୨୦୧୯ ଶାରଳା ପୁରସ୍କାର ଘୋଷିତ, ଉପନ୍ୟାସ ‘ଚରୁ ଚିବର ଓ ଚର୍ଯ୍ୟା’ ପାଇଁ ବିଶିଷ୍ଟ ଲେଖକ ଡଃ ପ୍ରଦୀପ ଦାଶ ପାଇବେ ଶାରଳା ପୁରସ୍କାର

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରଶାସନିକ ସେବା ଅଧିକାରୀ ତଥା ବିଶିଷ୍ଟ ଲେଖକ ଡଃ ପ୍ରଦୀପ ଦାଶ ଚଳିତବର୍ଷର ଶାରଳା ପୁରସ୍କାର ପାଇବା ପାଇଁ ମନୋନୀତ ହୋଇଛନ୍ତି। ପଣ୍ଡିତ

Read more

କେନ୍ଦୁଝର ବାମେବାରୀ ଥାନା ଅନ୍ଧାରିଖମଣ ଗାଁରେ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ହତ୍ୟାକାରୀ ଗାଡ଼ ମୁଣ୍ଡାକୁ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡାଦେଶ ଦେଲେ ଚମ୍ପୁଆ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲା ଦୌରାଜଜ୍‌, ୨୦୧୮ରେ ବଡ଼ବାପା ଡ଼େମକା ମୁଣ୍ଡାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା ଗାଡ଼

Read more

ମାସେ ଯାଏ ପଲ୍ୟୁସନ୍ ଚେକିଂ କୋହଳ ନିଷ୍ପତ୍ତି

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ନୂଆ ମୋଟର ଯାନ ଆଇନ ଲାଗୁ ହେବା ପରେ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧ରୁ ସାରା ଦେଶରେ ଟ୍ରାଫିକ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠାରୁ ବହୁଗୁଣା ଜରିମାନା ଆଦାୟ କରାଯାଉଛି। ବିଶେଷକରି

Read more

ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରୁ ଟୋଲ୍‌ ଗେଟ୍‌ରେ ଚେକିଂ; ମଦୁଆ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ ଧରିବା ସହ କଡା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଏଣିକି ମଦ୍ୟପାନ କରି ଗାଡି ଚଳାଇଲେ ଗିରଫ କରିବ ପୁଲିସ । ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ଟୋଲଗେଟରେ ମଦୁଆ ଗାଡି ଚାଳକଙ୍କ ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ପୋଲିସ

Read more

କଟକରେ ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ରେଭେନ୍ସା ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା: ଜଣେ ହାବିଲଦାର ଓ କନେଷ୍ଟବଳ ନିଲମ୍ବିତ, ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ACPଙ୍କ ତଦନ୍ତ ଭିତ୍ତିରେ ହେଲା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ୨ ଜଣ ବେଆଇନ ଭାବେ ଟ୍ରକ୍‌କୁ ପାର୍କ କରାଇଥିଲେ

Read more

ସମ୍ବଲପୁର: ମୁରା କଲେଜର ରାଜନୀତି ବିଜ୍ଞାନ ଅଧ୍ୟାପକ ହୃଦାନନ୍ଦ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ରକ୍ତାକ୍ତ ମୃତଦେହ, ସେ ରହୁଥିବା ଭଡ଼ାଘର ଭିତରେ ପଡ଼ିଛି ଅଧ୍ୟାପକଙ୍କ ମୃତଦେହ; କବାଟ ବନ୍ଦ ଥିବା ବେଳେ ଝରକା ପଟୁ ଦେଖି ଜାଣିଲେ ଲୋକେ

Read more