କଂଗ୍ରେସ ହାତରୁ ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ଛଡ଼ାଇ ନେଲା ବିଜେଡି

ରାୟଗଡ଼ା : କଂଗ୍ରେସ ହାତରୁ ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ଛଡ଼ାଇ ନେଲା ବିଜେଡି। ଉପନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେଡିର ଗଙ୍ଗାଧର ପୁଆଲା ହେଲେ ନୂଆ ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ। ମୋଟ୍

Read more

ଓଡ଼ିଶାରେ ଆର୍ଥିକ ଆଧାରିତ ୧୦% ସଂରକ୍ଷଣ ତୁରନ୍ତ ଲାଗୁ କରିବା ଦାବି ନେଇ ବିଧାନସଭା ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣା ।

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୯/୨ : କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଗତ ବର୍ଷ ଫେବ୍ରୁଆରୀ ପହିଲାରୁ ଗରିବ ସାଧାରଣବର୍ଗ ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆର୍ଥିକ ଭିତ୍ତିରେ ଲାଗୁ କରାଯାଇଥିବା ୧୦% ସଂରକ୍ଷଣ

Read more

ଅସାଧୁ ସୁନା ଦୋକାନୀଙ୍କଠୁ ପ୍ରାୟ ୨୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜୋରିମାନା ଆଦାୟ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ମୋଟ ୪୮୫୩ଟି ସୁନା ଦୋକାନୀ ରହିଛି। ତେବେ ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅସାଧୁ ସୁନା ଦୋକାନୀଙ୍କଠୁ ପ୍ରାୟ ୨୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜୋରିମାନା ଗତ ୩ବର୍ଷ

Read more

ଓଡ଼ିଶାରେ ଅଛନ୍ତି ୧୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଦେହଜୀବୀ : ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ଏକ ନମ୍ୱର

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ଅଛନ୍ତି ୧୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଦେହଜୀବୀ। ସବୁଠାରୁ ଆଗରେ ଅଛି ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା। ଆଜି ବିଧାନସଭାରେ ଏହି ଉତ୍ତର ଦେଇଛନ୍ତି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବ

Read more

ଦିଲ୍ଲୀ ଠାରୁ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୮ରୁ ଶ୍ରୀ ରାମାୟଣ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଚଳାଚଳ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭଗବାନ ରାମଙ୍କ ସହ ଜଡ଼ିତ ତୀର୍ଥସ୍ଥାନ ବୁଲିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ପାଇଁ ରେଳବାଇ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟ୍ରେନର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛି। ଏଥିପାଇଁ ଆସନ୍ତା ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୮ ତାରିଖରୁ

Read more

ରାଜ୍ୟରେ ବିନା ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକରେ ଚାଲିଛି ୮୦୭୬ଟି ବିଦ୍ୟାଳୟ

ଭୁବନେଶ୍ବର: ରାଜ୍ୟରେ  ବିନା ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକରେ ଚାଲିଛି ଶହ ଶହ  ସ୍କୁଲ । ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ପଦବୀ ଖାଲି ପଡିଥିଲେ ବି ସ୍କୁଲ ଚାଲିଛି । ରାଜ୍ୟରେ ମୋଟ ୮୦୭୬ଟି

Read more

ମ୍ୟାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷାର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ପ୍ରଶ୍ନ ପତ୍ର ଲିକ୍ ହେବାର ଗୁଜବ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷାର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ହିଁ ଆଜି କଡ଼ା ବନ୍ଦୋବସ୍ତ ସତ୍ତ୍ବେ ପ୍ରଶ୍ନ ପତ୍ର ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିବା ନେଇ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ଗୁଜବ ଖେଳିଛି ।

Read more

ଗଞ୍ଜାମ ଦିଗପହଣ୍ଡି ଥାନା ତିଳେଶ୍ବର ନିକଟରେ ଅଟୋରୁ ଖସି ୫ ବର୍ଷର ଶିଶୁ ଅଜୟ ପ୍ରଧାନ ମୃତ, ଶିଶୁ ମନ୍ଦିରକୁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଅଟୋରୁ ଖସି ମୃତ, ଅଟୋ ଡ୍ରାଇଭର ହଠାତ୍ ବ୍ରେକ ମାରିବାରୁ ଶିଶୁ ପଡ଼ି ମୃତ

Read more