ଓଡ଼ିଆ ପୁଅଙ୍କ ଦ୍ବାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ ମୋବାଇଲ ଆପ୍‌ ‘ଗୋ ସ୍ପିଡି ଗୋ’ : ଠିକ ସମୟରେ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚିବ ଗାଡି ମେକାନିକ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଯାନବାହାନଗୁଡ଼ିକୁ ଆବଶ୍ୟକ ସମୟରେ ମେକାନିକ ସେବା ମିଳିବା ଆଜିକାଲିର ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ଜୀବନରେ ଏକ ବଡ଼ ସମସ୍ୟା ଭାବେ ଦେଖାଦେଇଛି । ପୁଣି ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ସମୟରେ ମଝିରାସ୍ତାରେ ଗାଡ଼ି ଖରାପ ହୋଇଗଲେ ତ କଥା ସରିଲା । ଏହି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ବାହାର କରିଛନ୍ତି ଜଣେ ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ ସଚିନ ଭୋଇ । ଏଥିପାଇଁ ସେ ‘ଗୋ ସ୍ପିଡି ଗୋ’ ନାମକ ଆପ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଆପ ମାଧ୍ୟମରେ ଆପଣଙ୍କ ଗାଡ଼ି ପାଖରେ ଠିକ ସମୟରେ ମେକାନିକ ସେବା ପହଞ୍ଚିବ । ଏବେ ସେ ଓଡ଼ିଶା ସମେତ ୬ ଟି ରାଜ୍ୟ କର୍ଣ୍ଣାଟକ, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ, ତ୍ରିପୁରା,ଛତିଶଗଡ଼, ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ରେ ସେବା ଯୋଗାଉଛନ୍ତି । ଓଡ଼ିଶାରେ ୯୦ଟି ଓ୍ଵାର୍କସପ ସହ ସହବନ୍ଧନ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ୬ଟି ରାଜ୍ୟରେ ମୋଟ ପ୍ରାୟ ୨୦୦୦ ଓ୍ଵାର୍କସପ ସହ ସହବନ୍ଧନ କରିଛନ୍ତି । ଆଗାମୀ ୧୦ ବର୍ଷରେ ସେ ସାରା ଦେଶକୁ ନିଜର ସେବା ଯୋଗାଇବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛନ୍ତି । ଏବେ ଏହି ଆପଟି ଉଭୟ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ ଓ ଆଇଓଏସ ଭର୍ସନରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେଉଛି । ନିଜର ଏହି କମ୍ପାନିରେ ସେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ନିବେଶ କରିଛନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Please wait...

Subscribe for News Updates

Want to be notified when our article is published? Enter your email address and name below to be the first to know.