ହୃଦରୋଗର ନିରାକରଣ ପାଇଁ ବ୍ୟାପକ ସଚେତନତା ଲୋଡ଼ା : ଡାକ୍ତର ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ସାହୁ

ସମଗ୍ର ଭାରତ ବର୍ଷରେ ଏବେ ବିଭିନ୍ନ କାରଣରୁ ଅନ୍ୟରୋଗୀଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ହୃଦରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଅଧିକ ଥିବା ଏକ ସର୍ଭେକ୍ଷଣରୁ  ଜଣାପଡିଛି I ଏପରିକି ବିଶ୍ୱସ୍ତରରେ ବାର୍ଷିକ ପ୍ରାୟତ

Read more

ବିଶ୍ବ ଆର୍କିଟେକଚର ଫେଷ୍ଟିଭାଲ ପୁରସ୍କାର ଲାଗି ମନୋନୀତ ହେଲା ଓଡ଼ିଶାର କୃଷି ଭବନ

ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଡ଼ିଶାର କୃଷି ଭବନ  ବିଶ୍ବ ଆର୍କିଟେକଚର ଫେଷ୍ଟିଭାଲ (ଡବ୍ଲୁଏଏଫ) ପୁରସ୍କାର   ଚୂଡାନ୍ତ ତାଲିକାରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛି । ଆମଷ୍ଟରଡାମସ୍ଥିତ  ଡବ୍ଲୁଏଏଫ ପ୍ରତିବର୍ଷ ବିଶ୍ବର ଆକର୍ଷଣୀୟ,

Read more

ସବୁ RTO ଅଫିସ୍‌ରେ କିଓସ୍କ ମେସିନ୍‌ ଓ ସିସିଟିଭି ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ, RTO ଚାହିଁଲେ ଛାତ୍ର ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀଙ୍କୁ ଜନସେବାରେ ଲଗାଇପାରିବେ, ଲୋକଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣିବାକୁ ହେଲ୍‌ପ୍‌ ଲାଇନ୍‌ ନମ୍ବର ଜାରି, ହେଲ୍‌ପ୍‌ ଡେସ୍କ ନମ୍ବର-1800 345 1073 ରେ ଅଭିଯୋଗ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ

Read more

ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରର ଆଉ ୨ଟି ଗେଟ୍‌ ଖୋଲିଲା: ୧୪ଟି ଗେଟ୍‌ ଦେଇ ନିଷ୍କାସିତ ହେଉଛି ବନ୍ୟା ଜଳ । ଜଳଭଣ୍ଡାରର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଜଳ ଧାରଣ କ୍ଷମତାରେ ରହିଛି ଜଳସ୍ତର । ଜଳଭଣ୍ଡାରର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଜଳ ଧାରଣ କ୍ଷମତା ୬୩୦ ଫୁଟ୍‌ । ଡ୍ୟାମ୍‌କୁ ପ୍ରବେଶ କରୁଛି ୨ ଲକ୍ଷ ୧୨ ହଜାର ୬୧୮ କ୍ୟୁସେକ ଜଳ

Read more

କ୍ୟାନସର ପିଡିତ କୁନି ପିଲାଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କଲା ସୂର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ର ଫାଉଣ୍ଡେସନ

ମୁମ୍ବଇ : ଦେଶର ଅଗ୍ରଣୀ ସେଚ୍ଛାସେବୀ ଅନୁଷ୍ଠାନ ସୂର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ର ଫାଉଣ୍ଡେସନ ଅଫ୍‌ ଏଜୁକେସନ ଏଣ୍ଡ ଚ୍ୟାରିଟେବଲ୍‌ ଟ୍ରଷ୍ଟ, ବମ୍ବେ ଓଡିଆ ମହାସଙ୍ଘ ଓ ବମ୍ବେରୁ ପ୍ରକାଶିତ ଓଡିଆ

Read more

ବିଜେପୁର ଉପ ନିର୍ବାଚନ: ରୀତା ସାହୁ ହେଲେ ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ

ରୀତାଙ୍କ ନାଁ ଘୋଷଣା ପରେ ବିଜେଡି ସୁପ୍ରିମୋ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା, ‘ବିଜେପୁରବାସୀ ରୀତା ସାହୁଙ୍କୁ ଆଶୀର୍ବାଦ ଦେବେ’   ୪୧,୯୩୩ ଭୋଟ ବ୍ୟବଧାନରେ ପୂର୍ବରୁ ଜିତିଥିଲେ

Read more

ମହାଳୟା ଉପଲକ୍ଷେ ପିତୃପୁରୁଷଙ୍କ ମୋକ୍ଷ ପାଇଁ ପିଣ୍ଡଦାନ: ପୁରୀ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ବାଇଶି ପାହାଚରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ପିଣ୍ଡଦାନ, ପିଣ୍ଡଦାନ ଓ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ହଜାର ହଜାର ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଭିଡ଼

Read more