ଓଡିଏମ୍‌ ପବ୍ଲିକ୍‌ ସ୍କୁଲ୍‌କୁ ଚଳିତ ବର୍ଷର ସମ୍ମାନଜନକ ନ୍ୟାସନାଲ୍‌ ସ୍କୁଲ୍‌ ଆଓ୍ଵାର୍ଡ

ଭୁବନେଶ୍ବର: ନୂଆଦିଲ୍ଲୀଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ନ୍ୟାସନାଲ୍‌ ସ୍କୁଲ୍‌ ଆଓ୍ଵାର୍ଡ ସମାରୋହରେ ଭୁବନେଶ୍ବରସ୍ଥ ପଟିଆସ୍ଥିତ ଓଡିଏମ୍‌ ପବ୍ଲିକ୍‌ ସ୍କୁଲ୍‌କୁ ଚଳିତ ବର୍ଷର ସମ୍ମାନଜନକ ‘ନ୍ୟାସନାଲ୍‌ ସ୍କୁଲ୍‌ ଆଓ୍ଵାର୍ଡ’(ଏନ୍‌ଏସ୍‌ଏ) ୨୦୧୯ ମାନ୍ୟତା

Read more

ଶେଷ ଇଚ୍ଛା ବାବଦରେ କହିଲେ ପ୍ରତାପ ନନା : ପାକ୍ ଅଧିକୃତ କାଶ୍ମୀର ଏବଂ ଅକ୍ସାଇ ଚୀନ ଭାରତର ଅବିଚ୍ଛେଦ୍ୟ ଅଙ୍ଗ ହେଉ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦଙ୍କ ସହ ଆଫ୍ରିକୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ର ଭ୍ରମଣ ପରେ ଏବେ ନିଜ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ବାଲେଶ୍ୱର ଗସ୍ତରେ ଆସିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ |

Read more

ରାଜସ୍ଥାନର ଗୋଟିଏ ଆସନରୁ ପୁଣି ରାଜ୍ୟସଭା ଯିବେ ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମନମୋହନ ସିଂହ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପୁଣି ରାଜ୍ୟସଭା ଯିବେ ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମନମୋହନ ସିଂହ । ରାଜସ୍ଥାନରେ ଗୋଟିଏ ଆସନ ପାଇଁ ହେବାକୁ ଥିବା ରାଜ୍ୟସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ମନମୋହନ ସିଂଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ

Read more

ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ (ବିଚାରପତି ସଂଖ୍ୟା) ବିଲ ୨୦୧୯କୁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ମଂଜୁରୀ : ବିଚାରପତିଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩୦ରୁ ୩୩କୁ ବୃଦ୍ଧି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ବିଚାରପତିଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩୦ରୁ ୩୩କୁ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ପାଇଁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ବିଲକୁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ ମଂଜୁରୀ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହା ସହିତ

Read more

ଧାରା ୩୭୦ଉଚ୍ଛେଦ ପରେ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ୩୦ଟି ସ୍କ୍ରିନ ଖୋଲିବାର ଘୋଷଣା କଲା କାର୍ଣ୍ଣିଭାଲ ସିନେମା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରୁ ଧାରା ୩୭୦ ଉଚ୍ଛେଦ ହେବା ପରେ ଅଗଷ୍ଟ ୮ତାରିଖରେ ସାରା ଦେଶବାସୀକୁ ସମ୍ବୋଧନ କରିଥିଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ । ଧାରା ୩୭୦ ଉଚ୍ଛେଦ

Read more

ମିଶନ ୧୨୦ ପ୍ଲସ ବିଫଳ ହେବା ପରେ ନୂଆ ରଣନୀତି କଲା ବିଜେପି : ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ପ୍ରଭାରୀ ଶିବରାଜ ସିଂହଙ୍କ ଓଡିଶା ଗ୍ରସ୍ତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ମିଶନ ୧୨୦ ପ୍ଲସ୍‌ ହାସଲରେ ବିଫଳତା ପରେ ଓଡ଼ିଶାରେ ସାଂଗଠନିକ ଶକ୍ତିବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ବିଜେପିର ଯୋଜନା ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ରାଜ୍ୟର ସବୁ ବୁଥରେ କମିଟି

Read more

ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ପଡ଼ିଆରେ ସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ ପରେ ଗୃହ ସଚିବଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା, ଦିଲ୍ଲୀ ଢାଞ୍ଚାରେ ପାଳନ କରାଯିବ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ, ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସରେ ଖଦି ପ୍ରଦର୍ଶନୀ କରାଯିବ, ଓଡ଼ିଶାରେ ଥିବା ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ସ୍ମୃତିକୁ ପ୍ରଦର୍ଶିତ କରାଯିବ

Read more

୩୭୦ ଉଚ୍ଛେଦ ପରେ ତଟରକ୍ଷୀ ବାହିନୀକୁ ସଜାଗ କଲା ପୋଲିସ, ୭ଟି ଜିଲ୍ଲାର ୧୮ଟି ମେରାଇନ ଥାନାକୁ ସଜାଗ ପାଇଁ ନିର୍ଦେଶ, ୭ ଜିଲ୍ଲା- ଜଗତସିଂହପୁର, କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ବାଲେଶ୍ବର, ଭଦ୍ରକ, ଗଞ୍ଜାମ, ପୁରୀ ଓ ଖୋର୍ଦ୍ଧା

Read more

ରୁଷିଆରେ ରକେଟ ପରୀକ୍ଷଣ ସମୟରେ ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟି ୫ ବୈଜ୍ଞାନିକ ମୃତ, ୯ ଆହତ; ଆଣବିକ ବିକିରଣ ହେବା ଆଶଙ୍କାରେ ଲୋକେ ଆତଙ୍କିତ

ମସ୍କୋ: ରୁଷିଆରେ ରକେଟ ପରୀକ୍ଷଣ ସମୟରେ ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟି ୫ ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏଥିରେ ୯ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆହତଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ହସ୍ପିଟାଲରେ

Read more

ଗାଜା ସୀମାରେ ୪ ପାଲେଷ୍ଟାଇନ୍‌ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କଲେ ଇସ୍ରାଏଲ୍‌ ସୈନ୍ୟ

ଜେରୁଜେଲମ୍‌:ଗାଜା ସୀମାରେ ୪ ପାଲେଷ୍ଟାଇନ୍‌ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଇସ୍ରାଏଲ୍‌ ସୈନ୍ୟ ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ଆତଙ୍କବାଦୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଇସ୍ରାଏଲ୍‌ ସୈନ୍ୟ ବାହିନୀ ଶିବିର ଉପରକୁ ଗ୍ରେନେଡ୍‌ ମାଡ଼ କରିଥିଲେ।

Read more