ମୋଦୀ-ଶାହାଙ୍କ ଚତୁରତା : ଧାରା ୩୭୦କୁ ରଦ୍ଦ କରିବା ଲାଗି ୩୭୦(୩)କୁ ବ୍ୟବହାର କଲେ ସରକାର, ଜାଣନ୍ତୁ କଣ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ରାଜ୍ୟସଭାରେ ସୋମବାର କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରକୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ମାନ୍ୟତା ଦେଉଥିବା ସମ୍ବିଧାନର ଧାରା ୩୭୦ ଉଚ୍ଛେଦ ଲାଗି ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଣିଛନ୍ତି। କୌତୁହଳର ବିଷୟ

Read more

ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରଶାସନିକ ଟ୍ରିବ୍ୟୁନାଲ(ସ୍ୟାଟ୍ )କୁ ଉଚ୍ଛେଦ କଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରଶାସନିକ ଟ୍ରିବ୍ୟୁନାଲ(ସ୍ୟାଟ୍ )କୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଉଚ୍ଛେଦ କରିଛନ୍ତି। ଏନେଇ ଆଜି କେନ୍ଦ୍ର କାର୍ମିକ,ସାଧାରଣ ଅଭିଯୋଗ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ବିଧିବଦ୍ଧ ଗେଜେଟ୍ ବିଜ୍ଞପ୍ତି

Read more

ଗିରଫ ହେଲେ ମେହବୁବା ମୁଫ୍‌ତି । କାଲିଠୁ ନଜରବନ୍ଦୀ ଥିଲେ ମେହବୁବା ମୁଫ୍‌ତି, ଜାମ୍ମୁ ଓ କାଶ୍ମୀରର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମେହବୁବା, ହରି ନିୱାସ ଗେଷ୍ଟହାଉସ୍‌କୁ ମେହବୁବାଙ୍କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଗଲା: ସୂତ୍ର । ଓମାର ଅବଦୁଲ୍ଲାଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିଲା ପୋଲିସ

Read more

ଧାରା ୩୭୦ ଉଚ୍ଛେଦ ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଶେୟାର ବଜାରକୁ ଶକ୍ତ ଝଟକା: ଚିନ୍ତାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କାଶ୍ମୀରରୁ ୩୭୦ ଧାରା ଉଚ୍ଛେଦ ପରେ ପାକିସ୍ତାନର ଶେୟାର ବଜାରକୁ ଶକ୍ତ ଝଟକା ଲାଗିଛି। ପାକିସ୍ତାନ ଶେୟାର ବଜାରର ମୁଖ୍ୟ ବେଞ୍ଚ ଇଣ୍ଡେକ୍ସ କେଏସଇ

Read more

୩୭୦ଧାରାକୁ ହଟାଇବା ଲାଗି ବହୁ ଆଗରୁ ଯୋଜନା କରିଥିଲେ ମୋଦି: ଫୋଟ ହେଲା ଭାଇରାଲ୍

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ରାଜ୍ୟସଭାରେ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ଧାରା ୩୭୦ର ଉଚ୍ଛେଦ ପ୍ରସ୍ତାବ ରଖିବା ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଯୁବାବସ୍ଥାର ପ୍ରତିଜ୍ଞା ପୂରା ହୋଇଛି। ବିଜେପିର

Read more

କ୍ଷୁଦ୍ର ଚଳଚିତ୍ର ପ୍ରତିଯୋଗିତା “କଲ୍ଲୋଳ ୨୦୧୯”ର ପଞ୍ଚମ ସଂସ୍କରଣ ଉନ୍ମୋଚିତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡିଶା ସ୍ଥିତ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀ ସଙ୍ଗଠନ ଆଇନା ପକ୍ଷରୁ ୟୁନିସେଫ୍‌ ଓଡିଶା ସହଯୋଗରେ ସୁପୋଷଣ-ସୁସ୍ଥ ଜୀବନ ନିମନ୍ତେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଶିଶୁର ଅଧିକାର ବିଷୟବସ୍ତୁ ସମ୍ୱନ୍ଧିତ ଏକ କ୍ଷୁଦ୍ର

Read more

ଧାରା-୩୭୦ ଉଚ୍ଛେଦ ପରେ ଜାମ୍ମୁ ଓ କାଶ୍ମୀରରେ ବିଶୃଙ୍ଖଳା ଆଶଙ୍କା, ଭାରତୀୟ ସ୍ଥଳ ସେନା ଓ ବାୟୁ ସେନାକୁ ହାଇ ଆଲର୍ଟ ନିର୍ଦେଶ, କାଶ୍ମୀରରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ଆଉ ୮ ହଜାର ଅର୍ଦ୍ଧସାମରିକ ଯବାନ, ଯବାନଙ୍କୁ ଓଡ଼ିଶା, ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ଓ ଆସାମରୁ ପଠାଯାଇଛି, ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟରୁ ମଧ୍ୟ ଅର୍ଦ୍ଧସାମରିକ ଯବାନ ପଠାଇବା ଜାରି ରହିଛି

Read more