ପୁଣି ବଢ଼ିଲା ଆୟକର ରିଟର୍ଣ୍ଣ ଦାଖଲର ସମୟ ସୀମା, ଅକ୍ଟୋବର ୧୫ରୁ ୩୧କୁ ଘୁଞ୍ଚିଲା ରିଟର୍ଣ୍ଣ ଦାଖଲର ଶେଷ ତାରିଖ, ଯେଉଁ ଆକାଉଣ୍ଟ ଅଡିଟ୍‌ ହେବାର ଅଛି, ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଘୁଞ୍ଚିଲା ତାରିଖ, ସମୟ ସୀମା ବଢ଼ିବା ନେଇ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ କର ବୋର୍ଡର ସୂଚନା

Read more

ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ପିଲାଙ୍କ ଗହଣରେ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳିଲେ ଯୁବ ସମାଜସେବୀ : ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସୃଷ୍ଟି କଲେ ଉଦାହରଣ

ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜନ୍ମଦିନ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର| ସେ ନିଜର ହେଉ ବା ଆପଣାର କେହି ହେଉ| ଏହି ଦିନଟିକୁ ସ୍ମରଣୀୟ କରିବା ପାଇଁ ଲୋକମାନେ ଭିନ୍ନ

Read more

ମାଲକାନଗିରି: ଅତିଷ୍ଠ କଲାଣି ମାଓ ହିଂସା, ଭିଟାମାଟି ଛାଡୁଛନ୍ତି ଯୁବକ ଯୁବତୀ

ମାଲକାନଗିରି: ଜିଲ୍ଲାରେ ପୁଣି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ମାଓ ଆତଙ୍କ । ମାଥିଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ତୁଳସୀ ଗାଁ ଦରଭା ମାଓ ସଙ୍ଗଠନ ପୁଣି ସକ୍ରିୟ ହୋଇଉଠିଛି ।

Read more

ଜୀବିତ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପିଣ୍ଡଦାନ କଲେ ନିର୍ଯାତିତ ହେଉଥିବା ସ୍ବାମୀମାନେ

ନାସିକ : ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ନାସିକର ଗୋଦାବରୀ ନଦୀ କୂଳରେ  ଶହେ ଜୀବିତ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କର ପିଣ୍ଡଦାନ କରିଛନ୍ତି ସ୍ବାମୀ। ବାସ୍ତବ ଫାଉଣ୍ଡେସନ ପକ୍ଷରୁ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା।

Read more

ଆସନ୍ତା ୧୦ ତାରିଖରେ ବରଗଡରେ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଭାରତର ପ୍ରଥମ ୨ ଜି ଇଥାନଲ ଜୈବ-ପରିଶୋଧନଗାରର ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ

ଭୁବନେଶ୍ବର: ନଡ଼ାରେ ରହିଛି ଏଭଳି ଶକ୍ତି ଯାହା ଦେଶର ପେଟ୍ରୋଲ୍ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ କରିପାରିବ। ଏହା ଦେଶର ତେଲ ଆମଦାନି ଖର୍ଚ ଓ ପ୍ରଦୂଷଣ ମାତ୍ରାକୁ କମ୍

Read more

ଆମନେଷ୍ଟି ଇଣ୍ଟନ୍ୟାସନାଲ ସର୍ଭେ ରିପୋର୍ଟ : ଭାରତୀୟ ଜେଲମାନଙ୍କରେ ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀମାନଙ୍କର ସଂଖ୍ୟା ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ସର୍ବାଧିକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତୀୟ ଜେଲମାନଙ୍କରେ ଥିବା ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀମାନଙ୍କର ସଂଖ୍ୟା ହେଉଛି ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ସର୍ବାଧିକ। ତେବେ, ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ଜେଲରେ ବନ୍ଦୀଥିବା ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀମାନଙ୍କର ମାମଲା ଫଏସଲା

Read more

ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ପ୍ରତିଭା ରାୟ ଜ୍ଞାନପୀଠ ଚୟନ ବୋର୍ଡର ନୂଆ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା

ଭୁବନେଶ୍ବର : ପ୍ରଥିତଯଶା ଔପନ୍ୟାସିକା ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ପ୍ରତିଭା ରାୟ ଜ୍ଞାନପୀଠ ଚୟନ ବୋର୍ଡର ନୂଆ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ହେବାର ଗୌରବ ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି। ଭାରତୀୟ ସାହିତ୍ୟକୁ ସାମଗ୍ରିକ ଅବଦାନ

Read more

ଜଳବାୟୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ ପ୍ରଭାବରେ ଭାରତ ମାରାତ୍ମକ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରେ

ନାଗପୁର: ଯଦି ବିଶ୍ୱର ଉତ୍ତାପ ପ୍ରାକ୍‌-ଶିଳ୍ପସ୍ତର (୧. ୫ ଡିଗ୍ରି ସେଲିସିୟସ୍‌) ଠାରୁ ୨ ଡିଗ୍ରି ସେଲିସିୟସ୍‌ ବଢ଼ିଯାଏ ତେବେ ଭାରତ ମାରାତ୍ମକ ବାର୍ଷିକ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହର

Read more

ଶାବରୀମାଳା ମନ୍ଦିର ମଧ୍ୟକୁ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ପ୍ରବେଶ : ରାୟକୁ ଚାଲେଞ୍ଜ୍‌ କରି ସୁପ୍ରିମ୍‌ କୋର୍ଟରେ ରିଭ୍ୟୁ ପିଟିସନ୍‌ ଫାଇଲ୍‌

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଶାବରୀମାଳା ମନ୍ଦିର ମଧ୍ୟକୁ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ପ୍ରଦାନ କରିଥିବା ସୁପ୍ରିମ୍‌ କୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟକୁ ଚାଲେଞ୍ଜ୍‌ କରି ସୋମବାର ଦିନ ଏକ ରିଭ୍ୟୁ ପିଟିସନ୍‌

Read more