ରେ ଭାଗ ନେବେ ଓଡ଼ିଆ ଝିଅ ଲାବଣ୍ୟା

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଆ ଝିଅ ଏବେ କେଉଁଥିରେ କମ୍‌ ନୁହନ୍ତି। ରୂପ, ଗୁଣ ଓ ବୁଦ୍ଧିରେ ସେମାନେ ପଛରେ ନାହାନ୍ତି। ଖାଲି ନିଜ ଦେଶ ନୁହେଁ, ଦେଶ ବାହାରେ

Read more

ଓଡ଼ିଶା ଆମ୍ବ ଉତ୍ସବ ଓ କର୍ମଶାଳାର ଉଦ୍‌ଯାପନୀ ଉତ୍ସବ : ଉପଯୁକ୍ତ ବଜାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

ଖଣ୍ଡଗିରି: ଆଜିର ସମୟରେ କୃଷିଜାତ ଦ୍ରବ୍ୟର ଉତ୍ପାଦନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟ ହେଉଛି ବିପଣନ ବ୍ୟବସ୍ଥା। ଉପଯୁକ୍ତ ବଜାରରେ ଚାଷୀ ତାର ଉତ୍ପାଦିତ ଦ୍ରବ୍ୟ ବିକିବାର ସୁଯୋଗ

Read more

ବିମାନବନ୍ଦରର ଭିଡ଼ କମାଇବା ପାଇଁ ଯୋଜନା: ଲାଗିଲା ୫ ଚେକ୍‌ ଇନ୍‌ କିଓସ୍କ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନବନ୍ଦରର ଯାତ୍ରୀ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ସାରା ଦେଶରେ ସର୍ବାଧିକ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଟର୍ମିନାଲ୍‌ରେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଭିଡ଼ କମାଇବା ପାଇଁ ବିମାନବନ୍ଦର କର୍ତୃପକ୍ଷ ନୂଆ ଯୋଜନା

Read more

ସୀମାନ୍ତରେ ଆଉ ହେବନି ଅସ୍ତ୍ରବିରତି ଉଲ୍ଲଂଘନ; ବିଏସ୍‌ଏଫ୍‌ ଓ ପାକିସ୍ତାନ ରେଞ୍ଜରର୍ସ ମିଳିତ ବୈଠକରେ ନେଲେ ନିଷ୍ପତ୍ତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଘଟଣାକ୍ରମରେ ଶେଷରେ ଆଜି ବିଳମ୍ବିତ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଭାରତ- ପାକ୍‌ ସୀମାନ୍ତରେ ଆଉ ଅସ୍ତ୍ରବିରତି ଉଲ୍ଲଂଘନ ନକରିବା ପାଇଁ ଉଭୟ ଦେଶ ସହମତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଭାରତୀୟ

Read more

ନିଟ୍‌ ରେଜଲ୍ଟ : କଳ୍ପନା କୁମାରୀ ସର୍ବଭାରତୀୟ ଟପର୍‌, ଓଡ଼ିଶାର ୧୯,୬୦୦ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ର‍୍ୟାଙ୍କ, ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୫୦ରେ ଦୁଇ ଓଡ଼ିଆ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଦେଶରେ ଥିବା ମେଡିକାଲ ଓ ଡେଣ୍ଟାଲ କଲେଜର ଏମ୍‌ବିବିଏସ୍‌/ ବିଡିଏସ୍‌ ପାଠ୍ୟକ୍ରମରେ ନାମଲେଖା ପାଇଁ ଅନୁଷ୍ଠିତ ନ୍ୟାସନାଲ୍‌ ଏଲିଜିବିଲିଟି କମ୍‌ ଏଣ୍ଟ୍ରାନ୍ସ ଟେଷ୍ଟ(ନିଟ୍‌) ଫଳ

Read more

ନୂଆ ନ’ତାଲାକୁ ବହୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି : ତୋଷାଳି ଭବନକୁ ଆସିବ ସବୁ କମିସନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ସଚିବାଳୟରୁ ୧୧ଟି ବିଭାଗ ବାହାରିବ। ଏଥିରୁ ୧୦ଟି ବିଭାଗ ନିର୍ମାଣ ସୌଧ ସମ୍ମୁଖରେ ନିର୍ମାଣ ହେଉଥିବା ନୂଆ ନ’ତାଲା ତଥା ବହୁତଳ କୋଠାକୁ

Read more