ଚାଟାର୍ଡ ଆକାଉଣ୍ଟାଣ୍ଟ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷାରେ ଓଡ଼ିଶାର ସାଇନା ଅଗ୍ରଓ୍ଵାଲ ଟପ୍ପର

କଳାହାଣ୍ଡି : ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ ଚାଟାର୍ଡ ଆକାଉଣ୍ଟାଣ୍ଟ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆ (ଆଇସିଏଆଇ) ପକ୍ଷରୁ ଗତ ନଭେମ୍ବର ମାସରେ ହୋଇଥିବା ଇଣ୍ଟରମିଡିଏଟ୍‌ ଓ ଫାଉଣ୍ଡେସନ ପରୀକ୍ଷାର ଫଳାଫଳ ଆଜି

Read more

ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ଆବଦ୍ଧ ହେଲେ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ସାଂସଦ ଜୁଏଲ ଓରାମଙ୍କ ଝିଅ

ରାଉରକେଲା : ଶାଶୂ ଘର ଗଲେ ଇନ୍ଦୁମତି। ସେ ହେଉଛନ୍ତି ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ସାଂସଦ ଜୁଏଲ ଓରାମଙ୍କ ଝିଅ। ଆଦିବାସୀ ପରମ୍ପରାରେ ଆଜି ନିଜ

Read more

ଗୁଜୁରାଟରେ ହେବ ଜାତୀୟ ଆଦିବାସୀ ମ୍ୟୁଜିୟମ : ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେବ ଓଡ଼ିଆ ଆଦିବାସୀଙ୍କ ବୀରତ୍ୱ ଗାଥା

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଦେଶର ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମ ପାଇଁ ଲଢ଼େଇ କରିଥିବା ସାହାସୀ ଓଡ଼ିଆ ଆଦିବାସୀଙ୍କ ବୀରତ୍ୱ ଗାଥା ଜାତୀୟସ୍ତରରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେବ। ଗୁଜୁରାଟର ନର୍ମଦା ଜିଲ୍ଲାସ୍ଥିତ ଗରୁଡ଼େଶ୍ୱର

Read more

ମାତ୍ର ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ଛଅ ପ୍ରକାର କାମ କରିପାରୁଥିବା କୃଷି ଯନ୍ତ୍ର ନିର୍ମାଣ କଲେ ୧୨ ବର୍ଷର ବାଳକ ବିପ୍ଳବ

ବାଲେଶ୍ୱର: କଥାରେ ଅଛି ଇଚ୍ଛା ଥିଲେ ଉପାୟ ଆପେ ଆପେ ଆସେ । ନିଜର ଦୃଢ଼ ଇଚ୍ଛା ଶକ୍ତି ଓ ଉଦ୍ୟମ ବଳରେ ଜାତୀୟ ସ୍ତ୍ରରରେ ପହଁଞ୍ଚି ପାରିଛନ୍ତି

Read more

କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଜିତେନ୍ଦ୍ର ସିଂଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ସାଂସଦ ଅପରାଜିତା ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ, ଭୁବନେଶ୍ବରରେ କ୍ୟାନ୍ସର ଅନୁସନ୍ଧାନ ଗବେଷଣା କେନ୍ଦ୍ର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ, NISERରେ କ୍ୟାନ୍ସର ଚିକିତ୍ସା ଓ ଗବେଷଣା କେନ୍ଦ୍ର ନିର୍ମାଣ ନେଇ ଆଲୋଚନା

Read more

CRPF ଏସ୍‌ଆଇ ଭୂପିନ୍ଦର କୁମାରଙ୍କୁ ଡେରାଡୁନ୍‌ରୁ ଗିରଫ କଲା ନୟାପଲ୍ଲୀ ଥାନା ପୋଲିସ, ଟ୍ରାଞ୍ଜିଟ୍‌ ରିମାଣ୍ଡରେ ଭୂପିନ୍ଦରଙ୍କୁ ଭୁବନେଶ୍ବର ଆଣିଲା ପୋଲିସ, ଭୂପିନ୍ଦରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଯୁବତୀ ଆଣିଥିଲେ ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା ଅଭିଯୋଗ

Read more