ଓଡ଼ିଶାରେ ଦ୍ବିତୀୟ କୋରୋନା ରୋଗୀ ଚିହ୍ନଟ, ସଂକ୍ରମିତ ବ୍ୟକ୍ତି ବିଦେଶରୁ ଫେରିଥିବା ସୂଚନା, RMRCରେ ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା ପରେ ପିଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ, ରୋଗୀଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରାଯିବ, ଚିହ୍ନଟ କରିବାକୁ ଗଠନ ହେବ ଟିମ୍‌

Read more

ନିହାତି ଜାଣନ୍ତୁ, କେଉଁମାନେ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ ଓ କେଉଁମାନେ ଆଇସୋଲେସନ୍‌ରେ ରହିବେ?

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ‘କରୋନା’ରେ ଭାରତରେ ୪ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ଓଡ଼ିଶାରେ ଜଣେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଏବେ ଚିକିତ୍ସା ଚାଲିଛି। ଚିକିତ୍ସା ପରେ ତାଙ୍କ

Read more

କଣ ପାଇଁ ଏତେ କଟକଣା, ସ୍ପଷ୍ଟ ମତ ରଖିଲେ ସରକାର : ପଞ୍ଚମ ସପ୍ତାହରେ ‘କରୋନା’ର ଗତି ତୀବ୍ର

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଶ୍ୱ ମହାମାରୀ ‘କରୋନା’ ସଂକ୍ରମଣର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଗତ ଏକ ସପ୍ତାହ ଧରି ନେଇଥିବା ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ପଦକ୍ଷେପ ଓ ଓ

Read more

ଆଜି ରାଜ୍ୟରେ ବଜ୍ରପାତରେ ଗଲା ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ

ବଜ୍ରପାତରେ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ଧରୁଆଡ଼ିହି ଥାନା ଘଣ୍ଟିବୁଡ଼ ଗାଁରେ ଦୁଇ କେନ୍ଦୁପତ୍ର  ତୋଳାଳିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେହିପରି ଗଜପତି ଓ ଜଗତସିଂହପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ ୨ ଜଣ ଲେଖାଏଁ

Read more

ଶୁକ୍ରବାର ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ବିଧାନସଭାରେ କମଲନାଥ ସରକାର କରିବେ ଆସ୍ଥା ଭୋଟର ସାମ୍ନା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଶୁକ୍ରବାର ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ବିଧାନସଭାରେ କମଲନାଥ ସରକାର ଆସ୍ଥା ଭୋଟର ସାମ୍ନା କରିବେ। ଏ ନେଇ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ବାଚସ୍ପତି ଏନ୍.ପି. ପ୍ରଜାପତିଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ସଂଧ୍ୟା ୫ଟାରେ

Read more

ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଚିକିତ୍ସିତ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ନେଇ ଡିଏମ୍‌ଇଟି ଡାକ୍ତର ସିବିକେ ମହାନ୍ତି କହିଲେ- ପଜିଟିଭ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ବାପାଙ୍କ ଟେଷ୍ଟ ରିପୋର୍ଟ ନେଗେଟିଭ; ଗାଇଡଲାଇନ ଅନୁସାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ଭଉଣୀଙ୍କ ଟେଷ୍ଟ ଅନାବଶ୍ୟକ

Read more

ଏପ୍ରିଲ୍‌ ୨୮ ରେ ନିରାପଦରେ ପୃଥିବୀ ଅତିକ୍ରମ କରିବ ବିରାଟ ଗ୍ରହାଣୁ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ୨୦୨୦ ଏପ୍ରିଲ୍‌ ୨୮ ତାରିଖରେ ଏକ ପ୍ରକାଣ୍ଡ ଗ୍ରହାଣୁ ନିରାପଦରେ ପୃଥିବୀ ଅତିକ୍ରମ କରିବ। ଏହାକୁ ଦେଖିବା ନିମନ୍ତେ ଉଭୟ ପେସାଦାର ଏବଂ ସୌଖୀନ ଜ୍ୟୋତିର୍ବିଜ୍ଞାନୀମାନେ

Read more

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଏକାଦଶୀରେ ପତିତପାବନ ବାନାରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ

ପୁରୀ:  ଆଜି ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା। ପତିତପାବନ ବାନାରେ ଲାଗିଯାଇଛି ନିଆଁ । ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ଗୁରୁବାର ରାତି ପ୍ରାୟ

Read more

କିଛି ଘଣ୍ଟାପରେ ଫାଶୀରେ ଝୁଲିବେ ନିର୍ଭୟା ଦୋଷୀ, ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି ଚାଲିଛି ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି

ସମସ୍ତ ଆଇନଗତ ବିକଳ୍ପ ଶେଷ ହେବା ପରେ ନିର୍ଭୟା ଗଣ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଓ ହତ୍ୟା ଅପରାଧୀଙ୍କ ଜୀବନର ଆଉ ମାତ୍ର କିଛି ଘଣ୍ଟା ବାକି। କୋର୍ଟଙ୍କ ଡେଥ୍

Read more