ଗୋପାଳ ପଣ୍ଡା ପାଇବେ ନାଲ୍‌କୋ ସଙ୍ଗୀତ ସୁଧାକର ସ୍ମାରକୀ ସମ୍ମାନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଚଳିତବର୍ଷ ‘ନାଲ୍‌କୋ ସଙ୍ଗୀତ ସୁଧାକର ବାଳକୃଷ୍ଣ ଦାଶ ସ୍ମାରକୀ ସମ୍ମାନ’ ପାଇବେ ଓଡ଼ିଶୀ କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ଗୁରୁ ଗୋପାଳ ଚନ୍ଦ୍ର ପଣ୍ଡା। ସଙ୍ଗୀତ ସୁଧାକର ବାଳକୃଷ୍ଣ ଦାଶ

Read more

ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ଖଣି ମାଫିଆ ସଞ୍ଜୟ ପାଇକରାୟକୁ ଗିରଫ କଲା STF,ତାପଙ୍ଗ ଖଣିରୁ ପଥର ଚୋରା ଚାଲାଣ କରୁଥିଲା ସଞ୍ଜୟ, ୧୦ କେଜି ଆମୋନିଆ ନାଇଟ୍ରେଟ୍‌, ଜିଲୋଟିନ୍‌, କେବୁଲ ଜବତ, କାଲି ସହଯୋଗୀ ଦୁଃଶାସନ ବେହେରା ଗିରଫ ହୋଇଥିଲା

Read more

ଭୁବନେଶ୍ବର CRP ଉଦ୍ୟାନ କେନ୍ଦ୍ର ନିକଟରୁ ନୟାଗଡ଼ କଣ୍ଟିଲୋ ଅଞ୍ଚଳର ଦିଲୀପ ସାହୁଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ରେଣ୍ଟାଲ କଲୋନିର ଏକ ଅଟାକଳରେ କାମ କରୁଥିଲେ ଦିଲୀପ, ସାଇଣ୍ଟିଫିକ ଟିମ୍‌ ସହାୟତାରେ ତଦନ୍ତ କରୁଛି ନୟାପଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ, ହାତ, ଗୋଡ଼, ମୁହଁ ବନ୍ଧା ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିଲା

Read more

ବିହାରରେ ନୀତୀଶ କୁମାରଙ୍କ ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳ ସଂପ୍ରସାରିତ, ସରକାରରେ ସାମିଲ ହେଲେ ୮ ଜଣ ଜେଡିୟୁ ନେତା, ନୀରଜ କୁମାର, ସଂଜୟ ଝା, ଅଶୋକ ଚୌଧୁରୀ, ରାମସେବକ ସିଂହ, ନରେନ୍ଦ୍ର ନାରାୟଣ ଯାଦବ, ବୀମା ଭାରତୀ, ଶ୍ୟାମ ରଜକ ଓ ଲକ୍ଷ୍ମେଶ୍ବର ରାୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ନେଲେ ଶପଥ

Read more

ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ମନ୍ତ୍ରୀ ହେବା ପରେ ପ୍ରତାପ ଜେନାଙ୍କ ସୂଚନା, ସବୁ ଜିଲ୍ଲା ଓ ବ୍ଲକ ସଦର ମହକୁମାରେ SHG ଦ୍ବାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ ସାମଗ୍ରୀ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ଖୋଲିବ ବିକ୍ରୟ କେନ୍ଦ୍ର, ୨୦୨୪ ସୁଦ୍ଧା ସବୁ ଗାଁକୁ ପାନୀୟ ଜଳ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ, ବର୍ଷା ପୂର୍ବରୁ ରାଜଧାନୀର ଡ୍ରେନଜ୍‌ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ବ ଦିଆଯାଉଛି

Read more

ଜନ୍ମମାଟି ଢେଙ୍କାନାଳକୁ ନିଆଗଲା କଳ୍ପନା ଦାଶଙ୍କ ମରଶରୀର, ଢେଙ୍କାନାଳର କାଞ୍ଚନବଜାର କୁମ୍ଭାର ସାହିରେ କଳ୍ପନାଙ୍କ ଘର, କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିଅମରେ ଶେଷ ଦର୍ଶନ ପରେ ଗାଁକୁ ଗଲା ମରଶରୀର, ଶେଷ ଦର୍ଶନ କଲେ କ୍ରୀଡ଼ା ମନ୍ତ୍ରୀ ଓ କ୍ରୀଡ଼ା ସଚିବ, ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ସ୍ବର୍ଗଦ୍ବାର ନିଆଯିବ କଳ୍ପନାଙ୍କ ମରଶରୀର

Read more

ପ୍ରିଲ୍ୟୁଡ୍ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ୧୨ଘଣ୍ଟିଆ ସଙ୍ଗୀତ ସମାରୋହ ଆୟୋଜିତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ପ୍ରଳୟଙ୍କରୀ ମହାବାତ୍ୟା ଫନୀ ପ୍ରପୀଡିତ ଜନସାଧାରଣମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ସହ ଯୋଡି ହେବାର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ନେଇ ଓଡିଶା ସ୍ଥିତ ଏକ ୩୬୦ଡିଗ୍ରୀ ମିଡିଆ କମ୍ୟୁନିକେସନ୍

Read more

ସକ୍ରିୟ ହେଲା ଇଉରୋପର ଉଚ୍ଚତମ ଆଗ୍ନେୟଗିରି ଇତାଲିର ମାଉଣ୍ଟ୍‌ ଏତ୍‌ନା

ରୋମ୍‌: ଇଉରୋପର ଉଚ୍ଚତମ ଆଗ୍ନେୟଗିରି ଦକ୍ଷିଣ ଇଟାଲିର ପର୍ବତ ଶୃଙ୍ଗ ‘ଏତ୍‌ନା’ ଶୂନ୍ୟକୁ ଗଳିତ ଧାତୁ ଉଦ୍‌ଗୀରଣ କରି ସକ୍ରିୟ ହୋଇ ଉଠିଛି। ନେସ୍‌ନାଲ୍‌ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ୍‌

Read more