ବଙ୍ଗଳା ହିଂସା ବିରୋଧରେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଥିବାରୁ ସସ୍ପେଣ୍ଡ ହେଲା କଙ୍ଗନା ରାଣାୱତଙ୍କ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟ

ମୁମ୍ବାଇ: ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ କଙ୍ଗନା ରାଣାୱତ ବହୁତ ସକ୍ରିୟ । ସେ ଦେଶ ତଥା ବିଦେଶ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ନିଜର ମତ ରଖିଥାନ୍ତି । ନିକଟରେ ‘ଅକ୍ସିଜେନ’ ବିଷୟରେ ନିଜ ମତ ପରେ ସେ ବେଙ୍ଗଲର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ୨୦୨୧ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ନିଜର ମତ ରଖିଛନ୍ତି । ପଶ୍ଚିମ ବଙ୍ଗରେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ପାର୍ଟି ଜିତିବା ପରେ କଙ୍ଗନା ଅନେକ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଛନ୍ତି । ନିଜ ପୋଷ୍ଟରେ ସେ ଟିଏମସି ବିରୋଧରେ ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ ଆଣି ବଙ୍ଗଳା ହିଂସା ବିରୋଧରେ ନିଜର ମତ ରଖିଛନ୍ତି, ଏହାର କିଛି ସମୟ ପରେ କଙ୍ଗନାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ସସ୍ପେଣ୍ଡ କରାଯାଇଛି ।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ କଙ୍ଗନା ରାଣାୱତଙ୍କୁ ବିଜେପି ଓ ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ ପ୍ରାୟତଃ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ । ପଶ୍ଚିମ ବଙ୍ଗରେ ହୋଇଥିବା ହିଂସା ସମ୍ପର୍କରେ କଙ୍ଗନା ଟିଏମସିରେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଥିଲେ । କିଛି ସମୟ ପୂର୍ବରୁ ସେ ନିଜର ପ୍ରଥମ ଟ୍ୱିଟରେ ଲେଖିଥିଲେ – ମୁଁ ଭୁଲ୍ କରିଥିଲି, ସେ ରାବଣ ନୁହଁନ୍ତି । ସେ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ରାଜା ଥିଲେ, ଦୁନିଆର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଦେଶ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ, ଜଣେ ମହାନ ପ୍ରଶାସକ, ବିଦ୍ୱାନ ଥିଲେ ଓ ଜଣେ ବୀଣାକାର ଓ ତାଙ୍କର ପ୍ରଜାମାନଙ୍କର ରାଜା ଥିଲେ, ସେ ଜଣେ ରକ୍ତ ଶୋଷିତ ରାକ୍ଷସୀ ‘ତାଡ଼କା’ ଅଟନ୍ତି । ଯେଉଁମାନେ ତାଙ୍କୁ ଭୋଟ୍ ଦେଇଛନ୍ତି, ଆପଣଙ୍କ ହାତ ମଧ୍ୟ ରକ୍ତରେ ଆଚ୍ଛାଦିତ ହୋଇଛି । ”
କଙ୍ଗନା ଏହାକୁ ଅନ୍ୟ ଏକ ଟ୍ୱିଟ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଅନୁସରଣ କରିଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଟିଏମସି କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ରେପର ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।

ସେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ଲେଖିଛନ୍ତି- ‘ଟିଏମସି ଗୁଣ୍ଡା ବିଜେପି କର୍ମୀଙ୍କୁ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ରେପ୍ କରିଛି । ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ ୩୯ ଥର ଜରୁରୀକାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତି ଲାଗୁ କରିଛନ୍ତି ଓ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଭାରତକୁ ଆପଣ ଯାହା ଭାବୁଛନ୍ତି ସେଥିପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ, ରକ୍ତ ଶୋଷିଲା ଜାତିର ଭାଷା ମୋଦୀ ଜୀଙ୍କୁ ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ । ସେମାନଙ୍କୁ ବଡ଼ାଇବା ଉଚିତ୍ । ‘

ପଶ୍ଚିମ ବଙ୍ଗ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନର ଫଳାଫଳ ପରେ ସେଠାରୁ ହିଂସା ଖବର ଆସିଛି । ବିଜେପି ଦାବି କରିଛି ଯେ ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସର ଗୁଣ୍ଡମାନେ ବିଜେପି କର୍ମୀଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରୁଛନ୍ତି ।

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *