‘ନନ୍ଦନକାନନ’ରେ ମାଈ ହାତୀ ‘କମଳା’ର ମୃତ୍ୟୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ଥିବା ଅନ୍ୟତମ ଆକର୍ଷଣୀୟ କେନ୍ଦ୍ର ‘ନନ୍ଦନକାନନ’ରେ ଗୁରୁବାର ମାଈ ହାତୀ ‘କମଳା’ର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ହାରପିସ୍‌ ଭାଇରସ୍‌ ଯୋଗୁଁ ୭

Read more

ଅକ୍ଟୋବର ୪ ରୁ ୭ ଜନତା ମଇଦାନରେ ଦାଣ୍ଡିଆ ନାଇଟ୍‌ସ୍ “କଳିଙ୍ଗ ଗର୍‌ବା ରାସ୍‌”

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ସେବା ପ୍ରୟାସ ଫାଉଣ୍ଡେସନ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଆସନ୍ତା ଅକ୍ଟୋବର ୪ ତାରିଖରୁ ୭ ତାରିଖ ୪ଦିନ ଧରି ଜନତା ମୈଦାନଠାରେ “କଳିଙ୍ଗ ଗର୍‌ବା ରାସ୍‌” ଦାଣ୍ଡିଆ ନାଇଟ୍‌ସ୍

Read more

ପୁଣି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସୀମାରେ ଅସ୍ତ୍ରବିରତି ଉଲ୍ଲଂଘନ କଲା ପାକିସ୍ତାନ

ଶ୍ରୀନଗର: ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟରୁ ବାଦ୍‌ ପଡ଼ୁନି ପାକିସ୍ତାନ, ପୁଣି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସୀମାରେ ଅସ୍ତ୍ରବିରତି ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ଗୁରୁବାର କଠୁଆ ଜିଲାର ହିରାନଗର ସେକ୍ଟରରେ ପାକିସ୍ତାନୀ

Read more

ଭିତରକନିକାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି ଦେଶୀୟ ପକ୍ଷୀ ଗଣନା

ରାଜନଗର: କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ଭିତରକନିକା ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନରେ ଗୁରୁବାର ଦେଶୀୟ ପକ୍ଷୀଙ୍କ ଗଣନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ରାଜନଗର ଡିଏଫ୍‌ଓ ବିକାଶ ରଞ୍ଜନ ଦାଶଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନତାରେ ଏହି

Read more

ଅର୍ଥତତ୍ତ୍ୱ ଚିଟଫଣ୍ଡ ମାମଲାରେ ଓସିଏର ପୂର୍ବତନ ସଂପାଦକ ଆଶୀର୍ବାଦ ବେହେରାଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ସିବିଆଇ

ଭୁବନେଶ୍ୱର :  ଅର୍ଥତତ୍ତ୍ୱ ଚିଟଫଣ୍ଡ ମାମଲାରେ ସିବିଆଇ ଆଜି ସକାଳେ ଓସିଏର ପୂର୍ବତନ ସଂପାଦକ ଆଶୀର୍ବାଦ ବେହେରାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି । ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ସିବିଆଇ ମୁଖ୍ୟାଳୟକୁ

Read more

ଅନୁଗୁଳ ଏଚ.ଡି.ଏଫ୍.ସି ବ୍ୟାଙ୍କ କେଳେଙ୍କାରୀରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ମ୍ୟାନେଜର କଣ ଏକମାତ୍ର ଦୋଷୀ?

ଭୁବନେଶ୍ବର/ଅନୁଗୁଳ : ଗତ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଅନୁଗୁଳ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ପ୍ରାୟ ୬0ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ୮ଟି ଚେକ ମାଧ୍ୟମରେ ଉଠାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ତତକାଳୀନ ବ୍ୟାଙ୍କ ମ୍ୟାନେଜର ଶକ୍ତି

Read more

ବାଲେଶ୍ବର ମେଡିକାଲ କଲେଜ ନିକଟରେ ଗୁଳିକାଣ୍ଡ ଘଟଣା: ୪ ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳ ପୋଲିସ, ଗୋଟିଏ ବନ୍ଧୁକ, ୫ ଅଫୁଟା ଗୁଳି, ୫ଟି ମୋବାଇଲ ଓ ୩ଟି ବାଇକ୍‌ ଜବତ, ଗତ ୧୪ରେ ମନ୍ଦାରପୁରର ବାଦଲ ସାହୁଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ଼ ହୋଇଥିଲା

Read more

ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ସାଲେପୁର ନାବାଳିକା ଦୁଷ୍କର୍ମ ଓ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ଦୋଷୀ ମହମ୍ମଦ ମୁସ୍ତାକକୁ ଫାଶୀ ଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଲେ କଟକ ପୋକ୍‌ସୋ କୋର୍ଟ

କଟକ: ଜଣେ ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଓ ହତ୍ୟା ମାମଲାର ବିଚାର କରି ଅଭିଯୁକ୍ତ ମହମ୍ମଦ ମୁସ୍ତାକକୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପୋସ୍କୋ କୋର୍ଟ ଆଜି ଫାଶୀ ଦଣ୍ଡାଦେଶ ଦେଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି।

Read more

ବରଗଡ଼ରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହଙ୍କ ନାଁରେ ମିଥ୍ୟା ଫେସବୁକ ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲି ଦେବଗଡ଼ର ସୁଶାନ୍ତ ରଣଜିତ ଗିରଫ, ବିଭିନ୍ନ ସରକାରୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କଠାରୁ ୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନେଇଥିବା ସୂଚନା, ୩ଟି ମୋବାଇଲ, ଏଟିଏମ୍‌ କାର୍ଡ ଓ ବ୍ୟାଙ୍କ ପାସ୍‌ବୁକ୍‌ ଜବତ

Read more