ରାଜନିତୀର ଖେଳ : ରାଜ୍ୟରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ନହୋଇ ବି ୨୫ ଜଣ ପାଉଛନ୍ତି ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁବିଧା

ଭୁବନେଶ୍ବର: ରାଜ୍ୟରେ ମନ୍ତ୍ରୀପଦ ନ ଥାଇ ମଧ୍ୟ ରାଜ୍ୟର ପଚିଶ ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଭଳି ସୁବିଧା ସୁଯୋଗ ପାଉଛନ୍ତି । ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପନ୍ଦର ଜଣ

Read more

ବଜେଟରେ ବିଧାୟକ ପାଣ୍ଠିକୁ ୧ କୋଟି ଟଙ୍କାରୁ ବଢ଼ାଇ ୩ କୋଟି ଟଙ୍କା କରାଯାଇଛି । ବିଧାୟକ ଅନୁଦାନ ପାଣ୍ଠି ପାଇଁ ୪୪୧ କୋଟି ଟଙ୍କାର ବ୍ୟୟ ବରାଦ ହୋଇଛି । ପଢ଼ନ୍ତୁ ପୂରା ଖବର..

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବିଧାନ ସଭାରେ ଆଜି ୨୦୨୦-୨୧ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷ ପାଇଁ ୧ ଲକ୍ଷ ୫୦ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କାର ବଜେଟ୍ ଉପସ୍ଥାପିତ ହୋଇଛି । ଦେଶରେ ପ୍ରଥମ ଥର

Read more

ସବୁ ସରକାରୀ ଓ ଅନୁଦାନପ୍ରାପ୍ତ (୪୮୮ ଓ ୬୬୨) କଲେଜ ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ସଚିବ ଶାଶ୍ବତ ମିଶ୍ର । କୌଣସି ର୍ୟାଲି, ଧାରଣା କିମ୍ବା ଆନ୍ଦୋଳନ ପାଇଁ ମିଳିବନି ଛୁଟି, ଅନୁମତି ନଥାଇ ଅଧ୍ୟାପକ ଛୁଟି ନେଲେ ମିଳିବନି ଦରମା

Read more

ବକେୟା ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂଗ୍ରହ କରିବା ନେଇ ୱେସ୍କୋ ଆଜିଠାରୁ ଧରପଗଡ଼ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାର ୯ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ବକେୟା ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ବିଲ୍‌ ବାବଦରେ ୨ କୋଟି ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ ଆଦାୟ କରିଥିବା ଜଣାଯାଇଛି।

Read more

ବିଧାନସଭାରେ ୧ ଲକ୍ଷ ୫୦ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କାର ବଜେଟ ଉପସ୍ଥାପନ : ରାଜସ୍ୱ ସଂଗ୍ରହ ୧ ଲକ୍ଷ ୨୪ ହଜାର ୩୦୦ କୋଟି ରହିବା ଅଟକଳ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାର ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ଆଜି ବିଧାନସଭାରେ ୧ ଲକ୍ଷ ୫୦ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କାର ବଜେଟ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଛନ୍ତି । ଏହା ମଧ୍ୟରୁ ଓଡ଼ିଶା ସରକାରଙ୍କ

Read more

କେନ୍ଦୁଝର: ସଦର ଥାନା ହାଣ୍ଡିଭଙ୍ଗାସ୍ଥିତ କାନାରା ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍‌; ବନ୍ଧୁକ ଓ ଭୁଜାଲି ଦେଖାଇ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ଲୁଟିଲେ ୬ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ ମାଡ଼ରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ମ୍ୟାନେଜର ଓ ଜଣେ କର୍ମଚାରୀ ଆହତ

କେନ୍ଦୁଝର: ସଦର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ହାଣ୍ଡିଭଙ୍ଗାସ୍ଥିତ ଏକ ଘରୋଇ ବ୍ୟାଙ୍କର ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କୁ ବାନ୍ଧି ଦେଇ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଆଜି ୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟି ନେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

Read more

ବ୍ରହ୍ମପୁର MKCG ମେଡିକାଲରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା: ମିଳିଲାନି ମହାପ୍ରୟାଣ ଗାଡ଼ି, ରିକ୍ସାରେ ବୁହା ହେଲା ମୃତଦେହ

ବ୍ରହ୍ମପୁର: ଦକ୍ଷିଣ ଓଡ଼ିଶାର ଜୀବନରେଖା ମହାରାଜା କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ଗଜପତି ମେଡିକାଲ୍‌ କଲେଜ ଏବଂ ହସ୍‌ପିଟାଲରେ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ଦେଖାଯାଇଥିବା ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏଠାରେ ଆଜି ଜଣେ ଝିଅଙ୍କୁ

Read more