ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ବିଶ୍ୱ ପୁସ୍ତକ ମେଳା ଉଦଘାଟିତ : ୧୨ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ ୯ ଦିନିଆ ପୁସ୍ତକ ମେଳା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଜାତୀୟ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀର ପ୍ରଗତି ମଇଦାନଠାରେ ଶନିବାର ଠାରୁ ୨୮ତମ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ବିଶ୍ୱ ପୁସ୍ତକ ମେଳା -୨୦୨୦ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । କେନ୍ଦ୍ର ମାନବ

Read more

ସର୍ବସାଧାରଣଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲିଲା ରାଜଭବନ ଉଦ୍ୟାନ : ୧୯ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖୋଲା ରହିବ

ଭୁବନେଶ୍ବର :  ରାଜଭବନ ଉଦ୍ୟାନ ରବିବାରଠାରୁ ସର୍ବସାଧାରଣଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲା ଯାଇଛି। ପ୍ରତ୍ୟହ ଅପରାହ୍ଣ ସାଢ଼େ ଦୁଇଟାରୁ ପାଞ୍ଚଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜନସାଧାରଣ ଏହି ଉଦ୍ୟାନ ବୁଲି ଦେଖିପାରିବେ।

Read more

ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ପଡିଆରେ ‘ଶିଶିର ସରସ’ : ଜମୁଛି ଭିଡ, ମିଳୁଛି୨୫ ରାଜ୍ୟର ହାତ ତିଆରି ସାମଗ୍ରୀ

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଗୋଟିଏ ଛାତ ତଳେ ମିଳୁଛି ୨୫ ରାଜ୍ୟର ହାତ ତିଆରି ସାମଗ୍ରୀ। ଶୀତ ବସ୍ତ୍ରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବାଉଁଶ ଶିଳ୍ପ ସାମଗ୍ରୀ, ସବାଇ ଘାସ ଘରସଜ୍ଜା ଫୁଲ

Read more

ପାକିସ୍ତାନରୁ ପୁରୀ ଆସି ପ୍ରଭୁଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କଲା ପରେ ଭାବ ବିହ୍ବୋଳ ହୋଇ ଏମିତି କହିଲେ ଭକ୍ତ…

ପୁରୀ: ପାକିସ୍ଥାନର ସିନ୍ଧ ପ୍ରଦେଶରେ ରହୁଥିବା ସପ୍ତମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ରୀ ତନିଶା କୁମାରୀ କେବେ ଭାବି ନ ଥିଲା ଯେ ଭାରତ ଆସି ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କୁ

Read more

JNU ପରିସରରେ ଛାତ୍ର ଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ । JNU ଛାତ୍ରସଂଘ ସଭାପତି ଆଶିଷ ଷୋଷଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ । ହଷ୍ଟେଲରେ ମାରପିଟ, କିଛି ଛାତ୍ର ଆହତ ସୂଚନା । ଅଭିଯୋଗ ମିଳିଲେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ହେବ: ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ

Read more

ଚିଲିକାରେ ପକ୍ଷୀ ଗଣନା ଆରମ୍ଭ ; ୨୧ଟି ଦଳରେ ୧୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଗଣନାକାରୀ ନିୟୋଜିତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଚିଲିକାରେ ରବିବାର ପକ୍ଷୀଗଣନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ୨୧ଟି ଦଳରେ ୧୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଗଣନାକାରୀ ଏହି ଗଣନା ପାଇଁ ନିୟୋଜିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଚିଲିକାକୁ ୫ଟି

Read more

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଜଙ୍ଗଲରେ ଭୟଙ୍କର ନିଆଁ : ୫୦ କୋଟିରୁ ଉର୍ଧ ଜୀବଜନ୍ତୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

କାନବେରା: ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଥିବା ଜଙ୍ଗଲରେ ନିଆଁ ଲାଗିବା ଫଳରେ ସ୍ଥିତି ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ବାହାରକୁ ଚାଲି ଯାଇଛି। ଦୀର୍ଘ ୪ ମାସ ହେବ ଜଙ୍ଗଲରେ ଲାଗିଥିବା ଏହି ନିଆଁ

Read more

ଅଦିନିଆ ବର୍ଷା ପରେ ପୁଣି ଥରେଇବ ଥଣ୍ଡା । ଆଜି ରାତି ଠାରୁ ଶୀତରେ ଥରିବ ସାରା ରାଜ୍ୟ । ଆସନ୍ତା ୩ ଦିନ ଯାଏଁ ଲାଗି ରହିବ ଘନ କୁହୁଡ଼ି । ଅନୁଗୁଳ, ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି, ସୋନପୁର, ଫୁଲବାଣୀ, ବାଲେଶ୍ବର ଓ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଆଦି ଜିଲ୍ଲାରେ ଅତି ପ୍ରବଳ ଥଣ୍ଡା ଅନୁଭୂତ ହେବ ।

ଭୁବନେଶ୍ବର: ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ଦୁଇ ଦିନ ଧରି ଲଗାଣ ବର୍ଷା ପରେ ପୁଣି ଅନୁଭୂତ ହେବ ଶୀତ । ଏଥର ଥଣ୍ଡାର ମାତ୍ରା ଆହୁରି ବଢ଼ିବ ବୋଲି

Read more

ଆଜି ଶାମ୍ବ ଦଶମୀ; ଚନ୍ଦ୍ରଭାଗାରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କୁ ଭିଡ଼

କୋଣାର୍କ : ଆଜି ପବିତ୍ର ଶାମ୍ବ ଦଶମୀ। ଘରେ ଘରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ପୂଜା ହେଉଛି। ଏଥିସହ ସୂର୍ଯ୍ୟ ପୂଜା ପାଇଁ ଚନ୍ଦ୍ରଭାଗାରେ ହଜାର ହଜାର ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କୁ ଭିଡ଼

Read more