ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ । ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ନାମ ‘ବାଂଲା’ କରିବା ନେଇ ଆଲୋଚନା । NRC, ରାଜ୍ୟ ପାଇଁ ଆର୍ଥିକ ପ୍ୟାକେଜ୍‌ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ମଧ୍ୟ ଆଲୋଚନା, ବେକାରି ସମସ୍ୟା ନେଇ ଚିନ୍ତା ପ୍ରକଟ କଲେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ

Read more

କନ୍ଧମାଳର ଖଜୁରୀପଡ଼ା ଅଞ୍ଚଳରେ ନାବାଳିକାକୁ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା: ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଦଶରଥ ସେଠୀକୁ ୨୦ ବର୍ଷ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡାଦେଶ । ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କାର ଜରିମାନା ବି କଲେ ଫୁଲବାଣୀ ପୋକ୍‌ସୋ କୋର୍ଟ । ଜରିମାନା ଅର୍ଥ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କୁ ଦେବାକୁ ଜିଲ୍ଲା ଆଇନ ସେବା ସଂସ୍ଥାକୁ ନିର୍ଦେଶ

Read more

ଦିଲ୍ଲୀ ଏମ୍‌ସ ନିର୍ଦେଶକଙ୍କଠାରୁ ୯୩.୮୯ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସହାୟତା ଗ୍ରହଣ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ । ଫୋନି ପରବର୍ତ୍ତୀ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ପାଇଁ ଏମ୍‌ସ କର୍ମଚାରୀ ଦେଇଛନ୍ତି ଦିନକର ଦରମା । ଜଗା-କାଳିଆଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଏମ୍‌ସ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଲେ

Read more

କନ୍ଧମାଳର ଖଜୁରୀପଡ଼ା ଅଞ୍ଚଳରେ ନାବାଳିକାକୁ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା: ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଦଶରଥ ସେଠୀକୁ ୨୦ ବର୍ଷ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡାଦେଶ, ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କାର ଜରିମାନା ବି କଲେ ଫୁଲବାଣୀ ପୋକ୍‌ସୋ କୋର୍ଟ, ଜରିମାନା ଅର୍ଥ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କୁ ଦେବାକୁ ଜିଲ୍ଲା ଆଇନ ସେବା ସଂସ୍ଥାକୁ ନିର୍ଦେଶ

Read more

ଦିଲ୍ଲୀରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଆଜି ମୋଦୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସରକାରୀ ବାସଭବନରେ ଭେଟିଛନ୍ତି । ଏହି ଅବସରରେ ସେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନର ଭେଟି ସ୍ୱରୂପ ଏକ

Read more

ବିଶ୍ୱର ବୃହତ୍ତମ ତେଲ କମ୍ପାନିରେ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଦେଶରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଓ ଡିଜେଲ ଦର ବୃଦ୍ଧି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବିଶ୍ୱର ବୃହତ୍ତମ ତେଲ କମ୍ପାନି ସାଉଦି ଆରାମକୋ ଉପରେ ଗତ ସପ୍ତାହରେ ହୋଇଥିବା ଡ୍ରୋନ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ବିଶ୍ୱ ବଜାରରେ ଅଶୋଧିତ ତେଲଦର ହଠାତ

Read more

ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନରେ ରାଗିଂ ନେଇ କଠୋର ହେଲେ ମାନବାଧିକାର କମିସନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନଗୁଡ଼ିକରେ ରାଗିଂ ହେବା ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଓଡ଼ିଶା ମାନବାଧିକାର କମିସନ (ଓଏଚଆରସି) ନୋଟିସ ଜାରି କରିଥିବା ବୁଧବାର ଜଣାପଡ଼ିଛି। ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନରେ ରାଗିଂ ଘଟଣା

Read more

ରେଳ ବିଭାଗର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ବୋନସ୍‌ ଘୋଷଣା: ୧୧.୫୮ ଲକ୍ଷ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ବୋନସ୍‌ ଭାବେ ମିଳିବ ୭୮ ଦିନର ଦରମା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଦେଶର ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ରେଳ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର । କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପୂଜାଭେଟି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଏଥର

Read more

ଦେଶରେ ଇ-ସିଗାରେଟ ନିଷେଧ କରିବା ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ କେନ୍ଦ୍ର କ୍ୟାବିନେଟର ମଞ୍ଜୁରି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ କ୍ୟାବିନେଟ ବୈଠକରେ ଇ-ସିଗାରେଟକୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଇ-ସିଗାରେଟ ପ୍ରଡକ୍ସନ ଓ ଷ୍ଟୋରେଜ ଉପରେ

Read more