ଦେଶର ସବୁଠୁ ବଡ଼ ବୀମା କମ୍ପାନୀ ଏଲଆଇସିର ଅଂଶଧନ ବିକ୍ରୀ କରିବେ ସରକାର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ ଆଜି ସଂସଦରେ ବଜେଟ ଉପସ୍ଥାପନ କରିବା ବେଳେ ଦେଶର ସବୁଠୁ ବଡ଼ ବୀମା କମ୍ପାନୀ ଏଲଆଇସିର ଅଂଶଧନ ସରକାର ବିକ୍ରୀ କରିବେ

Read more

ପ୍ରଥମ ରାଜ୍ୟ ଭାବେ ଅନଲାଇନ ଜରିଆରେ ଘରେ ଘରେ ମଦ ଯୋଗାଇବ ପଞ୍ଜାବ ସରକାର

ଚଣ୍ଡିଗଡ଼: ସଲ୍ଟ ପାଖରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ସଫ୍ଟଓ୍ୱୟାର ଏବେ ସବୁ କିଛି ଅନ୍ ଲାଇନ ଉପଲବ୍ଧ ହେଉଛି। ଏହି ଅନଲାଇନ ସରଞ୍ଜାମ ବା ଜିନିଷ ମଧ୍ୟରେ ମଦ

Read more

ବଜେଟ୍ ୨୦୨୦ : ଟଙ୍କାଟିଏର ଆୟ ଓ ବ୍ୟୟ , ସରକାର କରିବେ ୫ ଲକ୍ଷ ୩୬ ହଜାର କୋଟିର ଋଣ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ୨୦୨୦-୨୧ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷରେ ଦେଶର ଆର୍ଥିକ ନିଅଣ୍ଟ ପରିମାଣ ୩.୫ ପ୍ରତିଶତକୁ ହ୍ରାସ ପାଇବା ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି । ୨୦୧୯-୨୦ରେ ଏହା ୩.୮ ପ୍ରତିଶତ

Read more

ବଜେଟ ୨୦୨୦-୨୧ : ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ ସାମଗ୍ରୀ ହେଲା ମହଙ୍ଗା ଓ କେଉଁ ସାମଗ୍ରୀ ଶସ୍ତା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆଜି ଲୋକସଭାରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବଜେଟ ଉପସ୍ଥାପନ କରି ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ ଆୟକର ଛାଡ଼ ସୀମାକୁ ୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୋହଳ କରିଛନ୍ତି । ଏହା ସହିତ

Read more

ସାଧାରଣ ବଜେଟ ଉପରେ ମିଶ୍ରିତ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି କେନ୍ଦ୍ର ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆଗତ ସାଧାରଣ ବଜେଟ ଉପରେ ମିଶ୍ରିତ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ । ୨୦୨୦-୨୧

Read more

ଦିଲ୍ଳୀସ୍ଥିତ ଅଖିଳ ଭାରତୀୟ ଆୟୁର୍ବିଜ୍ଞାନ ସଂସ୍ଥା(ଏମ୍‌ସ)ରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ , କେହି ମୃତାହତ ‌ହୋଇନାହାନ୍ତି। ନିଆଁ ଲାଗି ଯାଇଥିବା ଖବର ପାଇବା ପରେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ୧୦ଟି ଦମକଳ ଗାଡ଼ି ପହଞ୍ଚି ନିଆଁ ଲିଭା କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ।

Read more

ବଜେଟ୍‌ ୨୦୨୦: ଉପସ୍ଥାପନ କରୁଛନ୍ତି ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ; ଜାଣନ୍ତୁ ମୁଖ୍ୟାଂଶ…

ସରକାରୀ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ନିଯୁକ୍ତି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ଆସିବ ସଂସ୍କାର, ଜାତୀୟ ନିଯୁକ୍ତି ସଂସ୍ଥା ଗଠନ ହେବ, ସରକାରୀ ପରିସଂଖ୍ୟାନ ଉପରେ ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ଜାତୀୟ ନୀତି, ୨୦୨୨ରେ ଭାରତରେ

Read more

୧ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରି ଗିନିଜ୍‌ ଓ୍ବାଲର୍‌ଡ ରେକଡର୍‌ସରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଏହି ହାସ୍ୟ କଳାକାର

ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତୀୟ ସିନେମାର ଖ୍ୟାତନାମା ହାସ୍ୟ କଳାକାର ବ୍ରହ୍ମାନନ୍ଦମ୍‌ଙ୍କ ଶନିବାର ଦିନ ୬୩ତମ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ଅବସରରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ #Brahmanandam ଟ୍ରେଣ୍ଡ କରୁଥିବା ବେଳେ ପ୍ରଶଂସକ

Read more

ବଜେଟ୍‌ ୨୦୨୦: ଉପସ୍ଥାପନ କରୁଛନ୍ତି ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ; ଜାଣନ୍ତୁ ମୁଖ୍ୟାଂଶ…

ମୌଳିକ ସାଂଗଠନିକ ସଂସ୍କାର ଉପରେ ସରକାରଙ୍କ ଗୁରୁତ୍ବ, GST ଅର୍ଥନୈତିକ ଭାବେ ଦେଶକୁ ସମନ୍ବିତ କରିଛି, ଗତ ୨ ବର୍ଷରେ ୬୦ ଲକ୍ଷ ନୂଆ କର ଦାତା

Read more