ରାଜ୍ୟ ଅଭିଲେଖାଗାରରେ ସାଇତା ଯିବ ଓଡ଼ିଶାର ବିଶିଷ୍ଟ ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କ ସାକ୍ଷାତକାର

ଭୁବନେଶ୍ବର: ରାଜ୍ୟ ଅଭିଲେଖାଗାରରେ ସାଇତା ଯିବ ଓଡ଼ିଶାର ବିଶିଷ୍ଟ ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କ ସାକ୍ଷାତକାର। ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଓଡ଼ିଶାର କଳା, ସଂସ୍କୃତି, ସାହିତ୍ୟ, ସଂଗୀତ, ନୃତ୍ୟ, ସ୍ଥାପତ୍ୟ ସମେତ ବିଭିନ୍ନ

Read more

ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେଉଛି ସ୍ଥଳସେନା; ୫୦୦ କୋଟି ବିନିମୟରେ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ମଲ୍ଟି-ମୋଡ୍‌ ହାତ ଗ୍ରେନେଡ କିଣିବ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ବିଭାଗ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବାଲାକୋଟ ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍‌ ପରେ ଭାରତ ଓ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ଉତ୍ତେଜନା ଏବେ ଚରମ ସୀମାରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଏ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଦେଶର

Read more

ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଖୋଲିଲା ୨୪ ଘଣ୍ଟିଆ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ରୁମ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଗାମୀ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ଏବଂ ଓଡ଼ିଶା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଶୁକ୍ରବାର ଓଡ଼ିଶା ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟିଆ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ

Read more

ଆତଙ୍କବାଦୀ ମାସୁଦ୍‌କୁ ବଞ୍ଚାଉଥିବା ଚୀନ୍‌ ଏବେ ଭାରତକୁ ୧ଲକ୍ଷ ୮୦ହଜାର ବୁଲେଟ୍‌ପ୍ରୁଫ୍‌ ଜ୍ୟାକେଟ ଯୋଗାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ପୁଲଓ୍ଵାମା ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଜୈସ୍‌-ଇ-ମହମ୍ମଦର ମୁଖ୍ୟ ମାସୁଦ୍‌କୁ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଘୋଷଣା କରିବା ପାଇଁ ଭାରତ ଚେଷ୍ଟା ଚଳାଇଥିବା ବେଳେ ଚୀନ୍‌ ବାଟର କଣ୍ଟା

Read more

ମିଆଁମାର୍‌ ସୀମାରେ ବିଦ୍ରୋହୀଙ୍କୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ ସର୍ଜିକାଲ୍‌ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍‌, ୧୨ ହଜାର ଯବାନଙ୍କ ଅଭିଯାନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପୁଲଵାମାରେ ଆତ୍ମଘାତୀ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ଏବଂ ଏହାର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବାଲାକୋଟରେ ବୋମାମାଡ଼ ଘଟଣାରେ ସାରା ବିଶ୍ବର ନଜର ଅଟକିଯାଇଥିବା ବେଳେ ସମସ୍ତଙ୍କ ଅଲକ୍ଷ୍ୟରେ

Read more

୪ ମାସ ହେଲା ଏନ୍‌କ୍ଲୋଜରରେ ବନ୍ଦୀ ବାଘୁଣୀ ‘ସୁନ୍ଦରୀ’

ଭୁବନେଶ୍ବର : ବାଘୁଣୀ ‘ସୁନ୍ଦରୀ’ ଖବର କ’ଣ? କେମିତି ଅଛି ସେ? ୪ ମାସ ହେଲା ଅନୁଗୁଳ ଜିଲ୍ଲା ସାତକୋଶିଆ ଅଭୟାରଣ୍ୟର ରାଇଗୁଡ଼ା ଏନ୍‌କ୍ଲୋଜରରେ ବନ୍ଦୀ ଜୀବନ

Read more