ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଅକ୍ଟୋବର ୨ରେ ମିଳିବ ନାହିଁ ଛୁଟି, ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ସ୍କୁଲରେ ପାଳନ କରିବେ ଗାନ୍ଧୀ ଜୟନ୍ତୀ

କୋଲକାତା : ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରତି ବର୍ଷ ଗାନ୍ଧୀ ଜୟନ୍ତୀରେ ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଛୁଟି ମିଳୁଥିବା ବେଳେ ଏବେ ସେହି ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଅଣିଛନ୍ତି ମମତା ସରକାର ।

Read more

ନୀତି ଆୟୋଗ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରକାଶିତ ଗୁଣାତ୍ମକ ଶିକ୍ଷା ସୂଚକାଙ୍କରେ ୭ମ ସ୍ଥାନରେ ଓଡ଼ିଶା

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ନୀତି ଆୟୋଗ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରକାଶିତ ଗୁଣାତ୍ମକ ଶିକ୍ଷା ସୂଚକାଙ୍କରେ ଓଡ଼ିଶା ୨୦ଟି ବଡ଼ ରାଜ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୭ମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି । ୨୦୧୫-୧୬ରେ ରାଜ୍ୟ

Read more

ଛାତ୍ର ବିଜେଡି ରାଜ୍ୟ ଉପସଭାପତି ମଞ୍ଜିତ ଦାସଙ୍କ ନାଁରେ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କଲେ ସାଂସଦ ଅନୁଭବଙ୍କ ପିଏସଓ

ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ କାଲିର ଗାଳିଗୁଲଜ ଘଟଣାରେ ଛାତ୍ର ବିଜେଡି ରାଜ୍ୟ ଉପସଭାପତି ମଞ୍ଜିତ ଦାସଙ୍କ ନାଁରେ କଟକ ପୁରୀଘାଟ ଥାନାରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରାପଡା

Read more

ଗାନ୍ଧି ଜୟନ୍ତୀରେ ରାଜନୀତି : କେମିତି ପାଳିବେ ତିନି ପ୍ରମୁଖ ଦଳ ଜାଣନ୍ତୁ…

ରାଜନୀତିର ପଶାପାଲିରେ ଗାନ୍ଧି । ମହତ୍ମା ଗାନ୍ଧି ଙ୍କୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟର ତିନି ପ୍ରମୁଖ ଦଳ ଚଳଚଞ୍ଚଳ । ଗାନ୍ଧି ଜୟନ୍ତୀରେ କଂଗ୍ରେସ ପଦଯାତ୍ରା ମଇଦାନକୁ ଲମ୍ପ

Read more

‘ସୋଲେ’ର ‘କାଲିଆ’ ଭୁମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିବା ବିଜୁ ଖୋଟେଙ୍କର ୭୮ ବର୍ଷ ବୟସରେ ପରଲୋକ

ମୁମ୍ବାଇ : ଫିଲ୍ମ ‘ସୋଲେ’ର ଆଇକନିକ କ୍ୟାରେକ୍ଟର ‘କାଲିଆ’ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିବା କଳାକାର ବିଜୁ ଖୋଟେଙ୍କର ସୋମବାର ପରଲୋକ ହୋଇଛି। ୭୮ ବର୍ଷ ଖୋଟେଙ୍କ ପରଲୋକ ଖବର

Read more

ସାମ୍ନାସାମ୍ନି ହେବେ ‘ବିଗ୍ ବସ୍ ସିଜିନ୍ ୧୩’ ସହ ‘ଦ କପିଲ ଶର୍ମା’ : ସଲମାନ ଖାନ ସହିପାରନ୍ତି କ୍ଷତି…

ମୁମ୍ବାଇ : ଟେଲଭିଜନରେ ପ୍ରସାରଣ ହେଉଥିବା ‘ସୋ’ ମଧ୍ୟରୁ ବିଗ ବସ୍ ହେଉଛି ସବୁଠାରୁ ବିବାଦୀୟ ‘ସୋ’। ବିଗ୍ ବସ୍ ସିଜିନ ୧୩ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ସାରିଛି।

Read more

ରାଉରକେଲା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଅନିୟମିତତା ମାମଲା: ବିଧାୟକ ଶାରଦା ନାୟକଙ୍କୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନୋଟିସ ।ନିର୍ବାଚନରେ ପ୍ରତିଦ୍ବନ୍ଦ୍ବିତା କରିଥିବା ସବୁ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ନୋଟିସ । ବିଜେପିର ପରାଜିତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନୀହାର ରଞ୍ଜନ ରାୟ ଦାୟର କରିଥିଲେ ମାମଲା । ନଭେମ୍ବର ୨୦ ତାରିଖରେ ମାମଲାର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଶୁଣାଣି

Read more

ଡିଭାଇସକୁ ‘ସାରଥି’ ଓ ‘ବାହନ’ ଆପ୍ଲିକେସନ ସହ ଯୋଡ଼ା ଯାଇଛି । ଚୋରା ବାଇକ ଓ ଫେକ୍ ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇପାରିବ । ପରିବହନ ବିଭାଗ ଦ୍ବାରା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି ଏହି ଡିଭାଇସ । ପୋଲିସ ମୁଖ୍ୟାଳୟ ସୁତ୍ରରୁ ସୁଚନା

Read more