ଚୀନରେ ନିର୍ମିତ ବିଶ୍ୱର ସର୍ବବୃହତ୍‌ ବୁଦ୍ଧଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିରେ ଫାଟ

ବେଜିଂ : ଚୀନର ଦକ୍ଷିଣ-ପଶ୍ଚିମ ପ୍ରାନ୍ତରେ ନିର୍ମିତ ବିଶ୍ୱର ସର୍ବବୃହତ୍‌ ବୁଦ୍ଧଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିରେ ଫାଟ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଏହାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଯାଞ୍ଚ୍‌ କରିବାକୁ ୪ ମାସ ସମୟ

Read more

ସୁପ୍ରିମ୍‌କୋର୍ଟର ୪୬ତମ ପ୍ରଧାନ ବିଚାରପତି ଭାବେ ରଞ୍ଜନ ଗୋଗୋଇ ଅକ୍ଟୋବର ୩ ତାରିଖଠାରୁ ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିବେ। ସେ ଏହି ପଦବୀରେ ୧୩ ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ କରି ୨୦୧୯ ନଭେମ୍ବର ୧୭ରେ ସେ ଅବସର ଗ୍ରହଣ କରିବେ।

Read more

ଭୁବନେଶ୍ୱର ଝରଣାବସ୍ତିରୁ ବିଜେଡିର ଜନସମ୍ପର୍କ ପଦଯାତ୍ରା ଶୁଭାରମ୍ଭ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ: ପଦଯାତ୍ରା ଅବସରରେ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, କହିଲେ- ବିଜେପିର ଇସ୍ତାହାରରେ ଓଡ଼ିଶାକୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପାହ୍ୟା ମାନ୍ୟତା ଥିଲା, ଆଜି ବି ବିଜେପିର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତିକୁ ରାଜ୍ୟବାସୀ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି

Read more

ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ରାସ୍ତାକୁ ଗାଈ ଛାଡ଼ିଲେ ଦିନକୁ ହଜାରେ ଫାଇନ୍‌, ଗାଈଙ୍କ କାନରେ ଟ୍ୟାଗ୍ ଲାଗିବ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଯେଉଁମାନେ ସକାଳ ହେଲେ ଗାଈକୁ ଚରିବାକୁ ରାସ୍ତାକୁ ଛାଡ଼ି ଦେଉଛନ୍ତି ଆଉ ସଞ୍ଜ ହେଲେ ଘରେ ବାନ୍ଧି କ୍ଷୀର ପିଉଛନ୍ତି ସେମାନେ ସାବଧାନ ହୋଇଯାଆନ୍ତୁ। କାରଣ

Read more

ପାରାଦ୍ୱୀପ : ବେଳାଭୂମି ସଫେଇ ବେଳେ ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡ଼ିଗଲେ ୩ ଛାତ୍ର: ୨ ଉଦ୍ଧାର; ଜଣେ ନିଖୋଜ

ପାରାଦ୍ୱୀପ: ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳ ସାଢ଼େ ଆଠଟା ବେଳେ ପାରାଦ୍ୱୀପ ପୌର ପରିଷଦ୍‌ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ବେଳାଭୂମି ସଫେଇ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ତିନି ଜଣ ଛାତ୍ର ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ବୁଡ଼ି

Read more

ଦାମ ଗଢିବେ ନୁଆ ଦଳ : ଆସନ୍ତା ୭ ରେ ବାରିପଦାରେ ପ୍ରଥମ ବୈଠକ, ସାମିଲ ‌ ହେବେ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ-ବୈଜୟନ୍ତ-ରାମକୃଷ୍ଣ-ସୁରେନ୍ଦ୍ର

ଜଗତସିଂହପୁର : ଆସନ୍ତା ୭ ତାରିଖ ଦିନ ଏକ ନୂଆ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ଗଠନ କରାଯିବ। ନୂତନ ଦଳର ପ୍ରଥମ ସମାବେଶ ବାରିପଦାଠାରେ ହେବ। ଏହାପରେ କଟକ

Read more

ସୂଚନା ଅଧିକାରୀ ଆଇନରେ ଅର୍ନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହେଲା ବିସିସିଆଇ – କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ସୂଚନା କମିଶନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ ବା ବିସିସିଆଇ ସୂଚନା ଅଧିକାରୀ ଆଇନ (ଆରଟିଆଇ)ର ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହେବ । ଅର୍ଥାତ ବିସିସିଆଇ ଏଣିକି ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ଉତ୍ତର

Read more

ଆଜିଠାରୁ ଗାନ୍ଧୀଜୀଙ୍କ ୧୫୦ତମ ଜୟନ୍ତୀ ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ : କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ପାଳିବେ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଜାତିର ଜନକ ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ୧୫୦ତମ ଜୟନ୍ତୀ ଉତ୍ସବ ଆସନ୍ତାକାଲିଠାରୁ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ବଡ଼ ଆଡ଼ମ୍ବରର ସହିତ ପାଳନ ହେବ। ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି

Read more

ରାଜକୋଟ : ଆଉ ୧୦ଟି ଗିର୍‌ ସିଂହ ମୃତ; ସମୁଦାୟ ସିଂହ ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୨୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା

ରାଜକୋଟ: ୧୧ଟି ସିଂହ ମରିବା ପରେ ଗୁଜରାଟର ଆମରେଲି ଜିଲ୍ଲା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗିର୍‌ର ଡାଲ୍‌ଖାନିୟା ରେଞ୍ଜ୍‌ରୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିବା ସମସ୍ତ ୧୦ଟି ଏସୀୟ ସିଂହଙ୍କର ଜଶଧର ପ୍ରାଣୀ

Read more

ମାଲେସିଆର ଏଇ ସ୍କୁଲ୍‌ରେ ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ଦୈନିକ ଉପାସନା କରାଯାଏ

ଶ୍ୟାମଳ ବନ ଓ ପାହାଡ଼ ଦେଇ କୁଆଲା ଲମ୍ପୁରରୁ ତିନି ଘଣ୍ଟା ଗାଡ଼ି ଚଳାଇ ଗଲେ ପଡ଼େ ରୟଲ୍‌ ଟାଉନ୍‌ର କୁଆଲା କାଙ୍ଗ୍‌ସର୍‌ର ଏକ ଛୋଟିଆ ସବ୍‌-ଡିଷ୍ଟ୍ରିକ୍ଟ୍‌-

Read more
Please wait...

Subscribe for News Updates

Want to be notified when our article is published? Enter your email address and name below to be the first to know.