କାଲି ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟରେ ଆସିବ ନିର୍ଭୟା ଦୋଷୀଙ୍କ ଫାଶୀ ରାୟ । କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଓ ତିହାର ଜେଲ୍‌ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଆବେଦନ ଉପରେ ଆସିବ ରାୟ । ନିର୍ଭୟା ଦୋଷୀଙ୍କ ଫାଶୀ ଉପରେ ସ୍ଥଗିତାଦେଶ ଜାରି କରିଥିଲେ ତଳ କୋର୍ଟ । ତଳ କୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟ ବିରୋଧରେ ହାଇକୋର୍ଟ ଯାଇଛନ୍ତି ଆବେଦନକାରୀ

Read more

ମଦ ପିଇ ସ୍କୁଲକୁ ଆସିବା ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ପଡିଲା ବେଶ ମହଙ୍ଗା : ସଂପୃକ୍ତ ଶିକ୍ଷକ ନିଲମ୍ବିତ

ଫୁଲବାଣୀ: ଶିକ୍ଷା ପାଇଁ ସ୍କୁଲ ହେଉଛି ଏକ ମନ୍ଦିର। ଆଉ ଏଠାରେ ଶିକ୍ଷକ ହେଉଛନ୍ତି ଭଗବାନ। ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ହେଉଛନ୍ତି ପୂଜାରୀ। ହେଲେ ନିଜର ଦାୟିତ୍ୱ ଓ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ଭୁଲି

Read more

ହାଇକୋର୍ଟ ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ ଦାବିରେ ଆସନ୍ତାକାଲି ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶା ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ଚକ-ଅଖ ଜାମ୍‌

ସମ୍ବଲପୁର: ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାରେ ହାଇକୋର୍ଟ ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ ଦାବିରେ ବୁଧବାର ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶା ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦିଆଯାଇଛି। ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାର ସମସ୍ତ ଓକିଲ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ୧୨

Read more

ଇତିହାସ ରଚିଲା ଏସ୍‌.ସି.ବି ମେଡିକାଲ : ଭୁବନେଶ୍ବରର ମୃତ ରୋଗୀଙ୍କ କିଡ୍‌ନୀ ଲାଗିଲା ଏସ୍‌.ସି.ବିରେ ଥିବା ଅନ୍ୟ ଜଣଙ୍କ ଶରୀରରେ

କଟକ: ରାଜ୍ୟର ଚିକିତ୍ସା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଇତିହାସ ରଚିଛି କଟକ ଶ୍ରୀରାମଚନ୍ଦ୍ର ଭଞ୍ଜ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ହସ୍ପିଟାଲ୍ । କଟକ ବଡ ମେଡିକାଲରେ ଓଡ଼ିଶାର ପ୍ରଥମ କାଡଭାରିକ ଟ୍ରାନ୍ସପ୍ଲାଂଟ୍

Read more

ମୋବାଇଲ ଦେଖାଇବାକୁ କହି ଆଦିବାସୀ ଶିଶୁକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ

ସମ୍ବଲପୁର: ଆଦିବାସୀ ଶିଶୁକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ମୋବାଇଲ ଦେଖାଇବାକୁ କହି ଜଣେ ନାବାଳକ ଏହି କାମ କରିଛି। ୭ ବର୍ଷୀୟ ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରାଯାଇଥିବା ଖବର

Read more

ସମୟକୁ ବାନ୍ଧିରଖିବାର ସଉକରେ ବ୍ରତୀ : ନେଚର୍‌ ଫଟୋଗ୍ରାଫର ସ୍ବାତୀ

ପେଶା ଏଣ୍ଟର୍‌ପ୍ରେନର୍‌ସିପ୍‌, ନିଶା ଫଟୋଗ୍ରାଫି| ସମୟକୁ ବାନ୍ଧି ରଖିବାର ସଉକ୍‌ ତାଙ୍କୁ ଆଣିଦେଇଛି ଭିନ୍ନ ଏକ ପରିଚୟ| ବିବାହ ପରେ ନାରୀଟିଏ ପାରିବାରିକ ଜଞ୍ଜାଳ ଓ ସଂସାର

Read more

ଦୁବାଇରୁ ଫେରିଲେ ଫସିରହିଥିବା ୪ ଓଡ଼ିଆ ଯୁବକ: ଫସିରହିଥିବା ଓଡ଼ିଆ ଯୁବକଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଓଡ଼ିଶା-ମୋ ପରିବାର; ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିର୍ଦେଶକ୍ରମେ ଯାଜପୁରର ୪ ଯୁବକ ଉଦ୍ଧାର, ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ସ୍ବାଗତ କଲେ ଓଡ଼ିଶା-ମୋ ପରିବାରର ଆବାହକ ଅରୂପ ପଟ୍ଟନାୟକ

Read more

ଓୟୁଏଟି ଫାର୍ମରେ ଲାଗିଲା ଲାଲ ପତାକା; ତିନିମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସିଲ୍‌ ରହିବ ଫାର୍ମ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବାର୍ଡ ଫ୍ଲୁ ଚିହ୍ନଟ ପରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଓଡ଼ିଶା କୃଷି ଓ ବୈଷୟିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ(ଓୟୁଏଟି) ଫାର୍ମକୁ ସିଲ୍‌ କରି ଦିଆଯାଇଛି। ଏହି ଫାର୍ମକୁ ସିଲ୍‌ କରିବା

Read more

କନ୍ଧମାଳରେ SOG କନେଷ୍ଟବଳଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ: SOG କନେଷ୍ଟବଳଙ୍କ ନାଁର ମାମଲା ରୁଜୁ କଲା ଫିରିଙ୍ଗିଆ ପୋଲିସ, କାଲି କନ୍ଧମାଳ ଏସ୍‌ପିଙ୍କୁ ଭେଟି ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ଯୁବତୀ, ଯୁବତୀଙ୍କୁ ପ୍ରତାରଣା ଅଭିଯୋଗରେ ଏସ୍‌ଏସ୍‌ବି କନେଷ୍ଟବଳ ରାଜେଶ ଦାସକୁ ଗିରଫ କଲା ମହିଳା ଥାନା ପୋଲିସ, ବିଷ ପିଇ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଯୁବତୀ ଗୁରୁତର, ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି

Read more