ସରକାରଙ୍କ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି : ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ସମ୍ମାନପ୍ରାପ୍ତ ଆର୍ଥିକ ଅନଗ୍ରସର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱଙ୍କୁ ମିଳିବ ମାସିକ ୧୦,୦୦୦ ଟଙ୍କାର ସହାୟତା ରାଶି

ଭୁବନେଶ୍ୱର:  ରାଜ୍ୟର ଆର୍ଥିକ ଅନଗ୍ରସର ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ବିଜେତା ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱମାନଙ୍କୁ ସହାୟତା ରାଶି ପ୍ରଦାନ ନିମନ୍ତେ ସରକାର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତିା ସଂସ୍କୃତିବିଭାଗର ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ  ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

Read more

ଲୋକସଭାରେ ଆଗତ ହେଲା ୫ଟି ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଲ୍‌, ଖାଉଟି ସୁରକ୍ଷା ବିଲ୍‌ ଓ DNA ଟେକ୍ନୋଲଜି ପଞ୍ଜୀକରଣ ବିଲ୍‌ ଆଗତ, DNA ଟେକ୍ନୋଲଜି ବ୍ୟବହାର ଓ ପ୍ରୟୋଗ ନେଇ ରହିବ ବିଧି ବ୍ୟବସ୍ଥା, ସରକାରୀ ସ୍ଥାନରୁ ଜବରଦଖଲ ଉଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ଆସିଲା ସଂଶୋଧନ ବିଲ୍‌

Read more

କୋର୍ଟରେ ପଡ଼ି ରହିଥିବା ପୁରୁଣା ମାମଲାର ବିଚାର ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ, ସୁପ୍ରିମ୍‌ କୋର୍ଟର ସବୁ ବିଚାରପତିଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତିଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ, ଏଣିକି ବୁଧବାର ଦିନ କେବଳ ପୁରୁଣା ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ହେବ, ବୁଧବାରରେ ନୂଆ ମାମଲାକୁ ବିଚାର ପାଇଁ ନ ରଖିବାକୁ ପରାମର୍ଶ

Read more

ସାନଖେମୁଣ୍ଡି ବିଧାୟକ ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ଜେନାଙ୍କ ନାଁରେ ମାମଲା, ହାଇକୋର୍ଟରେ ମାମଲା କଲେ ପରାଜିତ BJD ପ୍ରାର୍ଥୀ ନନ୍ଦିନୀ ଦେବୀ, ଆପରାଧିକ ରେକର୍ଡ ନେଇ ରମେଶ ତଥ୍ୟ ଲୁଚାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ: ରମେଶଙ୍କ ନିର୍ବାଚନକୁ ଅସିଦ୍ଧ ଘୋଷଣା କରିବାକୁ କୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ

Read more

ଦେଶର ୨୫୫ ଜିଲାର ୭୫୬ ସହରରେ ଜଳ ସଙ୍କଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶର ୨୫୫ ଜିଲାର ୭୫୬ ସହରରେ ତଥା ୧,୫୯୭ ବ୍ଲକ୍‌ରେ ଜଳ ସଙ୍କଟ ଦେଖାଦେଇଛି। ସେଥିମଧ୍ୟରେ ତାମିଲନାଡୁର ସର୍ବାଧିକ ସହର ରହିଛି। ତାମିଲନାଡୁର ୨୭ଟି ଜିଲାରେ

Read more