ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣଙ୍କୁ ମାଆ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତି ଉପହାର ଦେଲେ ଭାସ୍କର୍ଯ୍ୟ ଶିଳ୍ପୀ ତଥା ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ରଘୁନାଥ ମହାପାତ୍ର

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଦେଶର ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣଙ୍କୁ ମା’ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଏକ ମୂର୍ତ୍ତି ଉପହାର ଦେଇଛନ୍ତି ପଦ୍ମବିଭୂଷଣ ସମ୍ମାନପ୍ରାପ୍ତ ଭାସ୍କର୍ଯ୍ୟ ଶିଳ୍ପୀ ତଥା ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ରଘୁନାଥ

Read more

ପଣ୍ଡିତ ଡଃ ପ୍ରବୋଧ କୁମାର ମିଶ୍ରଙ୍କ ‘ହେ ମାଆ! ମାତୃଭୂମି’ ପୁସ୍ତକ ଉନ୍ମୋଚନ କଲେ ମୋଦି

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ‘ଓଡ଼ିଶାର କାଳିଦାସ’ ଆଖ୍ୟା ପାଇଥିବା ପଣ୍ଡିତ ଡଃ ପ୍ରବୋଧ କୁମାର ମିଶ୍ରଙ୍କ ଲିଖିତ ପୁସ୍ତକ “ହେ ମାଆ! ମାତୃଭୂମି” ଉନ୍ମୋଚିତ ହୋଇଛି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର

Read more

ରାଜ୍ୟସଭାରେ ପାସ୍‌ ହେଲା ମେଡିକାଲ କମିସନ ବିଲ୍‌-୨୦୧୯: ଜୁଲାଇ ୨୯ରେ ଲୋକସଭାରେ ପାସ୍‌ ହୋଇଥିଲା ବିଲ୍‌, ମେଡିକାଲ କାଉନ୍‌ସିଲ୍‌ ପରିବର୍ତ୍ତେ ଗଠନ ହେବ ମେଡିକାଲ କମିସନ । କମିସନର କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ରହିବ ୪ ବର୍ଷ, ପ୍ରତି ୩ ମାସରେ ବସିବ ବୈଠକ, ଘରୋଇ ମେଡିକାଲ କଲେଜର ନାମଲେଖା ଦେୟକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବ NMC

Read more

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ସିକୋ ଫାଣ୍ଡି ଅଧିକାରୀ । ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ଧରିଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ, ସିକୋ ଫାଣ୍ଡି ଅଧିକାରୀ ମନମୋହନ ଜାଲି, କାଜୁ ବଗିଚା ମାମଲା ରଫାଦଫା ପାଇଁ ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିଲେ

Read more

ମଞ୍ଚରେ ଅଶ୍ଳୀଳ ନାଚ ନାଚି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଥିବା ଆଇଟମ୍‌ ଗାର୍ଲ ରାନୀ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ଜୀବନୀକୁ ନେଇ ଫିଲ୍ମ ଓ ଯାତ୍ରା

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଯାତ୍ରାର ଆଇଟମ ଗାର୍ଲ ରାନୀ ପଣ୍ଡାଙ୍କୁ ନେଇ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ନୂଆ ବିବାଦ । ରାନୀଙ୍କ ଜୀବନର ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ନିର୍ମାଣ ହେବାକୁ ଯାଉଛି

Read more

୨୦୨୦ରେ ଆସିବ ନୂଆ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ନୀତି: ପର୍ଯ୍ୟଟନର ପ୍ରଚାର ପାଇଁ ଦେଶରେ ୧୨ଟି ରୋଡ୍‌ ସୋ ହେବ । ୧୮ଟି ଜାତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ମେଳାରେ ଅଂଶ ଗ୍ରହଣ କରିବ ଓଡ଼ିଶା, ୫ଟି ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ମେଳା, ୧୪ଟି ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ରୋଡ୍‌ ସୋ’ର ପ୍ରସ୍ତାବ ରହିଛି, ବିଧାନସଭାରେ ସୂଚନା ଦେଲେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଜ୍ୟୋତି ପ୍ରକାଶ ପାଣିଗ୍ରାହୀ

Read more

ପୁରୀ ଗୁଣ୍ଡିଚା ମନ୍ଦିରରେ JTPଙ୍କୁ ସେବାୟତଙ୍କ ମାଡ଼ ଘଟଣା: ବଳଭଦ୍ରଙ୍କ ବାଡ଼ଗ୍ରାହୀଙ୍କ ପୁଅ ଜଗଦୀଶ ଦାସମହାପାତ୍ର ଗିରଫ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପୋଲିସ ସୁଦର୍ଶନ ସାହୁଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିଥିଲେ ସେବାୟତ । କୁମ୍ଭାରପଡ଼ା ଥାନାରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା

Read more

ଦିଲ୍ଲୀରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ସମୀର ଦାଶ ଓ ସାଂସଦ ସସ୍ମିତ ପାତ୍ରଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ପ୍ରଦାନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ -31/07 ପ୍ରବାସୀ ଓଡ଼ିଆ ଙ୍କ ତରଫରୁ ଏଠାରେ ରାଜ୍ୟର ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ସମୀର ରଞ୍ଜନ ଦାଶ  ଓ ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ଡ଼ ସସ୍ମିତ ପାତ୍ରଙ୍କୁ ଭବ୍ୟ

Read more

ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ ମା ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର : ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁଠି

ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ନିର୍ମାଣ  ହେବ ମା ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର| ସମ୍ବଲପୁର ସମେତ ସମଗ୍ର ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶାର ଅଧିଷ୍ଠାତ୍ରୀ ଦେବୀ ମା ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ବିଶାଳ ଭବ୍ୟ ମନ୍ଦିର

Read more

ବର୍ଷାରେ ଭିଜି ଭିଜି କାଉଡ଼ିଆ ବେଶରେ ଆଲବମ୍‌ ଗୀତ ଶୁଟିଂ କଲେ ଅକ୍ଷରା ସିଂ: ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡ଼ିଆରେ ଭାଇରାଲ

ମୁମ୍ବାଇ: ଭୋଜପୁରୀ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅକ୍ଷରା ସିଂ ଏକ ଆଲବମ୍‌ ଗୀତ ଶୁଟିଂରେ ଏକଦମ୍‌ ଧମାଲ୍‌ କରିଛନ୍ତି। ସେ ଏହି ଗୀତରେ ବର୍ଷାରେ ଭିଜି ଭିଜି କାଉଡ଼ିଆ ବେଶରେ

Read more