‘ବିକ୍ରମ’କୁ ହେଲୋ ମ୍ୟାସେଜ୍‌ ପଠାଇଲା ନାସା

ଓ୍ବାଶିଂଟନ: ଭାରତର ଚନ୍ଦ୍ରୟାନ-୨ ମିଶନ ୯୫ ପ୍ରତିଶତ ସଫଳ ହୋଇଛି। ବିକ୍ରମ ଲ୍ୟାଣ୍ଡରକୁ ଇସ୍ରୋ ଚିହ୍ନଟ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ଯୋଗାଯୋଗ ସ୍ଥାପନ ହୋଇପାରୁନି। ସେଥି ପାଇଁ

Read more

କନ୍ଧମାଳ କୁଡୁତୁଲି ସ୍କୁଲରେ ଆଦିବାସୀ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଘଟଣା: କୁଇ ସମନ୍ବୟ ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ନୂଆଗାଁ ଥାନା ଘେରାଉ । ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ, ସହକାରୀ ଶିକ୍ଷକ ଓ ଖେଳ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଗିରଫ ଦାବି

Read more

ବାଲେଶ୍ବର ଟାଉନ ଥାନା ମହାବୀର ନୋଡାଲ ସ୍କୁଲରେ ପିଲା ଟଏଲଟରେ ଥିବା ବେଳେ ସ୍କୁଲରେ ତାଲା ପକାଇ ଶିକ୍ଷକ ଛୁ, ପିଲା କାନ୍ଦିବାରୁ ସ୍କୁଲରେ ପହଞ୍ଚି ଉଦ୍ଧାର କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ, ସ୍କୁଲର ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଶାନ୍ତି ପ୍ରତିମା ମହାପାତ୍ରଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କଲେ DEO

Read more

ପଦ୍ମ ପୁରସ୍କାର ପାଇଁ ୫ ଖେଳାଳିଙ୍କ ନାଁ ସୁପାରିସ କଲା କେନ୍ଦ୍ର କ୍ରୀଡ଼ା ମନ୍ତ୍ରାଳୟ: ମେରି କମ୍‌ଙ୍କୁ ପଦ୍ମ ବିଭୂଷଣ ଓ ପି.ଭି. ସିନ୍ଧୁଙ୍କୁ ପଦ୍ମ ଭୂଷଣ ପାଇଁ ସୁପାରିସ, ବିନେଶ ଫୋଗଟ, ମନିକା ବାତ୍ରା, ହରମନପ୍ରୀତ କୌରଙ୍କୁ ମିଳିପାରେ ପଦ୍ମ

Read more

ମୁକ୍ତିଲାଭ କଲା ରାନୁଙ୍କ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ପ୍ରଥମ ‘ତେରୀ ମେରୀ କାହାନୀ’ର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଗୀତ

ମୁମ୍ବାଇ : ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଷ୍ଟେସନମାନଙ୍କରେ ଗୀତ ଗାଇ ପେଟ ପୋଷୁଥିବା ରାନୁ ମଣ୍ଡଳଙ୍କ ପ୍ରଥମ ବଲିଉଡ ଫିଲ୍ମ ଗୀତ ‘ତେରୀ ମେରୀ କାହାନୀ’ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଛି। ଏହି ଗୀତରେ

Read more

ଗଞ୍ଜାମ ବଡ଼ଗଡ଼ରେ ୩୦ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ: ଜବତ ଗଞ୍ଜେଇର ମୂଲ୍ୟ ୯୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହୋଇଥିବା ଅନୁମାନ, ୨ଟି ଟ୍ରକ, ଗୋଟିଏ ବୋଲେରୋ ଓ ଗୋଟିଏ କାର୍‌ ଜବତ, ସୂଚନା ଦେଲେ ଆସିକା ଏସ୍‌ଡିପିଓ ସୂର୍ଯ୍ୟମଣି ପ୍ରଧାନ

Read more

ଆସନ୍ତା ୨୪ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ପାଇଁ ୭ଟି ଜିଲ୍ଲାକୁ ଅରେଞ୍ଜ ଓ୍ଵାର୍ଣ୍ଣିଂ ଜାରି

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆସନ୍ତା ୨୪ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ପାଇଁ ୍ଟ ଜିଲ୍ଲାକୁ ଅରେଞ୍ଜ ଓ୍ଵାର୍ଣ୍ଣିଂ ଜାରି କରାଯାଇଛି। ଏହି ଜିଲ୍ଲାଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରେ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼, ମୟୁରଭଞ୍ଜ, କେନ୍ଦୁଝର, ଝାରସୁଗୁଡା,

Read more