କାଳିଆ ଯୋଜନାକୁ ନେଇ କୃଷି ସଚିବ ସୌରଭ ଗର୍ଗ କହିଲେ- ୫୧ ଲକ୍ଷ କାଳିଆ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ନାଁ ୱେବସାଇଟ୍‌ରେ ଦିଆଯାଇଛି, ସବୁ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ବି ହିତାଧିକାରୀ ତାଲିକା ଟଙ୍ଗା ଯାଇଛି, ଯୋଗ୍ୟ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଖୋଜିବାକୁ ପ୍ରତି ପଞ୍ଚାୟତ, ବ୍ଲକ ଓ ଜିଲ୍ଲାସ୍ତରରେ କମିଟି ଗଠନ ହୋଇଛି

Read more

ଦୃଷ୍ଟିବାଧିତ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଜର୍ମାନୀରୁ ଆସିଲା ଉଚ୍ଚ ଶକ୍ତିସଂପନ୍ନ ବ୍ରେଲ୍‌ ମେଶିନ୍ : ବ୍ରହ୍ମପୁରସ୍ଥିତ ବ୍ରେଲ୍‌ ପ୍ରେସ୍‌ରେ କରଯିବ ସ୍ଥାପନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟର ଦୃଷ୍ଟିବାଧିତ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ବ୍ରେଲ୍‌ ପାଠ୍ୟପୁସ୍ତକ ପାଇଁ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ବ୍ରେଲ୍‌ ମେଶିନ୍‌ ଜର୍ମାନୀରୁ ଆସିଛି। ଏହା ଦ୍ୱାରା ଦୃଷ୍ଟିବାଧିତ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀମାନେ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ସଂଖ୍ୟାରେ ପାଠ୍ୟପୁସ୍ତକ

Read more

ସନ୍ଦୀପ କୁମାର ଗୁପ୍ତା ଇଣ୍ଡିଆନ ଅଏଲର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ (ଅର୍ଥ) ଭାବେ ନେଲେ ଦାୟିତ୍ୱ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ସନ୍ଦୀପ କୁମାର ଗୁପ୍ତା ଇଣ୍ଡିଆନ ଅଏଲ କର୍ପୋରେସନର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ (ଅର୍ଥ) ଭାବେ ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ପୂର୍ବରୁ ସେ, ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଅଏଲର କର୍ପୋରେଟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ

Read more

ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟ ଲଘୁଚାପ ଅବପାତରର ରୂପ ନେଲା, ଆଗାମୀ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଗଭୀର ଅବପାତରର ରୂପ ନେବା ସମ୍ଭାବନା ୨ ଦିନ ଧରି ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଆଶଙ୍କା, ସମସ୍ତ ବନ୍ଦରରେ ୩ ନମ୍ବର ବିପଦ ସଙ୍କେତ ଜାରି, ୨ ଦିନ ଯାଏ ସମୁଦ୍ର ମଧ୍ୟକୁ ନ ଯିବାକୁ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ

Read more

ଏଥର ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସରେ ହେବନି ପରେଡ, କେବଳ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସଲାମି ଦେବେ ସେନା ଓ CRPF ଯବାନ, ଓଡ଼ିଶା ଓ ତେଲଙ୍ଗାନା ପୋଲିସ ବି ସଲାମି ଦେବେ, ୧୨ ହଜାର ଦର୍ଶକଙ୍କ ସମାଗମ, ୨୦ ପ୍ଲାଟୁନ ପୋଲିସ ମୁତୟନ ବ୍ୟବସ୍ଥା, ପୋଲିସ କମିସନର ସତ୍ୟଜିତ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ସୂଚନା

Read more

ଲୋକାୟୁକ୍ତ ସଦସ୍ୟ ନିଯୁକ୍ତି ପରେ ଆର୍‌.ପି. ଶର୍ମାଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା, ଦୁର୍ନୀତି ରୋକିବା ଦିଗରେ ଲୋକାୟୁକ୍ତଙ୍କ ଭୂମିକା ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ , ଲୋକାୟୁକ୍ତ ସଦସ୍ୟ ପଦବୀ ମଧ୍ୟ ମୋ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ, ଦୁର୍ନୀତି ନିବାରଣ ବିଭାଗରେ ମୋର ଅଭିଜ୍ଞତା ସହାୟକ ହେ

Read more

କାଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ମିଛ କହୁଛନ୍ତି ଇମ୍ରାନ ଖାନ୍‌, ପାକ୍‌କୁ ସବୁ ମୁସ୍‌ଲିମ ରାଷ୍ଟ୍ର ସମର୍ଥନ କରୁନାହାନ୍ତି, ଭାରତକୁ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇଲା UAE, କାଶ୍ମୀରରୁ ଧାରା ୩୭୦ ଉଚ୍ଛେଦକୁ UAEର ସମର୍ଥନ, ଏହା ଭାରତର ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ବ୍ୟାପାର

Read more

ଜାତୀୟ କୃମିନାଶକ ଅଭିଯାନରେ ଓଡିଶାର ୧କୋଟିରୁ ଅଧିକ ପିଲାଙ୍କୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିବା ସହ ପରିପୁଷ୍ଟିର ବିକାଶ କରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗ, ୟୁନିସେଫ୍‌ ସହଯୋଗରେ ଉତ୍ତମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପୁଷ୍ଟିର ବିକାଶକୁ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବା ପାଇଁ ୧ବର୍ଷରୁ ୧୯ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପିଲାମାନଙ୍କ

Read more