ଜୀବିତ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପିଣ୍ଡଦାନ କଲେ ନିର୍ଯାତିତ ହେଉଥିବା ସ୍ବାମୀମାନେ

ନାସିକ : ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ନାସିକର ଗୋଦାବରୀ ନଦୀ କୂଳରେ  ଶହେ ଜୀବିତ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କର ପିଣ୍ଡଦାନ କରିଛନ୍ତି ସ୍ବାମୀ। ବାସ୍ତବ ଫାଉଣ୍ଡେସନ ପକ୍ଷରୁ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ଯାତିତ ହେଉଥିବା ସ୍ବାମୀମାନେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେତେକଙ୍କର ଛାଡ଼ପତ୍ର ମାମଲା କୋର୍ଟରେ ଜାରି ରହିଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟ କେତେକଙ୍କର ଛାଡ଼ପତ୍ର ହୋଇ ସାରିଛି। ପୂର୍ବରୁ ସେମାନେ ମିଳିତ ଭାବେ ବାରାଣାସୀରେ ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀମାନଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ପିଣ୍ଡଦାନ କରିଥିଲେ। ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ଯାତିତ ହୋଇଥିବା ସ୍ବାମୀମାନେ ଏଭଳି କରି ନିଜ ମନକୁ ଶାନ୍ତି ଦେଇପାରିଛନ୍ତି ବୋଲି ଫାଉଣ୍ଡେସନର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅମିତ ଦେଶପାଣ୍ଡେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଦେଶର ସରକାର ମହିଳା ନିର୍ଯାତନା ପାଇଁ ଦୃଢ଼ ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଥିବାବେଳେ ପୁରୁଷଙ୍କ ଅଧିକାର ପ୍ରତି ଅଣଦେଖା କରୁଛନ୍ତି। ଏନେଇ ଦୃଢ଼ ଆଇନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ହେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଏହା ଦ୍ୱାରା ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଦେଉଥିବା ସ୍ତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ମଧ୍ୟ ଦଣ୍ଡ ବିଧାନ କରାଯାଇପାରିବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>