ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ; କ୍ରମାଗତ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ହରାଇଲା

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ: ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଇତିହାସ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ଚତୁର୍ଥ ତଥା ଅନ୍ତିମ ଟେଷ୍ଟରେ ଆୟୋଜକ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ତିନି ୱିକେଟରେ

Read more

ଗୁଜରାଟ କୋସମ୍ବାରେ ଟ୍ରକ ମାଡିଯାଇ ଫୁଟପାତରେ ଶୋଇଥିବା ୧୫ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ : ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି, ମୃତକଙ୍କ ପରିବାରକୁ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ଅନୁକମ୍ପା ରାଶି ଘୋଷଣା

Read more

ପାକିସ୍ତାନରେ ସିନ୍ଧୁ ଦେଶର ସ୍ୱାଧୀନତା ପାଇଁ ବିକ୍ଷୋଭ : ରାଲିରେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଫଟୋ ଧରି ଚାଲିଲେ

ଇସଲାମାବାଦ: ପାକିସ୍ତାନରେ ଜିଏମ ସୟଦଙ୍କ (GM Syed) ୧୧୭ ତମ ଜନ୍ମ ବାର୍ଷିକୀରେ ବିକ୍ଷୋଭକାରୀମାନେ ସିନ୍ଧ ପ୍ରଦେଶର ସାନ କସବେ ସହରରେ ସିନ୍ଧୁଦେଶର ସ୍ୱାଧୀନତା ପାଇଁ ରାଲି

Read more

ଆମେରିକା ସଂସଦର ନିମ୍ନ ସଦନରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମହାଭିଯୋଗ ପ୍ରସ୍ତାବ ପାରିତ। ମହାଭିଯୋଗ ସପକ୍ଷରେ ୨୩୨ ଓ ବିପକ୍ଷରେ ୧୯୭ ଜଣଙ୍କ ମତ । ୧୯ରେ ଉଚ୍ଚ ସଦନ ସିନେଟରେ ପ୍ରସ୍ତାବ ଉପରେ ହେବ ଆଲୋଚନା ।

Read more

ଟ୍ରମ୍ପ ପରାଜୟ ସ୍ୱୀକାର କରି କହିଲେ, ରେଜଲ୍ଟକୁ ନେଇ ମୁଁ ଖୁସି ନୁହେଁ କିନ୍ତୁ ୨୦ ଜାନୁଆରୀରେ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ପଦ ଛାଡ଼ିଦେବି

ୱାଶିଂଟନ୍: ଆମେରିକାର କଂଗ୍ରେସ ଦ୍ୱାରା ଜୋ ବିଡେନଙ୍କୁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭାବେ ଚୟନ କରିବା ପରେ ଏକ ବିବୃତ୍ତି ଜାରି କରି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ତାଙ୍କ ପରାଜୟକୁ ସ୍ୱୀକାର

Read more

ଆମେରିକାର ହ୍ୱାଇଟ ହାଉସ ରେ ହିଂସା ପରେ ଟ୍ରମ୍ପ୍‌ଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ୍‌ ବ୍ଲକ୍‌ କଲେ ‘ଫେସ୍‌ବୁକ୍‌’ ଓ ‘ଟୁଇଟର୍‌’

ସାନ୍‌ ଫ୍ରାନ୍‌ସିସ୍‌କୋ: ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ଟ୍ରମ୍ପ୍‌ କରୁଥିବା ଭିତ୍ତିହୀନ ଦାବି ଏବଂ ଯୁକ୍ତରାଷ୍ଟ୍ର ଆମେରିକାର ‘କ୍ୟାପିଟଲ୍‌’ରେ ଦଙ୍ଗା ଯୋଗୁଁ ବୁଧବାର ଦିନ ‘ଫେସ୍‌ବୁକ୍‌’ ଏବଂ ‘ଟୁଇଟର୍‌’

Read more

ଆମେରିକା ୱାଶିଂଟନରେ ହିଂସା, ଗୁଳିମାଡ଼ରେ ଜଣେ ମହିଳା ମୃତ, ହ୍ବାଇଟ ହାଉସ ଓ କ୍ୟାପିଟାଲ ବିଲ୍ଡିଂରେ ଟ୍ରମ୍ପ ସମର୍ଥକଙ୍କ ହଙ୍ଗାମା, ଟ୍ରମ୍ପ ସମର୍ଥକ ଓ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି, ହିଂସାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ୱାଶିଂଟନ ଡିସିରେ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା ଯାଏ କର୍ଫ୍ୟୁ

Read more

ଏଥର ଜାନୁଆରି ୨୬ରେ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜପଥରେ ଉଡ଼ିବ ରାଫେଲ୍‌ ଜେଟ୍‌ । ଏଥର ପରେଡ୍‌ରେ ସାମିଲ ହେବ ୩୨ଟି ପ୍ରଜ୍ଞାପନ ମେଢ଼ । ସାହସୀ ପିଲାଙ୍କୁ ଏଥର ରାଜପଥକୁ ନିଆଯିବ ନାହିଁ: ସୂତ୍ର । ଏବର୍ଷ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବନି ବାଇକ୍‌ ଉପରେ ଯବାନଙ୍କ ଷ୍ଟଣ୍ଟ । ଏଥର ପରେଡ୍‌ରେ ସାମିଲ ହେବ ୨୩ଟି ବ୍ୟାଣ୍ଡ

Read more

ଜାନୁଆରି ୨୯ରୁ ଚାଲିବ ସଂସଦର ବଜେଟ ଅଧିବେଶନ । ଫେବ୍ରୁଆରି ୧୫ ଯାଏ ଚାଲିବ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଅଧିବେଶନ । ଫେବ୍ରୁଆରି ୧ରେ ସଂସଦରେ ଉପସ୍ଥାପିତ ହେବ କେନ୍ଦ୍ର ବଜେଟ । ମାର୍ଚ ୮ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଦ୍ବିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ବଜେଟ ଅଧିବେଶନ । ଦୈନିକ ୪ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ସଂସଦର ଉଭୟ ଗୃହ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବ

Read more