ମାଲକାନଗିରି : ପୁରୁଷଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ମହିଳା ମତଦାନ କରିଛନ୍ତି

ମାଲକାନଗିରି ଜିଲାରେ ଗତ ୧୧ରେ ହୋଇଥିବା ନିର୍ବାଚନରେ ପୁରୁଷଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ମହିଳା ସେମାନଙ୍କ ମତ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଛନ୍ତି । ଯାହାକି ମହିଳା ସଶକ୍ତୀକରଣ ଦିଗରେ ନୂଆ

Read more

୪୩.୭ ଡିଗ୍ରୀ ସହ ଭୁବନେଶ୍ବର ଆଜିର ସବୁଠୁ ଉତ୍ତପ୍ତ ସହର: ରାଜ୍ୟର ୮ଟି ସହରର ତାପମାତ୍ରା ୪୦ ଡିଗ୍ରୀ ଉପରେ । ତାଳଚେର ୪୩.୩, ଅନୁଗୁଳ ୪୨.୭, ଟିଟିଲାଗଡ଼ ୪୨ ଡିଗ୍ରୀ କଟକ ୪୧.୧, ମାଲକାନଗିରି ୪୦.୮, ଚାନ୍ଦବାଲି ୪୦.୫ ଡିଗ୍ରୀ

Read more

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଓ ମାଲକାନଗିରିର ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ବୁଥ୍‌ରେ ହେବ ସାନି ଭୋଟ: ଏପ୍ରିଲ ୧୮ରେ ୨ଟି ବୁଥ୍‌ରେ ପୁନଃ ମତଦାନ ପାଇଁ ଘୋଷଣା, ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ ତଥ୍ୟରେ ତାଳମେଳ ନରହିବାରୁ ସାନି ଭୋଟ, ମାଲକାନଗିରିର MPV-65 ବୁଥ୍‌ରେ ଦିନ ୭ରୁ ୪ଟା ଯାଏ ମତଦାନ, ବ୍ରହ୍ମପୁର ସିଟି ହାଇସ୍କୁଲ ବୁଥ୍‌ରେ ଦିନ ୭ରୁ ସଂଧ୍ୟା ୬ଟା ଯାଏ ଭୋଟ୍‌ଗ୍ରହଣ

Read more

ଲୁହାଖଣି ଆବଣ୍ଟନରେ ୬ ଲକ୍ଷ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲା, ଓଡ଼ିଶା, କର୍ଣ୍ଣାଟକ ଓ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡକୁ ସୁପ୍ରିମ୍‌ କୋର୍ଟଙ୍କ ନୋଟିସ୍‌, ବରିଷ୍ଠ ଓକିଲ ପି.ଏସ୍‌. ନରସିଂହା ମାମଲାରେ ନ୍ୟାୟମିତ୍ର ନିଯୁକ୍ତ, ନ୍ୟାୟମିତ୍ର ନିଯୁକ୍ତ କଲେ ସୁପ୍ରିମ୍‌ କୋର୍ଟ ଜଷ୍ଟିସ୍‌ ଏସ୍‌.ଏ. ବୋବଡେ

Read more

ମୋବାଇଲ ବ୍ୟାଟେରି ଫାଟି ୩ ଆହତ

ବିନିକା : ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲ୍ଲା ଡୁଙ୍ଗୁରିପାଲି ବ୍ଲକ୍‌ ଅଡାକସା ଗାଁରେ ମୋବାଇଲ ବ୍ୟାଟେରି ଫାଟି ୩ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେମାନେ ହେଲେ ହେମନ୍ତ ଘୁସୁରି,ଚିଣ୍ଟୁ ଘୁସୁରି

Read more

ଯିଏ ଓଡ଼ିଶାକୁ ଲାଭ ଦେବ, ଆମେ ତାକୁ ସମର୍ଥନ ଦେବୁ:‘ଇଣ୍ଡିଆ ଟୁଡେ’କୁ ସାକ୍ଷାତ୍‌କାର ଦେଇ କହିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ସମଦୂରତା ରଖୁଥିବା ବୋଲି କହୁଥିବା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ  ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ସୋମବାର ‘ଇଣ୍ଡିଆ ଟୁଡେ’କୁ ସାକ୍ଷାତ୍‌କାର ଦେଇ ଭିନ୍ନ କଥା କହିଛନ୍ତି। ପୂର୍ବରୁ ନବୀନ ଭାଜପା

Read more

ୟୁଟ୍ୟୁବରୁ ହଟିଲା ‘ପିଏମ୍‌ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି’ ଫିଲ୍ମ ଗୀତ, ଟ୍ରେଲର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଜୀବନୀ ଉପରେ ଆଧାରିତ ବାୟୋପିକ୍‌ ଫିଲ୍ମ ‘ପିଏମ୍‌ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି’ର ଟ୍ରେଲର ଓ ଗୀତ ୟୁଟ୍ୟୁବରୁ ହଟାଇଦିଆଯାଇଛି। ଫିଲ୍ମକୁ ନେଇ

Read more

ସ୍ବଚ୍ଛ ଓ ଅବାଧ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଦୃଢ଼ ପଦକ୍ଷେପ: ଆଜି ସୁଦ୍ଧା ଜବତ ହୋଇଛି ୩ କୋଟି ୧୨ ଲକ୍ଷ ଜବତ । ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାରେ ୧୩,୪୪୦ଟି ଗିରଫ ପରୱାନା ଜାରି ହୋଇଛି, ୫୫ ହଜାର ୭୬୯ ଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖାଯାଇଛି, ୩ କୋଟି ୫୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ମଦ ଜବତ ହୋଇଛି

Read more

ଆଜି ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି, ସମ୍ବଲପୁରରେ ପ୍ରଚାର ଓ ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ରୋଡ୍‌ ସୋ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ବିମାନବନ୍ଦରରୁ ବରମୁଣ୍ଡା ପଡ଼ିଆ ଯାଏ ରୋଡ୍‌ ସୋ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ସାମିଲ ହେବେ ୫ଟି ଲୋକସଭା କ୍ଷେତ୍ରର କର୍ମକର୍ତ୍ତା

Read more