ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାର ଫ୍ରାନ୍ସରେ ଥିବା ୧.୬ ନିୟୁତ ୟୁରୋ ମୂଲ୍ୟର ସମ୍ପତ୍ତି ଜବତ

ମୁମ୍ବାଇ : ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ଡାଇରେକ୍ଟରେଟ୍ ବା ଇଡି ପକ୍ଷରୁ ପଳାତକ ମଦ ବ୍ୟବସାୟୀ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାର ଫ୍ରାନ୍ସରେ ଥିବା ୧.୬ ନିୟୁତ ୟୁରୋ ମୂଲ୍ୟର ସମ୍ପତ୍ତିକୁ ଜବତ

Read more

କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ କୃଷକ ବିରୋଧୀ ନୀତିର ପ୍ରତିବାଦ । ପଦ୍ମ ବିଭୂଷଣ ସମ୍ମାନ ଫେରାଇଲେ ପଞ୍ଜାବର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଅକାଳୀ ଦଳ ନେତା ପ୍ରକାଶ ସିଂହ ବାଦଲ । ପଦ୍ମଭୂଷଣ ସମ୍ମାନ ଫେରାଇବାକୁ ସୁଖଦେବ ସିଂହ ଧିଣ୍ଡସାଙ୍କ ଘୋଷଣା । ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ତଥା SAD(ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ) ଦଳର ନେତା ସୁଖଦେବ

Read more

ରୁଷୀୟ, ଚାଇନିଜ୍‌ ଭାଷାରେ ଅନୁବାଦ ହେଲା ‘ମନୋଜ ଦାସଙ୍କ କଥା ଓ କାହାଣୀ’

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରୁଷୀୟ, ଚାଇନିଜ୍‌ ଓ ଇଂରାଜୀ ଭାଷାରେ ଅନୁବାଦ ହୋଇଛି ପ୍ରଥିତଯଶା କଥାକାର ମନୋଜ ଦାସଙ୍କ ପୁସ୍ତକ ‘ମନୋଜ ଦାସଙ୍କ କଥା ଓ କାହାଣୀ’। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

Read more

ନୋଏଡା ଠାରେ ୬୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ପ୍ରଥମ ଡାଟା କେନ୍ଦ୍ରର ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ସାଇଟସର(Social Media Websites) ସର୍ଭର ଗୁଡ଼ିକ ଭାରତ ବାହାରେ ରହିଛି । ଭାରତରେ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଡ଼ାଟା ରଖିବା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର

Read more

ସାତଦରିଆ ପାରିରେ କାର୍ତ୍ତିକ ପୂଣ୍ଣିମା ପାଳନ ।ଦୁବାଇ ଓଡିଆ ସମାଜ ପକ୍ଷରୁ କାର୍ତ୍ତିକ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପାଳନ କରାଯାଇଛି। ପ୍ରବାସୀ ଓଡ଼ିଆମାନଙ୍କ ଦ୍ବାରା ପାରମ୍ପାରିକ ପ୍ରଥାରେ ବୋଇତ ବନ୍ଦାଣ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଛି ।

Read more

‘ବିଶ୍ୱ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସ˚ସ୍ଥା’ ଓ ‘ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମଧୁମେହ ସ˚ଘ’ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ୧୯୯୧ରୁ ନଭେମ୍ବର‌ ୧୪ରେ ପାଳିତ ହେଉଛି ‘ବିଶ୍ୱ ମଧୁମେହ ଦିବସ’। ୧୮୯୧ ନଭେମ୍ବର‌ ଏହି ଦିନରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲେ, ଇନ୍‌ସୁଲିନ୍‌ର ସହ-ଆବିଷ୍କାରକ ସାର‌୍‌ ଫ୍ରେଡ୍‌ରିକ୍‌ ବାଣ୍ଟି˚।

Read more

ଇସଲାମିକ୍ ଆତଙ୍କୀ କାଟିଲେ ୫୦ ଲୋକଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ : ଫୁଟବଲ ମଇଦାନ ହେଲା ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ମୋଜାମ୍ବିକ ଉତ୍ତରାଞ୍ଚଳର କ୍ୟାବୋ ଡେଲ୍‌ଗାଡୋ ପ୍ରଦେଶରେ ଘଟିଛି ବଡ଼ ନରସଂହାର। ଯେଉଁଠାରେ ଇସଲାମିକ୍ ଆତଙ୍କୀ ୫୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରିବା ପରେ ଫୁଟବଲ୍‌ ପିଚରେ

Read more