ଟିକ୍‌ଟକ୍‌ରେ ଭିଡିଓ ବନେଇବାକୁ ସ୍ବାମୀ ମନା କରିବାରୁ ଛାଡପତ୍ର ଆବେଦନ କଲେ ମହିଳା

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ: ମ୍ୟୁଜିକାଲ ଭିଡିଓ ଆପ୍ ଟିକ୍-ଟକକୁ ବ୍ୟବହାର କରି ଲୋକେ ‌ଏବେ ଦେଶ-ବିଦେଶର ଦର୍ଶକମାନଙ୍କ ପ୍ରଶଂସା ସାଉଁଟୁଛନ୍ତି। କେଇ ସେକେଣ୍ଡର ଭିଡିଓ ଜରିଆରେ ଯୁବକ-ଯୁବତୀ ସେମାନଙ୍କ ନିଜର

Read more

ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟ ମୁତାବକ ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ମସଜିଦ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ୫ ଏକରର ଜମି ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ତେବେ ଏହି ପଦକ୍ଷେପକୁ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି ପୁରୀ ଶଙ୍କରାଚାର୍ଯ୍ୟ ସ୍ୱାମୀ ନିଶ୍ଚଳାନନ୍ଦ ସରସ୍ୱତୀ। ସେ କହିଛନ୍ତି, ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଆତଙ୍କବାଦ ଓ ଦେଶ ବିଭାଜନକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବ।

Read more

ଆଜି ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ରଙ୍ଗ ସାଇଡରେ ଆସୁଥିବା ୬୯ ଜଣ ଗାଡି ଚାଳକଙ୍କ ଗାଡି ସିଜ୍ କରିଛି ପୁଲିସ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାସ୍ତାରେ ଭୁଲ୍ ଦିଗରେ ବା ରଙ୍ଗ୍ ସାଇଡରେ ଗାଡି ଚଳାଉଥିଲେ ସାବଧାନ ‌ହୋଇଯାଆନ୍ତୁ । ଖାସ୍ କରି ଟ୍ୱିନସିଟିରେ ରଙ୍ଗ୍ ସାଇଡରେ ଗାଡି ଚଳାଇଲେ କେବଳ

Read more

ରାୟଗଡ଼ା : ଘର ଲୋକଙ୍କ ନାଁ ରେ ଚିଠି ଛାଡି, ବାହାରୁ ତାଲା ପକାଇ ୨ଜଣ ସପ୍ତମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀ ନିରୁଦ୍ଦିଷ୍ଟ

ରାୟଗଡ଼ା: ପରିବାର ଲୋକେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଘରେ ତାଲା ପକାଇ ଗୁରୁବାର ପ୍ରତ୍ୟୁଷରେ ଟାଉନ୍‌ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ମେନ୍‌ ରୋଡ୍‌ ଏବଂ ନିୟୁ କଲୋନୀ ଅଞ୍ଚଳର ଦୁଇ

Read more

୧୦ଦିନ ଧରି କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ରେ ସଂକ୍ରମିତ ରୋଗୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା କରୁଥିବା ପ୍ରଥମ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦୁନିଆରେ ଏଯାବତ୍ ୨୮, ୨୬୨ଜଣଙ୍କ ଶରୀରରେ କରୋନାଭାଇରସ୍‌ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଚୀନରେ ସଂକ୍ରମିତ ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୮, ୦୧୮ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଏହି କ୍ରମରେ କରୋନାଭାଇରସ୍‌ରେ

Read more

ପରୀକ୍ଷା ଦିନ ହିଁ ଥିଲା ବିବାହ ; ନବବଧୁ ବେଶରେ ପରୀକ୍ଷା ହଲ୍‌ରେ ପହଞ୍ଚିଲେ କନ୍ୟା

ବାଙ୍ଗାଲୋର: ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ବର୍ଷକ ଯାଏଁ ପରିଶ୍ରମ କରିଥିଲେ ବାଙ୍ଗାଲୋରର ହର୍ଷୀତା | କିନ୍ତୁ ପରୀକ୍ଷା ଦିନ ହିଁ ବିବାହ ପାଇଁ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିଲା | ପରୀକ୍ଷା

Read more

‘କଳିଙ୍ଗ ସାହିତ୍ୟ ସମ୍ମାନ’ରେ ସମ୍ମାନିତ ହେବ ବିଶିଷ୍ଟ ସାହିତ୍ୟିକ ମନୋଜ ଦାସ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବିଶିଷ୍ଟ ସାହିତ୍ୟିକ ତଥା କଥାକାର ପ୍ରଫେସର ମନୋଜ ଦାସଙ୍କୁ କଳିଙ୍ଗ ସାହିତ୍ୟ ସମ୍ମାନ-୨୦୨୦ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ । ଓଡ଼ିଶା ଡାଏରୀ ଫାଉଣ୍ଡେସନ୍‌ ଓ ଓଡ଼ିଶା ଡାଏରୀ ମିଡିଆର

Read more

ଚାଇନା ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍ସ ଶିଳ୍ପ ଉପରେ ‘କରୋନା’ ମାଡ଼ : ସାମଗ୍ରୀ ଆମଦାନୀ କଟକଣାକୁ ସ୍ଥାନୀୟ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ସ୍ୱାଗତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଚାଇନା ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍ସ ଶିଳ୍ପ ଉପରେ ପଡ଼ିଛି ‘କରୋନା’ ମାଡ଼। ଆଉ ଏଥିରେ ଘାଇଲା ହୋଇଛନ୍ତି ଭାରତୀୟ ବ୍ୟବସାୟୀ। ତେବେ ଚୀନରୁ ସାମଗ୍ରୀ ଆମଦାନୀ କଟକଣାକୁ

Read more

ନକ୍ସଲ ଅଧ୍ୟୁଷ୍ୟିତ ଜିଲ୍ଲାଗୁଡ଼ିକରେ ଯୋଗାଯୋଗ ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ସୁଧାର ଆଣିବା ପାଇଁ ୧୫୮ଟି ମୋବାଇଲ ଟାୱାର ନିର୍ମାଣକୁ ମଞ୍ଜୁରୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାର ନକ୍ସଲ ଅଧ୍ୟୁଷ୍ୟିତ ଜିଲ୍ଲାଗୁଡ଼ିକରେ ଯୋଗାଯୋଗ ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ସୁଧାର ଆଣିବା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଆଉ ୧୫୮ଟି ମୋବାଇଲ ଟାୱାର ନିର୍ମାଣ

Read more