ପୁରୀ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସୁରକ୍ଷାକୁ ନେଇ ଉଛେଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ: ୭୫ ମିଟର ଉଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ନୋଟିଫିକେସନ କରାଯିବ । ୨୦୧୩ ଜମି ଅଧିଗ୍ରହଣ ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯିବ । ୭୫ ମିଟର ଉଚ୍ଛେଦରେ ୨୩୦ ଘର, ୩୦୦ଟି ପ୍ଲଟ ଆସୁଛି, ନୋଟିଫିକେସନ ପରେ ବିସ୍ଥାପିତଙ୍କ ସହ କରାଯିବ ଆଲୋଚନା

Read more

ଦେଶର ୨୪ ଟି ରୁଟ୍‌ରେ ଘରୋଇ ରେଳ ଚାଲିବ : ପୁରୀ-ହାଓଡା ରୁଟ୍‌ରେ ଯାତ୍ରୀ ପାଇବେ ଏହି ସୁବିଧା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଘରୋଇ ରେଳ ଚଳାଚଳ ନେଇ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି । ଦେଶର ୨୪ଟି ରୁଟରେ ଏହି ଘରୋଇ ରେଳ ଚଳାଚଳ କରିବ ।

Read more

ଖେଳିଲା ବେଳେ କୋହଲି ପିଉଥିବା ଗୋଟେ ବୋତଲ ପାଣିର ଦାମ୍‌ ୬ ଶହ ଟଙ୍କା, ଜାଣନ୍ତୁ ଧୋନୀ ଙ୍କ ପାଣି ବୋତଲର ଦାମ କେତେ

କ୍ରିକେଟ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ବେଳେ ବିରାଟ କୋହଲୀ, ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ଓ ଅନ୍ୟ ଖେଳାଳିମାନେ  ପିଉଥିବା ପାଣି ବୋତଲ ଦେଖିଲେ  ଲାଗେ ବଜାରରେ ବିକ୍ରି ହେଉଥିବା ସାଧାରଣ

Read more

୨୬ ଓ ୨୭ ତାରିଖରେ ବନ୍ଦ ହେବନି ବ୍ୟାଙ୍କ : ଧର୍ମଘଟରୁ ଓହରିଲେ କର୍ମଚାରୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ – ବିଭିନ୍ନ ବ୍ୟାଙ୍କର ସମିଶ୍ରଣକୁ ବିରୋଧ କରି କେତ ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସଂଘ ୨୫ ତାରିଖ ମଧ୍ୟରାତ୍ରୀରୁ ୨୮ ତାରିଖ ଆରମ୍ଭ ବା ୨୭

Read more

ଜୋୟା ଅଖତରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶିତ ଫିଲ୍ମ ‘ଗଲି ବୟ’ ଓସ୍କାର ୨୦୨୦ ପାଇଁ ମନୋନୀତ; ଖୁସିରେ ଆତ୍ମହରା ହୋଇପଡିଲେ ଆଲିଆ, ରଣବୀର

ଓସ୍କାର ୨୦୨୦ ପାଇଁ ଫିଲ୍ମ ‘ଗଲି ବୟ’କୁ ଭାରତର ଅଫିସିଆଲ ଏଣ୍ଟ୍ରି ଭାବେ ମନୋନୀତ କରାଯାଇଛି। ଜୋୟା ଅଖତରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶିତ ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ରଣବୀର ସିଂହ ଏବଂ

Read more

ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଆୟୋଜିତ ହେଲା ମିସ୍ ଓ ମିଷ୍ଟ୍ରେସ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା

ବଲାଙ୍ଗିର : ଆଜିର ଯୁଗରେ ଗୃହିଣୀଙ୍କଙ୍କ ନିତିଦିନିଆ କାମସହ ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ଜୀବନ ଜଞ୍ଜାଳରେ କଟିଯାଉଛି ଦିନ । ସେହି ଭିତରେ ବିବାହିତା ମହିଳାଙ୍କ ଯେଉଁ ସବୁ ସଉକ

Read more

ଓଡିଶାରେ ପିଆଜ ଦର ୫୦ ଟପିଲା, ଦିଲ୍ଲୀରେ ସରକାର ଦେବେ ୨୨ ରେ

ଭୁବନେଶ୍ୱର :ରାଜ୍ୟରେ ପିଆଜ ଦର ଦିନକୁଦିନ ହୁହୁ ହୋଇ ବଢିଚାଲିଥିବା ବେଳେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧାର କାରଣ ପାଲଟିଛି।ଗଲା କିଛି ଦିନ ଧରି ଅହେତୁକ ଭାବେ ବଢୁଥିବା ପିଆଜ କିଲୋ

Read more

ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ପାଇଁ ବ୍ଲକ୍‌ ଓ ସବଡିଭିଜନ୍‌ ସ୍ତରରେ କରାଯିବ କ୍ୟାମ୍ପ

ଭୁବନେଶ୍ୱର :  ନୂତନ ସଂଶୋଧିତ ମୋଟର ଯାନ ଆଇନ୍ ଲାଗୁ ହେବା ପରେ ରାଜ୍ୟରେ ଜୋରଦାର ଧରପକଡ଼ ଚାଲିଛି। ତେଣୁ ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ସହ ଗାଡ଼ିର ସମସ୍ତ

Read more

ରାଜ୍ୟରେ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଗୁ ହେବ ବାୟୋମେଟ୍ରିକ୍‌ ଆଟେଣ୍ଡାନ୍ସ ରେଜିଷ୍ଟର ସିଷ୍ଟମ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଗୁ ହେବ ବାୟୋମେଟ୍ରିକ୍‌ ଆଟେଣ୍ଡାନ୍ସ ରେଜିଷ୍ଟର ସିଷ୍ଟମ୍‌। ଏ ନେଇ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

Read more

କମିଶନରେଟ ପୁଲିସରେ ହେବ ସ୍ପେଶାଲ କ୍ରାଇମ ୟୁନିଟ୍: ଦାୟିତ୍ୱରେ ରହିବେ ଡିଆଇଜି ପାହ୍ୟା ପୁଲିସ ଅଧିକାରୀ; ନିଶା କାରବାର, ସଂଗଠିତ ଅପରାଧ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଦେଖିବ ୟୁନିଟ୍‌, ଏନେଇ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଲା କମିଶନରେଟ ପୁଲିସ୍, ପୁଲିସ୍ କମିଶନର ସୁଧାଂଶୁ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀଙ୍କ ସୂଚନା

Read more