‘ସମ୍‌ ଅଲ୍‌ଟିମେଟ୍‌ ମେଡିକେୟା’ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ହସ୍ପିଟାଲ୍‌ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ : ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ, ଅମିତ୍‌ ଶାହା, ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ‘ଆୟୁଷ୍ମାନ ଭାରତ’ ଲାଗୁ ହୋଇନାହିଁ। ଯାହାଫଳରେ ଲୋକମାନେ ଏହାର ଫାଇଦା ପାଇବାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେଉଛନ୍ତି। ଏହି ଲୋକାଭିମୁଖୀ ଯୋଜନା ଓଡ଼ିଶାରେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବାକୁ

Read more

୬୯୨୩ କୋଟିର ୩ ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ସରକାରଙ୍କ ଅନୁମୋଦନ ; ୪୬୩୮ଜଣ ଲୋକଙ୍କୁ ମିଳିବ ନିଯୁକ୍ତି

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୬୯୨୩.୨୬ କୋଟି ଟଙ୍କାର ୩ଟି ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ଓଡ଼ିଶା ସରକାର ଆଜି ଅନୁମୋଦନ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେଲେ ରାଜ୍ୟରେ ଅତିରିକ୍ତ ୪୬୩୮ଜଣ

Read more

ଖେଲୋ ଇଣ୍ଡିଆ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ କ୍ରୀଡ଼ା ୧୦୦ ମିଟର ଇଭେଣ୍ଟରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ହାସଲ କଲେ ଦୂତୀ ଚାନ୍ଦ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜଧାନୀରେ ଆୟୋଜିତ ଖେଲୋ ଇଣ୍ଡିଆ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ କ୍ରୀଡ଼ା ମହୋତ୍ସବରେ ଶନିବାର ଜନପ୍ରିୟ ଭାରତୀୟ କ୍ରୀଡ଼ାତାରକା ଦୂତୀ ଚ଼ାନ୍ଦ ୧୦୦ ମିଟର ଦୌଡ଼ିବା ପାଇଁ ମାତ୍ର ୧୧.୪୯

Read more

ମହିଳା ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବ କପରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାଙ୍କୁ ହରାଇ କରି ସେମିଫାଇନାଲରେ ଭାରତ

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ: ଆଇସିସି ମହିଳା ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବ କପରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାଙ୍କୁ ପରାଜିତ କରି ସେମିଫାଇନାଲକୁ ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଛି ଭାରତୀୟ ମହିଳା କ୍ରିକେଟ୍‌ ଦଳ । ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଏହା

Read more

ପୁରୀ କୋଣାର୍କ ମନ୍ଦିର ସୁରକ୍ଷା ଜାତୀୟ କର୍ମଶାଳା: ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ମନ୍ଦିର ଭିତରୁ ବାଲି କାଢ଼ିବା ସପକ୍ଷରେ ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ।

ପୁରୀ କୋଣାର୍କ ମନ୍ଦିର ସୁରକ୍ଷା ଜାତୀୟ କର୍ମଶାଳା: ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ମନ୍ଦିର ଭିତରୁ ବାଲି କାଢ଼ିବା ସପକ୍ଷରେ ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ । ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରହଲ୍ଲାଦ ସିଂହ ମଧ୍ୟ

Read more

ପୁରୀର ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଫେସ୍‌ବୁକ୍‌ରୁ ପ୍ରେମ ତା ପରେ ବଳତ୍କାର ଅଭିଯୋଗରେ ରାଜସ୍ଥାନର ଯୁବକ ଜେଲ୍‌ରେ

ପୁରୀ: ସୁଦୂର ରାଜସ୍ଥାନର ଜଣେ ବିବାହିତ ଯୁବକ ଫେସବୁକରେ ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲାର ଜଣେ ୨୨ ବର୍ଷିୟା ନର୍ସଙ୍କ ସହ ବନ୍ଧୁତା କରିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ନିଜ ପ୍ରେମ ଜାଲରେ

Read more

କାଲିଠାରୁ ଏହି ୧୦ଟି ନିୟମ ପାଳନ କରନ୍ତୁ: ଏସବୁ ନିୟମ ନ ମାନିଲେ ଗଣିବେ ମୋଟା ଅଙ୍କର ଫାଇନ୍‌ । ନିୟମ କଡ଼ାକଡ଼ି ପାଳନ କରିବାକୁ ପରିବହନ କମିସନରଙ୍କ ଚିଠି ।

କାଲିଠାରୁ ଏହି ୧୦ଟି ନିୟମ ପାଳନ କରନ୍ତୁ: ଏସବୁ ନିୟମ ନ ମାନିଲେ ଗଣିବେ ମୋଟା ଅଙ୍କର ଫାଇନ୍‌ । ନିୟମ କଡ଼ାକଡ଼ି ପାଳନ କରିବାକୁ ପରିବହନ

Read more

ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ଉନ୍ନତି ଭବନର ଲୋକାର୍ପଣ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ: ଗୃହ ଓ ନଗର ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ଦ୍ବାରା ନିର୍ମିତ ହୋଇଛି ଉନ୍ନତି ଭବନ, ଏହି ଅବସରରେ ଜାଗା ମିସନକୁ ମଧ୍ୟ ଲୋକାର୍ପଣ କଲେ ନବୀନ । ଏହା ସହ OMASର ୨୮ ଓ OMPSର ୧୨ ଜଣ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କଲେ

Read more

‘ମୋ ସରକାର’ରେ ସାମିଲ ହେଲା ଆଉ ୫ଟି ବିଭାଗ । ଲୋକସେବା ଭବନରେ ଜଙ୍ଗଲ ଓ ପରିବେଶ ବିଭାଗ, କ୍ରୀଡ଼ା ଓ ଯୁବ ସେବା, ପର୍ଯ୍ୟଟନ ବିଭାଗ, ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ଓ ବୈଷୟିକ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ଏବଂ ସୂଚନା ଓ ଲୋକ ସମ୍ପର୍କ ବିଭାଗକୁ ସାମିଲ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ

Read more