ଦେଶର ସବୁ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ମିଳିବ କୋରୋନା ଟିକା, ଟିକା ମିଳିବା ନେଇ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଜଣାଇଲା କେନ୍ଦ୍ର, ‘ଦେଶରେ କୋରୋନା ଟିକାର କୌଣସି ଅଭାବ ନାହିଁ’, ‘ଟିକା ଦେଉଥିବା ସମସ୍ତ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ଯଥେଷ୍ଟ ଟିକା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ’

Read more

୫ ରାଜ୍ୟରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ତାରିଖ ଘୋଷଣା କଲେ ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ କମିସନର ସୁନୀଲ ଆରୋରା । ୫ ରାଜ୍ୟର ମୋଟ ୮୨୪ ଟି ବିଧାନସଭା ଆସନରେ ହେବ ନିର୍ବାଚନ । ୫ ରାଜ୍ୟ-ତାମିଲନାଡୁ, ଆସାମ, କେରଳ, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଓ ପୁଡୁଚେରୀ

Read more

ଅହମ୍ମଦାବାଦ: ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଦମ୍‌ଦାର ବିଜୟ । ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ୧୦ ୱିକେଟରେ ହରାଇଲା ଭାରତ । ୪ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ଭାରତ ୨-୧ରେ ଆଗୁଆ । ୪୯ ରନ୍‌ର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟକୁ ୭.୪ ଓଭରରେ ହାସଲ କଲା ଭାରତ । ରୋହିତ ଶର୍ମା ୨୫ ଓ ଶୁଭମନ ଗିଲ ୧୫ ରନ୍‌ରେ ଅପରାଜିତ

Read more

ବିଶ୍ବର ସବୁଠୁ ବଡ଼ କ୍ରିକେଟ ଷ୍ଟାଡିଅମ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ । ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ କଲେ ଉଦ୍‌ଘାଟନ । ମୋଟେରା ଷ୍ଟାଡିଅମର ନୂଆ ନାମ ‘ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଷ୍ଟାଡିଅମ’ । କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଉପସ୍ଥିତ

Read more

ପ୍ରଖ୍ୟାତ ଗଲ୍ଫ ଖେଳାଳି ଟାଇଗର ଉଡ୍‌ସ କାର ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଗୁରୁତର, ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି

ନ୍ୟୁୟର୍କ: ବିଶ୍ୱ ତଥା ଆମେରିକାର ପ୍ରଖ୍ୟାତ ଗଲ୍ଫ ଖେଳାଳି ଟାଇଗର ଉଡ୍‌ସ ଭୟଙ୍କର କାର୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛନ୍ତି। ଦୁର୍ଘଟଣାରେ କାର୍‌ଟି ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ

Read more

କାଲିଠୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ସଂସଦର ବଜେଟ ଅଧିବେଶନ । ଦିନ ୧୧ଟାରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦଙ୍କ ଅଭିଭାଷଣ । କାଲି ଅର୍ଥନୈତିକ ସର୍ଭେ ରିପୋର୍ଟ ଉପସ୍ଥାପନ କରିବେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ । ଫେବ୍ରୁଆରି ୧ରେ ସଂସଦରେ ଉପସ୍ଥାପିତ ହେବ କେନ୍ଦ୍ର ବଜେଟ। କୋଭିଡ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତିର ସମୀକ୍ଷା କଲେ ବାଚସ୍ପତି ଓମ୍‌ ବିର୍ଲା

Read more

ଆଫ୍ରିକାରେ ଗ୍ୟାସ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ ସହ ଧକ୍କା ପରେ ଯାତ୍ରୀବାହି ବସରେ ନିଆଁ ଲାଗି ୫୩ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଜଳିଗଲା ଯାତ୍ରୀବାହି ବସ୍‌। ଗ୍ୟାସ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ ସହ ଧକ୍କା ଦେବା ପରେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଯାତ୍ରୀବାହି ବସରେ ନିଆଁ ଲାଗିଯାଇଛି। ଫଳରେ ୫୩ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

Read more

ଫ୍ରାନ୍ସରୁ ଭାରତରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆଉ ୩ଟି ରାଫେଲ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତରେ ପହଞ୍ଚିଲା ବାୟୁସେନାର ଆଉ ୩ଟି ଲଢ଼ୁଆ ବିମାନ ରାଫେଲ। ଫ୍ରାନ୍ସରୁ ଉଡାଣ ଭରି ଗତ ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଭାରତରେ ବାୟୁସେନାର ଏହି ବାହୁବଳୀ ପହଞ୍ଚିଛି।

Read more

୧ ଫେବୃଆରୀରୁ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଏହି ୫ଟି ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ : ଜାଣିରଖନ୍ତୁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଜରୁରୀ କଥା …

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ: ୧ ଫେବୃଆରୀ ୨୦୨୧ ରୁ ଅନେକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଘଟିବାକୁ ଯାଉଛି । ଏଥିରେ ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହେଉଛି ସାଧାରଣ ବଜେଟ୍ ଯାହା ୧ ଫେବୃଆରୀରେ

Read more