‘ମେକ୍‌ ଇନ୍‌ ଓଡ଼ିଶା କନ୍‌କ୍ଲେଭ’ରେ କେତେ ପୁଞ୍ଜି ଖଟାଇବେ କେଉଁ ଶିଳ୍ପପତି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ହେଉଛି “ମେକ୍‌ ଇନ୍‌ ଓଡ଼ିଶା କନ୍‌କ୍ଲେଭ”। ଏଥିରେ କେଉଁ ଶିଳ୍ପପତି କେତେ ପୁଞ୍ଜି ଖଟାଇବେ ତାହା ଆଜି ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ ସମ୍ନାକୁ ଆସିଛି।

Read more

‘ମେକ୍‌ ଇନ୍‌ ଓଡ଼ିଶା’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବା ପାଇଁ ଆସିଥିବା ଶିଳ୍ପପତିଙ୍କ ଚାର୍ଟାର୍ଡ ଫ୍ଲାଇଟ୍‌ରେ ଭର୍ତ୍ତି ଭୁବନେଶ୍ୱର ବିମାନବନ୍ଦର

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ‘ମେକ୍ ଇନ୍ ଓଡ଼ିଶା’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଓଡ଼ିଶାକୁ ଶିଳ୍ପ ଆସୁ ବା ନ ଆସୁ। କିନ୍ତୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ବିମାନବନ୍ଦର ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର ଆଣିଛି। କାରଣ

Read more

ଘଣ୍ଟାକୁ ୧୨ କିଲୋମିଟର ବେଗରେ ଆସୁଥିବା ‘ଗାଜା’ ଆଗାମୀ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଘୂର୍ଣ୍ଣିଝଡ଼ର ରୂପ ନେବ, ଓଡ଼ିଶା ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ସମ୍ଭାବନା କମ୍

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ପୁଣି ଏକ ସାମୁଦ୍ରିକ ଘୂର୍ଣ୍ଣଝଡ ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ଏହାର ନାଁ ରଖାଯାଇଛି ଗାଜା।  ଏହା କ୍ରମଶଃ ଘନୀଭୂତ ହୋଇ ଏକ ସିଭିୟର ସାଇକ୍ଲୋନିକ

Read more

ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କରି ଝିଅ ବାହାଘର ନିମନ୍ତ୍ରଣ ପତ୍ର ଅର୍ପଣ କଲେ ମୁକେଶ ଆମ୍ବାନୀ; ଗୁଆ ଓ ଆଜ୍ଞାମାଳ ନେଇ ଫେରିଲେ

ପୁରୀ: ରିଲାଏନ୍ସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମୁକେଶ ଆମ୍ବାନୀ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ପୁରୀ ଆସି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କ ଦର୍ଶନ ଓ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରିବା ସହ ଝିଅ ବାହାଘର ନିମନ୍ତ୍ରଣ ପତ୍ର ଅର୍ପଣ

Read more

ବାରଣାସୀରେ ବନ୍ଦର୍‌ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ, ଦେଶର ପ୍ରଥମ ଅନ୍ତର୍ଦେଶୀୟ ଜାତୀୟ ଜଳପଥର ଉନ୍ମୋଚନ କଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି

ବାରଣାସି: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ତାଙ୍କର ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ବାରଣାସୀରେ ଗଙ୍ଗା ନଦୀରେ ନିର୍ମିତ ବନ୍ଦରର  ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ସେ ଦେଶର ପ୍ରଥମ ଅନ୍ତର୍ଦେଶୀୟ ଜଳମାର୍ଗରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର

Read more

୨୮ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି ବିଶ୍ୱ କପ ହକି : ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆସୁଛି ପାକିସ୍ତାନ ହକି ଦଳ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଭୁବନେଶ୍ୱରେ ଚଳିତ ମାସ ୨୮ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି ବିଶ୍ୱ କପ ହକି । ଏଥିପାଇଁ ଆଜି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ବିଶ୍ୱକପ ଟ୍ରଫିର

Read more

୨୨ ତାରିଖରେ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ ପାଇଁ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କଲେ ଚନ୍ଦ୍ରବାବୁ ନାଇଡୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ସହ ଆନ୍ଧ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଚନ୍ଦ୍ରବାବୁ ନାଇଡୁ କଥା ହୋଇ ଆସନ୍ତା ୨୨ ତାରିଖରେ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ ପାଇଁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିସହିତ

Read more

ଅଭିଜିତ ଆୟାରମିତ୍ରଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ବାହାରିଲା ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମାନବ ଅଧିକାର ସଂସ୍ଥା ଆମନେଷ୍ଟି ଇଣ୍ଟରନାସନାଲ : ତୁରନ୍ତ ଖଲାସ କରିବା ଉଚିତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : କୋଣାର୍କ ସୂର୍ଯ୍ୟମନ୍ଦିର ଓ ଓଡ଼ିଆ ସଂସ୍କୃତି ପ୍ରତି ଅପମାନସୂଚକ ବକ୍ତବ୍ୟ ଦେଇ ଗିରଫ ହୋଇ ଜେଲରେ ଥିବା ସ୍ତମ୍ଭକାର ଅଭିଜିତ ଆୟାରମିତ୍ରଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ବାହାରିଛି

Read more

ଡ୍ରୋନ କ୍ୟାମେରାରେ ନକ୍ସଲଙ୍କ ଗତିବିଧି ରେକର୍ଡ

ସୀମାନ୍ତ ଛତିଶଗଡରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ମାହୋଲ ସରଗରମ ରହିଛି। ଅନ୍ୟପଟେ ନିର୍ବାଚନକୁ ଭଣ୍ଡୁର କରିବାକୁ ନକ୍ସଲଙ୍କ ଗତିବିଧି ମଧ୍ୟ ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ବଢ଼ିଛି। ତେବେ

Read more
Please wait...

Subscribe for News Updates

Want to be notified when our article is published? Enter your email address and name below to be the first to know.