ଓଡ଼ିଶାରେ ସରିଲା ଏଫ୍‌‍ବିବି କଲର୍ସ ମିସ‌୍‍ଇଣ୍ଡିଆ ଅଡିସନ୍‌ : ତମନ୍ନା ବ୍ୟାସ, ଶୀତଲ ସାହୁ ଏବଂ ଅରୂପା ରଥ ମନୋନୀତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଏଫ୍‌ବିବି କଲର୍ସ ମିସ୍‌‍ଇଣ୍ଡିଆ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରାନ୍ତରୁ ଆସିଥିବା ପ୍ରାୟ ୧୦୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଅଂଶ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ଏଥିରୁ

Read more

୪୦ ଡିଗ୍ରୀ ଉପରେ ୯ ସହର; ତାଳଚେର ଓ ଟିଟିଲାଗଡ଼ ସବୁଠୁ ଉତ୍ତପ୍ତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ବଢ଼ିଗଲାଣି ତାତି। ଆଜି ୯ଟି ସହରର ତାପମାତ୍ରା ୪୦ ଡିଗ୍ରୀ ଉପରେ ରହିଥିଲା। ସବୁଠୁ ଅଧିକ ତାତି ଅନୁଭୂତ ହୋଇଥିଲା ତାଳଚେର ଓ

Read more

‘ନିର୍ବାଚନରେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କ ପାଇଁ ଠିକ୍‌ ବ୍ୟବସ୍ଥା ହୋଇନି’ : ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଅଭିଯୋଗ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ପ୍ରଶାସନ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଓ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କ ପାଇଁ ଠିକ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିନଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଯାହାଫଳରେ ରାଜ୍ୟରେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ

Read more

ପ୍ରଫେସର ବିଷ୍ଣୁ ଚରଣାରବିନ୍ଦ ମହାନ୍ତିଙ୍କର ୪ଟି ପୁସ୍ତକ ଉନ୍ମୋଚିତ

ଭୁବନେଶ୍ବରସ୍ଥିତ ସି.ଏସ.ଆଇ.ଆର. – ଆଇ.ଏମ୍.ଏମ୍.ଟିର ୫୬ତମ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ଅବସରରେ ବିଶିଷ୍ଟ ବୈଜ୍ଞାନିକ ପ୍ରଫେସର ବିଷ୍ଣୁ ଚରଣାରବିନ୍ଦ ମହାନ୍ତିଙ୍କର ୪ଟି ପୁସ୍ତକ (Vedic science Elevates Modern

Read more

ବ୍ରହ୍ମଗିରି: ବିଜେଡି ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ସଂଜୟ ଦାସବର୍ମାଙ୍କୁ ନିଜ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳି ବେଣ୍ଟପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ବିଜିପୁର ଗାଁରେ ବିରୋଧ; ପ୍ରଚାର ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ବିରୋଧ କଲେ ମହିଳା, ଚିଟଫଣ୍ଡ ଟଙ୍କା କେବେ ମିଳିବ ପ୍ରଶ୍ନ କରି ସଂଜୟଙ୍କୁ ମହିଳାଙ୍କ ଘେରାଉ

Read more

ନିର୍ବାଚନ କମିସନଙ୍କ ସୂଚନା : ଦେଶରେ ୩୨୩ଟି ଆଦର୍ଶ ଆଚରଣ ବିଧି ଉଲ୍ଲଂଘନ ମାମଲା, ଓଡ଼ିଶାରୁ କେବଳ ଗୋଟିଏ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଚଳିତ ଲୋକସଭା ଓ କେତେକ ରାଜ୍ୟରେ ହେଉଥିବା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନକୁ ଶାନ୍ତି ଶୃଙ୍ଖଳାରେ ସମାପନ କରିବା ପାଇଁ ଆଦର୍ଶ ଆଚରଣ ବିଧି ଲାଗୁ ହୋଇଛି ।

Read more

‘ସଂଭାବନା’ ପକ୍ଷରୁ ଏକାମ୍ର ହାଟରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଓଡ଼ିଆଣୀ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ଭୁ‌ବନେଶ୍ବର: ପଞ୍ଚ ମୁରୁଜରେ ପଞ୍ଚୁକର ଭ୍ରମ ସୃଷ୍ଟି କରୁଥିଲା ଏକାମ୍ର ହାଟ। ନାନାବାୟା ଗୀତ, ଟିକା ଗୋବିନ୍ଦଚନ୍ଦ୍ର, କୁଆଁର ପୂନେଇଁ ଭଳି ପାରମ୍ପରିକ ଗୀତରେ ଗୁଞ୍ଜରିତ ହେଉଥିଲା

Read more

ଆଜିଠାରୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ରାମ ନବମୀ ନୀତି, ୪ ଘଣ୍ଟା ବନ୍ଦ ରହିବ ଦର୍ଶନ

ପୁରୀ : ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ପବିତ୍ର ରାମ ନବମୀ ନୀତି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏଥିପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ ହୋଇଛି। ତେବେ ଆଜି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ରାମଜନ୍ମ ପାଇଁ ଗର୍ଭୋଦକ(ଭୋଗ) ଅନୁଷ୍ଠିତ

Read more

ପାକିସ୍ତାନରେ କ୍ଷୀର ଲିଟର ପିଛା ୧୮୦ ଟଙ୍କା : ମହଙ୍ଗା ଦରକୁ ନେଇ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବଢୁଛି ଅସନ୍ତୋଷ

କରାଚୀ : ମହଙ୍ଗା ମାଡରେ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ ହେଲେଣି ପାକିସ୍ତାନ ଜନତା। ପନିପରିବା, ପେଟ୍ରୋଲ, ଡିଜେଲର ମହଙ୍ଗା ଦରକୁ ନେଇ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଦାନା ବାନ୍ଧିଥିବା ବେଳେ

Read more