ଦେୱାଙ୍ଗା ସଂଘମ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ସଂଘର ରୌପ୍ୟଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ଗୁରୁକେଳୁଚରଣ ଓଡିଶୀ ଗବେଷଣା କେନ୍ଦ୍ର ପରିସରରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଦେୱାଙ୍ଗା ସଂଘମ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ସଂଘର ରୌପ୍ୟଜୟନ୍ତୀ ଉତ୍ସବ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଦେୱାଙ୍ଗା କୁଳ ଜଗତ୍‌ଗୁରୁ ହାମ୍ପି ହେମକୁଣ୍ଡ ଗାୟତ୍ରୀ ପୀଠର ଶ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ଦୟାନାଥ ପୁରୀ ସ୍ୱାମୀଜୀ ଉତ୍ସବର ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। ଏହି ଅବସରରେ ସଂଘ ସଭାପତି ଦିଲୀପ ରାଓ, ସମ୍ପାଦକ କେ.ବାସ‌୍‌ୱା ରାଜ, ଅଲ୍‌ଓଡିଶା ଦେୱାଙ୍ଗା ସଂଘ ସଭାପତି ଟି.ଗୋପିଗାରୁ ଏବଂ ରୌପ୍ୟଜୟନ୍ତୀ ଉତ୍ସବର ଚେୟାରମେନ୍‌ ଏମ୍‌.କେଶବ ରାଓ, ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଉତ୍ତାଲା ଗାନ୍ଧୀ ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଏହି ଉତ୍ସବରେ ଜ୍ୟୋତିର୍ବିଦ ଡ.ଏନ୍‌.ସଦାଶିବ ରାଓ, କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ଜ୍ୟୋତି ନାଭ୍ୟା, ଚିତ୍ରଶିଳ୍ପୀ ଓ ସମାଜସେବୀ ଗାୟତ୍ରୀ ମାଭୁରୁ, ସମାଜସେବୀ ଆନେମ୍‌ ବାଲକ୍ରିଷ୍ଣ ସେନାପତି, ସଂଘର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ସଦସ୍ୟ ଓ ମନ୍ଦିର ପାଇଁ ଜମି ପ୍ରଦାନ କରିଥିବା ମହାମହିମ ଏମ୍‌.ଶିବାରାଓ, ଶାସ୍ତ୍ରୀୟ ନୃତ୍ୟଶିଳ୍ପୀ ୟେରା ଆଶା କୁମାରୀ, ସଂଘର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ସଦସ୍ୟ ତ୍ରିନାଧା ରାଓ, ଭାଓଲିନ୍‌ ବାଦକ ତଥା ଆକାଶବାଣୀ ଆର୍ଟିଷ୍ଟ ବି.ଯୋଗୀରାଜ ପାତ୍ର ପ୍ରମୁଖ ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା କରାଯାଇଥିଲା। ଏହାପରେ ଓଡିଆ ଓ ତେଲୁଗୁ ଭାଷାରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଥିବା ଅଡିଓ ଭିଜୁଆଲ୍‌ ଡକୁମେଣ୍ଟାରି “ସିଲ୍‌ଭର ଜୁବ୍‌ଲି” ପ୍ରଦର୍ଶିତ କରାଯାଇଥିଲା। ଏବଂ ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ମଧ୍ୟ ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା। ଶେଷରେ ସଂଘର ଯୁଗ୍ମସମ୍ପାଦକ ଇଂ କ୍ରିଷ୍ଣା ରାଓ ଧନ୍ୟବାଦ ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>