ମୁକ୍ତିଲାଭ କଲା ଓଡିଆ ଆଲବମ୍ କବିତା “ତୁମ କଥା ମନେ ପଡେ”

ଆଜିର ଯୁବବର୍ଗ, ଆଧୁନିକତାର ସ୍ପର୍ଶରେ ଓ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ପ୍ରଯୁକ୍ତି ବିଦ୍ୟା ଉପକରଣର ବ୍ୟବହାରରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରହି କବିତା କିମ୍ବା କୌଣସି ପାରମ୍ପରିକ ଗଳ୍ପ ଓ ଉପନ୍ୟାସ

Read more

ଜୁଲାଇ ୧ରୁ ଖୋଲିବ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ପ୍ରକୋଷ୍ଠ: ଏଣିକି ଜିଲ୍ଲାସ୍ତରୀୟ ଅଭିଯୋଗ ପ୍ରକୋଷ୍ଠ ବି ସବୁ ସୋମବାରରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବ, ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ଓ ଅନ୍ୟ ସଚିବଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ପ୍ରକୋଷ୍ଠ ବି ଖୋଲିବ । ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ ଦଷ୍ଟିରୁ ବନ୍ଦ ରହିଥିଲା ଅଭିଯୋଗ ପ୍ରକୋଷ୍ଠ

Read more

ଲୋକସଭାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରତି ଆପତ୍ତିଜନକ ମନ୍ତବ୍ୟ ପ୍ରସଙ୍ଗ: କ୍ଷମା ମାଗିଲେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଅଧୀର ରଂଜନ ଚୌଧୁରୀ, ମୋର ହିନ୍ଦୀ ଭଲ ନୁହେଁ, ମୋଦିଙ୍କୁ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବେ କ୍ଷମା ମାଗୁଛି, ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ‘ଗନ୍ଦି ନାଲି’ କହିଥିଲେ ଅଧୀର ଚୌଧୁରୀ

Read more

ରମାଦେବୀ ମହିଳା ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟର ପରୀକ୍ଷା ଫଳ ପ୍ରକାଶିତ: +୩ରେ ୮୪.୬୧% ଛାତ୍ରୀ ପାସ୍‌, ଶୁଭଶ୍ରୀ ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସ୍ନାତକ, ଶୁଭଶ୍ରୀ ଶୈଳବାଳା ମହିଳା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଉଦ୍ଭିଦ ବିଜ୍ଞାନ ଛାତ୍ରୀ, +୩ରେ ୭,୭୩୭ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୬,୫୪୭ ଜଣ ପାସ୍‌

Read more

ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଅଭିଭାଷଣ ଉପରେ ଲୋକସଭାରେ ଚର୍ଚ୍ଚା, ପ୍ରଥମେ ଅଭିଭାଷଣ ରଖିଲେ ଓଡ଼ିଆ ସାଂସଦ ପ୍ରତାପ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ, ୫ଟି ଭାଷାରେ ଓଜସ୍ବିନୀ ଭାଷଣ ଦେଲେ ପ୍ରତାପ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ, କଂଗ୍ରେସ ସମୟରେ ଦୁର୍ନୀତି ପରେ ଦୁର୍ନୀତି ହୋଇଥିଲା, ପୂର୍ବରୁ 2G, 3G, CWG ଦୁର୍ନୀତିରେ ବୁଡ଼ି ରହିଥିଲା ସରକାର, ଗୋପବନ୍ଧୁଙ୍କ ତ୍ୟାଗ ଓ ଉତ୍ସର୍ଗର କଥା ଉଠାଇଲେ ପ୍ରତାପ

Read more