ମୋଦିଙ୍କ ପକୁଡି ଛାଣିବା ମନ୍ତ୍ର ଆପଣାଇ କୋଟିପତି ହେଲେ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମକର୍ତ୍ତା

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଥରେ ବେକାରି ହଟାଇବା ଉପରେ ଉଦ୍‌ବୋଧନ ଦେଇ କହିଥିଲେ ପକୁଡି ଛାଣିବା ଏକ ରୋଜଗାରର ମାଧ୍ୟମ। ହେଲେ ଏହାକୁ ନେଇ ସାରା ଦେଶରେ ସମାଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଗୁଜରାଟ ଭଦୋଦରାର କଂଗ୍ରେସ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ନାରାୟଣ ଭାଇ ରାଜପୁତ ଏଥିରେ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇ ନିଜେ ଏକ ପକୁଡି ଦୋକାନ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ନାରାୟଣ ‘ଶ୍ରୀରାମ ଡାଲବରା ସେଣ୍ଟର’ ନାଁରେ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ବ୍ୟବସାୟ ଭଲ ହେବାରୁ ଏବେ ଏହାର କେତେଟି ଶାଖା ମଧ୍ୟ ଖୋଲା ଗଲାଣି। ହେଲେ ଏହା କଂଗ୍ରେସ ପାଇଁ ମୁଣ୍ଡ ବ୍ୟଥାର କାରଣ ପାଲଟିଛି। ମୋଦିଙ୍କ ଭାଷଣରେ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇ ନାରାୟଣ ଏଭଳି ସଫଳତା ହାସଲ କରିଥିବା କହିବାରୁ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ତାଙ୍କୁ ଧମକ ଦିଆଯାଉଛି। ଏହା କଂଗ୍ରେସ ପାଇଁ ନିନ୍ଦନୀୟ ବିଷୟ। ତେଣୁ ସେ ତାଙ୍କର ବୟାନ ନ ବଦଳାଇଲେ ତାଙ୍କୁ ଏହା ମହଙ୍ଗା ପଡିବ ବୋଲି ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି। ତେଣୁ ନାରାୟଣ ସ୍ନାତକତ୍ତୋର ହୋଇ ମଧ୍ୟ ମୋଦିଙ୍କ ଶାସନ କାଳରେ ବେକାରୀ ହୋଇ ପକୁଡି ବିକ୍ରି କରିବା ତାଙ୍କୁ କଷ୍ଟ ଦେଉଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ନାରାୟଣ ହିନ୍ଦୀ ଭାଷାରେ ସ୍ନାତକତ୍ତୋର ହାସଲ କରିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Please wait...

Subscribe for News Updates

Want to be notified when our article is published? Enter your email address and name below to be the first to know.