ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷ ୨୦୧୯-୨୦ ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ବଜେଟରେ ଓଡ଼ିଶାକୁ ୫୯୯୩ କୋଟି ଟଙ୍କା

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷ ୨୦୧୯-୨୦ ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶାକୁ ୫୯୯୩ କୋଟି ଟଙ୍କା ମିଳିଛି। ଚଳିତ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷର ଅନ୍ତରୀଣ ବଜେଟରେ ଏହା ୫୯୪୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଥିଲା।

Read more

ଜଳେଶ୍ବରରେ ଏକାସାଙ୍ଗରେ ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କୁ ଗେଷ୍ଟହାଉସ ଭିତରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ କରି ଭିଡିଓ ସୁଟିଂ କଲେ ଦୁଷ୍କର୍ମକାରୀ

ଜଳେଶ୍ବର :  ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କୁ ଗେଷ୍ଟହାଉସ ଭିତରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ କରି ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ଭିଡିଓ ସୁଟିଂ କରିଛନ୍ତି ତିନି ଦୁଷ୍କର୍ମକାରୀ । କେବଳ

Read more

ଭୁବନେଶ୍ବର ବିମାନ ବନ୍ଦରରୁ ୧୫୦.୯୨୦ ଗ୍ରାମ ସୁନା ଜବତ, ଆନୁମାନିକ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସୁନା ଜବତ କଲା କଷ୍ଟମ ବିଭାଗ, ଏୟାର ଏସିଆ ବିମାନରେ ବ୍ୟାଙ୍କକ୍‌ରୁ ଆସୁଥିଲା ସୁନା, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଜଣେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚରା

Read more

‘କସ୍‌ମୋପଲିଟାନ୍‌’ ପତ୍ରିକା ପ୍ରଚ୍ଛଦରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଲେ ଦୌଡ଼ରାଣୀ ଦୂତୀ ଚାନ୍ଦ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ନିଜର ଦୌଡ଼ ଦକ୍ଷତା ପାଇଁ ସଦା ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହୁଥିବା ଦୌଡ଼ରାଣୀ ଦୂତୀ ଚାନ୍ଦ ଗତ କିଛି ମାସ ହେବ ତାଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସଂପର୍କକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ଚର୍ଚ୍ଚା

Read more

ଖଣ୍ଡେ ୨ ହଜାର ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍ ଛାପିବାକୁ ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କର ଖର୍ଚ୍ଚ ୩ ଟଙ୍କା ୫୩ ପଇସା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ୨୦୧୬ ନଭେମ୍ବର ୮ ରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ‌ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ସେତେବେଳେ ପ୍ରଚଳନରେ ଥିବା ୧୦୦୦ ଏବଂ ୫୦୦ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍‌କୁ ଅଚଳ କରିଦେଲେ। ଏହା ବଦଳରେ

Read more

ଆମେରିକାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା : ହ୍ବାଇଟ୍‌ ହାଉସରେ ପଶିଲା ପାଣି

ଓ୍ବାଶିଂଟନ : ଗତ ସୋମବାର ଆମେରିକାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବା ଫଳରେ ବିଭିନ୍ନ ସହର ଜଳମଗ୍ନ ହେବା ସହ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଏମିତିକି ଆମେରିକାର

Read more

ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଜୀବନ କାହାଣୀ ଉପରେ ପୋଲିସ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ନିର୍ମିତ ହେଉଛି ଫିଲ୍ମ; ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଏସ୍‌ପି, ଶହେରୁ ଅଧିକ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ କରିବେ ଅଭିନୟ

ବିଳାସପୁର : ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଜୀବନ କାହାଣୀ ଉପରେ ଛତିଶଗଡ଼  ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଏକ କ୍ଷୁଦ୍ର ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାଣ କରାଯିବା ଯୋଜନା କରାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଏସ୍‌ପି ଡ. ଅଭିଷେକ

Read more

ଆସନ୍ତା ୪୮ ଘଣ୍ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସାରା ଓଡ଼ିଶାରେ ବର୍ଷା : ଗୋଟିଏ ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଆସନ୍ତା ୪୮ ଘଣ୍ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସାରା ଓଡ଼ିଶାରେ ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିବ। ୧୧ ତାରିଖ ବେଳକୁ ଅର୍ଧାଧିକ ଜିଲ୍ଲାରେ କାଳବୈଶାଖୀ ସହ ବଜ୍ରପାତର ଆଶଙ୍କା ରହିଛି।

Read more