କରୋନା ପାଇଁ ଆଗୁଆ ପ୍ରସ୍ତୁତି : ଏସ୍.ସି.ବି.ରେ ୪୦୦ ଶଯ୍ୟା ବିଶିଷ୍ଟ କରୋନା ୱାର୍ଡ଼ ସହ କଟକରେ ୮୦୦ ବେଡର ବ୍ୟବସ୍ଥା

କଟକ: ଓଡିଶାରେ କୋରୋନା ଭାଇରସ୍‌ ଜନିତ ସଙ୍କଟର ମୁକାବିଲା ଲାଗି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ପ୍ରାଣମୁର୍ଚ୍ଛା ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଆଗକୁ ପରିସ୍ଥିତି ଭୟାନକ ହେବାର ଆଶଙ୍କା କରି କେନ୍ଦ୍ର

Read more

ଏପ୍ରିଲ ୧୪ ଯାଏ ଦେଶର ସବୁ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଟ୍ରେନ୍‌ ବାତିଲ । ପୂର୍ବରୁ ମାର୍ଚ ୩୧ ଯାଏ ଟ୍ରେନ୍‌କୁ ବାତିଲ କରାଯାଇଥିଲା । କୋରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ରେଳ ବୋର୍ଡର ନିଷ୍ପତ୍ତି । ସବୁ ଏକ୍ସପ୍ରେସ, ମେଲ୍‌, ପ୍ରିମିଅମ, ଇଣ୍ଟରସିଟି ଓ ପାସେଞ୍ଜର ଟ୍ରେନ୍‌ ବାତିଲ

Read more

ତାଲା ବନ୍ଦରେ ବିନା ଜରୁରୀ କାମରେ ବାହାରେ ବୁଲୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ‘ମୁଁ ଲୋକଙ୍କ ଶତ୍ରୁ’ ପ୍ଲାକାର୍ଡ ଧରାଇଲା ପୋଲିସ : ଜୟଦେବ ବିହାରରେ ଲାଠିଚାର୍ଜ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ସ୍ଥାନୀୟ କମିଶନରେଟ ପୁଲିସର ଆଜି ବିନା ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ କାମରେ ବାହାରକୁ ବାହାରି ଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ବୁଦ୍ଧି ଶିଖାଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ

Read more

ଓଡ଼ିଶାରେ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ସେହି ୨ରେ ସ୍ଥିର, ହେଲେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ରାଜ୍ୟରୁ ଆସିଛନ୍ତି ୭୮,୨୩୩ ଲୋକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପୂର୍ବରୁ କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ (COVID-19) ପଜିଟିଭ୍‌ ଭାବେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ଛାଡ଼ିଦେଲେ ଆଉ କେହି ପିଜିଟିଭ୍ ବାହାରି ନାହାନ୍ତି ବୋଲି

Read more

ମେଡିକାଲ ଉପକରଣ ମହଜୁଦ୍‌ ରଖିବା ନେଇ ସରକାରଙ୍କ ଗୁରୁତ୍ବ : ଶିଳ୍ପ ସଂସ୍ଥା ମାନଙ୍କୁ ଲୋଡିଲେ ସହଯୋଗ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ରୋକିବା ଓ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଲୋକଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ସୁବିଧା ଯୋଗାଇ ଦେବା ନିମନ୍ତେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଆଜି ରାଜ୍ୟର ଶିଳ୍ପ ସଂସ୍ଥାଗୁଡ଼ିକଠୁ

Read more

ଲକ୍‌ଡାଉନ ପ୍ରଭାବ : ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ ସଂସ୍ଥା ଆମାଜନ, ଫ୍ଲିପକାର୍ଟ ବନ୍ଦ କଲେ ଡେଲିଭରୀ ସେବା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ମହାମାରୀ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟରାତ୍ରିରୁ ସାରା ଦେଶରେ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍ ପାଳନ ହେଉଛି। ୨୧ ଦିନ ପାଇଁ ଏହି ଲକ୍‌ଡାଉନ୍ ପାଳନ ହେବ। ତେବେ

Read more

କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ କନିକା କପୁର ଥାର୍ଡ ଟେଷ୍ଟରେ ବି ପିଜିଟିଭ୍

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟରେ ମଧ୍ୟ ବଲିଉଡ୍ ଗାୟିକା କନିକା କପୁର କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ତୃତୀୟ ନମୁନା ପରୀକ୍ଷଣର ରିପୋର୍ଟ ଗତକାଲି ଆସିଥିଲା। ଏହା ପୂର୍ବରୁ

Read more

‘ମୁଁ ଗୋଟିଏ ସ୍ୱାର୍ଥପର….ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଉଲ୍ଲଂଘନକାରୀଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଏମିତି ଦଣ୍ଡ

ବାଲିଗୁଡ଼ା : ‘ମୁଁ ଗୋଟିଏ ସ୍ୱାର୍ଥପର। ମୁଁ ବୁଲିବା ଚକ୍କରରେ ସମାଜକୁ ବିପଦକୁ ଠେଲିପାରେ। ଏଥିପାଇଁ ମୁଁ ଅନୁତପ୍ତ ବି ନୁହେଁ।’ ଏଭଳି ଲେଖା ଥିବା ପ୍ଲାକାଡକୁ

Read more

କୋରୋନା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ କଟକର ୪ଟି ହସ୍ପିଟାଲ – ଆଠଗଡ଼ର ଗୋପବନ୍ଧୁ ହସ୍ପିଟାଲ, ଓଲଟପୁରର ନିର୍ତ୍ତାର ହସ୍ପିଟାଲ, କଟକର ଅଶ୍ବିନୀ ଓ ସଦ୍‌ଗୁରୁ ହସ୍ପିଟାଲ ପ୍ରସ୍ତୁତ : ୪ଟି ହସ୍ପିଟାଲର ୪୦୦ ବେଡ୍ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର ହେବ : କଟକ ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ

Read more