୧୦ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦେଇଥିଲେ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା, ଏବେ ୧୬ ବର୍ଷ ବୟସରେ ରାଜ୍ୟର ସର୍ବକନିଷ୍ଠ ଇଞ୍ଜିନିୟର

ହାଇଦ୍ରାବାଦ୍‌ : ଆଜିକାଲି ପିଲାମାନେ ନିଜ ଦକ୍ଷତା ଦେଖାଇ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି । ଖୁବ୍‌ କମ ବୟସରେ ସେମାନେ ବଡ଼ ବଡ଼ ସଫଳତା ହାସଲ କରିବାରେ

Read more

ଆମେରିକା ଓ ଉତ୍ତର କୋରିଆ ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ସଂପର୍କରେ ଏକ ନୂତନ ଯୁଗର ଅୟମାରମ୍ଭ : ୪୮ ମିନିଟ ପାଇଁ ‘ଓ୍ଵାନ୍‌ ଟୁ ଓ୍ଵାନ୍‌’ ଆଲୋଚନା, ୪ଟି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଚୁକ୍ତିରେ ସ୍ୱାକ୍ଷର

ସିଙ୍ଗାପୁର: ଉତ୍ତର କୋରିଆ ଶାସକ କିମ୍‌ ଜଙ୍ଗ ଉନ ଓ ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍‌ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆଜି ଆୟୋଜିତ ହୋଇ ଯାଇଥିବା ବହୁ ପ୍ରତିକ୍ଷୀତ ଐତିହାସିକ

Read more

ବରଗଡ଼: ମାନସିକ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଦୁଇଭଉଣୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ସାନର ମୃତ୍ୟୁ, ବଡ଼ ଗୁରୁତର

ବରଗଡ଼: ଆଜି ବରଗଡ଼ ଟାଉନ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ନିଗମାନନ୍ଦ ବିହାର ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ପରିବାର ସହିତ ରହୁଥିବା ଦୁଇ ଭଉଣୀ କୌଣସି କାରଣରୁ

Read more

୭୦ ବର୍ଷ ଧରି ବିନା ଖାଦ୍ୟ ଓ ଜଳରେ ବଞ୍ଚିଛନ୍ତି ୮୮ ବର୍ଷୀୟ ଭାରତୀୟ ଯୋଗୀ ପ୍ରହଲାଦ ଜାନିି : ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ଗବେଷଣା

ମେହସାନା(ଗୁଜୁରାଟ): ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କୁ ବାୟୁ ଗ୍ରହଣକାରୀ ବୋଲି ମନେ କରନ୍ତି। କାରଣ ଏହି ୮୮ ବର୍ଷୀୟ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ କେବଳ ବାୟୁ ଗ୍ରହଣ କରି

Read more

ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥାରେ ସୁଧାର – ଏମ୍ସ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପ୍ରଜ୍ଞାପୁୁରୁଷ, ଭାରତରତ୍ନ, ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥାରେ ସୁଧାର ଆସିଛି। ଗତକାଲି ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ଏମ୍‌ସ ହସ୍‌ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିିବା ଶ୍ରୀ ବାଜପେୟୀଙ୍କର

Read more

ଏୟାର ଏସିଆର ୫୦% ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରିହାତି ଅଫର : ଜୁନ୍‌ ୧୧ରୁ ୧୭ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ଅଫରର୍‌ ଲାଭ ଉଠାଇ ହେବ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଏୟାର ଏସିଆ ଇଣ୍ଡିଆ ପକ୍ଷରୁ ୫୦% ରିହାତି ଅଫର ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ଯାତ୍ରୀମାନେ ଏୟାର ଏସିଆ ବିମାନରେ ବୁକିଙ୍ଗ କଲେ ରିଟର୍ଣ୍ଣ ଟ୍ରିପ୍‌ରେ ତାଙ୍କୁ ୫୦%

Read more

ମେକ୍‌ ଇନ୍‌ ଓଡ଼ିଶା ଆୟୋଜନ ଓ ସବୁ ପ୍ରକାର ନିବେଶ ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର ଅଭିଯାନରୁ ଭାରତୀୟ ଶିଳ୍ପ ସଂଘ (ସିଆଇଆଇ)କୁ ହଟାଇଲେ ସରକାର

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମେକ୍‌ ଇନ୍‌ ଓଡ଼ିଶା ଆୟୋଜନ ଓ ସବୁ ପ୍ରକାର ନିବେଶ ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର ଅଭିଯାନରୁ ଭାରତୀୟ ଶିଳ୍ପ ସଂଘ (ସିଆଇଆଇ)କୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ହଟାଇ ଦେଇଛନ୍ତି।

Read more

ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଯୋଗ ଦିବସ ଅବସରରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ କୁଇଜ୍‌ ପ୍ରତିଯୋଗିତା : ୧୦ଟି ପ୍ରଶ୍ନର ସଠିକ ଉତ୍ତର ଜିତିପାରିବେ ହଜାର ହଜାର ଟଙ୍କା!

କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଏକ ନୂଆ ଯୋଜନା। ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣ ଘରେ ବସି ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ ହଜାର ହଜାର ଟଙ୍କା। ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଯୋଗ ଦିବସ

Read more

ରମାଦେବୀ ମହିଳା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ : ପାସ୍‌ହାର ୮୯.୭୭%, ସୌରଞ୍ଜିତା ଟପର୍‌, ୯୦%ରୁ ଅଧିକ ନମ୍ବର ରଖିଲେ ୪ ଛାତ୍ରୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରମାଦେବୀ ମହିଳା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ଯୁକ୍ତ୩ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟଳୟର ପ୍ରଥମ ଯୁକ୍ତ୩ ବ୍ୟାଚ୍‌ ତଥା ଚଏସ୍‌ ବେସ୍‌ଡ କ୍ରେଡିଟ୍‌ ସିଷ୍ଟମ(ସିବିସିଏସ୍‌)ରେ ପରୀକ୍ଷା

Read more

କଳାଭୂମି ହେବ ରାଜଧାନୀର ସାଂସ୍କୃତିକ ହବ୍‌ : ଖୋଲାଯିବ। ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ଗ୍ୟାଲେରି

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଗଣ୍ଡମୁଣ୍ଡାସ୍ଥିତ ଓଡ଼ିଶା ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ସଂଗ୍ରହାଳୟ (କଳାଭୂମି)କୁ ଅଧିକ ଆକର୍ଷଣୀୟ କରିବା ଏବଂ ଅଧିକ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଆକୃଷ୍ଟ କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ଲୁ ପ୍ରିଣ୍ଟ

Read more
Please wait...

Subscribe for News Updates

Want to be notified when our article is published? Enter your email address and name below to be the first to know.