ଆମେରିକା-ଇରାନ ଯୁଦ୍ଧ ଲାଗିଲେ ବିଶ୍ୱରେ ତୈଳ ସଂକଟ ଦେଖାଯିବ, ମାତ୍ର ୧୦ ଦିନରେ ସମାପ୍ତ ହୋଇଯିବ ଭାରତର ଜରୁରୀକାଳୀନ ତୈଳଭଣ୍ଡାର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆମେରିକା ଦ୍ୱାରା ଇରାନ ସେନାର କୁଦସ୍‌ ଫୋର୍ସ କମାଣ୍ଡର ମେଜର ଜେନେରାଲ କାସିମ ସୁଲେମାନୀଙ୍କ ହତ୍ୟା ପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରାଚ୍ୟରେ ଯୁଦ୍ଧର କଳାବାଦଲ ଦେଖାଦେଇଛି

Read more

ମୋ ସରକାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ୩ ସରପଞ୍ଚଙ୍କୁ 5T ଛାଟ । କେନ୍ଦୁଝର ହାଟଡିହି ବ୍ଲକ୍‍ ସୁଲଣା ସରପଞ୍ଚ ଅଲିଭା ପଲାଇ, ବରଗଡ଼ର କଳାପାଣି ସରପଞ୍ଚ କେ.ଭି. ରେଡ୍ଡି ଓ ଭଦ୍ରକ ବେତଡ଼ା ସରପଞ୍ଚ ବିମ୍ବାଧର ଦାସ ନିଲମ୍ବିତ । ଆର୍ଥିକ ଅନିୟମିତତା ଓ ଦୀର୍ଘ ଅନୁପସ୍ଥିତି ଅଭିଯୋଗରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ

Read more

ଶେଷ ହୋଇଛି ଭିତରକନିକା ବନାଞ୍ଚଳର କୁମ୍ଭୀର ଗଣନା । ଚଳିତ ବର୍ଷ ଭିତରକନିକା ଅଞ୍ଚଳରେ କୁମ୍ଭୀରଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୭୫୭ରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ଏଥିରେ ଅଛନ୍ତି ବିଶ୍ବର ସବୁଠାରୁ ବଡ କୁମ୍ଭୀର ଯେଉଁମାନଙ୍କର ଲମ୍ବ ୨୦ ରୁ ୨୩ ଫୁଟ ।

Read more

ମସ୍‌ଜିଦ୍‌ ଉପରେ ଉଡିଲା ଲାଲ ପତାକା : ଭୟଙ୍କର ଯୁଦ୍ଧ ପାଇଁ ଇରାନର ପ୍ରସ୍ତୁତି

ଦୁବାଇ : ଏକ ଭୟଙ୍କର ଯୁଦ୍ଧ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛି ଇରାନ । ଏହାର ସଂକେତ ଏକ ମସଜିଦରୁ ମିଳିଛି । ଇରାନର କୋମଠାରେ ଥିବା

Read more

ଜାତୀୟ ଆଇନ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଓଡ଼ିଶା ପିଲାଙ୍କ ପାଇଁ ୨୫% ସିଟ୍‌ ସଂରକ୍ଷିତ ରହିବ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଏଣିକି କଟକ ଜାତୀୟ ଆଇନ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ(ଏନ୍ଏଲ୍‌ୟୁ)ରେ ଓଡ଼ିଆ ପିଲାଙ୍କ ପାଇଁ ରହିବ ୨୫ ପ୍ରତିଶତ ସିଟ୍ ସଂରକ୍ଷଣ। ଏ ନେଇ ଆଜି ଏନ୍ଏଲ୍‌ୟୁର ସାଧାରଣ

Read more

ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅପରାଧୀ ମହମ୍ମଦ ସକିଲ୍‌ର ଦୁଇ ଜଣ ଗାର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ ଧରା ପଡିବା ପରେ ଏବେ ୩ୟ ଉପରେ ପୋଲିସ୍‌ର ନଜର

କଟକ : କଟକର ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅପରାଧୀ ମହମ୍ମଦ ସକିଲ୍‌ଙ୍କ ରଙ୍ଗିଲା ଲାଇଫ୍‌ ଷ୍ଟାଇଲ୍‌। ଗୋଟେ କି ଦୁଇଟି ନୁହେଁ, ତିନି ତିନିଟା ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷିତା ଯୁବତୀଙ୍କୁ ନିଜ

Read more

ସାନ ପୁଅ ମନ୍ମଥ ରାଜନୀତିକୁ ଆସିବେ ବୋଲି ସୁର ରାଉତରାୟଙ୍କ ଘୋଷଣା

ସୁର ରାଉତରାୟଙ୍କ ପାରିବାରିକ ରାଜନୀତିକୁ ନେଇ ସେମିତି ଏକ ରୋଚକପୂର୍ଣ୍ଣ ଖବର ଆସିଛି। କିଛି ଦିନ ତଳେ ସୁରଙ୍କ ବଡ଼ ପୁଅ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ରାଉତରାୟ ଆମେରିକାରୁ ଫେରି

Read more

ରାଜ୍ୟର ୫ ମହାନଗରୀରେ ନିଯୁକ୍ତ ହେବେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ; ମୁଖ୍ୟ ସଚିବଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବୈଠକରେ ନିଯୁକ୍ତିକୁ ମିଳିଲା ମଂଜୁରୀ; ଖାଦ୍ୟ ମାନ ଓ ସୁରକ୍ଷିତ ଖାଦ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ କରିବେ ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ, ନିରାପଦ ଫାଷ୍ଟଫୁଡ ନେଇ ଦୋକାନୀ ଓ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ସଚେତନ କରାଯିବ

Read more

ଭୁବନେଶ୍ବର ନୟାପଲ୍ଲୀର ଏକ ପରିତ୍ୟକ୍ତ କୂଅରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର । ସନ୍ଦେହଜନକ ଅବସ୍ଥାରେ ନୀହାର ରଂଜନ ଦାସଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର । ମୃତକ ଯୁବକଙ୍କ ଘର ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବାଲିଅନ୍ତାର ଜୋହର ଗାଁରେ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା

Read more