ମରାଠା ସଂରକ୍ଷଣ ବ୍ୟବସ୍ଥା ସୁପ୍ରିମ୍‌ କୋର୍ଟରେ ଖାରଜ । ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଆଇନକୁ ଅସାମ୍ବିଧାନିକ କହିଲେ ସୁପ୍ରିମ୍‌କୋର୍ଟ । ଶିକ୍ଷା ଓ ଚାକିରି କ୍ଷେତ୍ରରେ ୫୦%ରୁ ଅଧିକ ସଂରକ୍ଷଣ ଅସାମ୍ବିଧାନିକ । ସଂରକ୍ଷଣ ପାଇଁ ମରାଠା ସଂପ୍ରଦାୟକୁ SEBC ଘୋଷଣା କରାଯାଇ ପାରିବନି: SC

Read more

୨୭ ବର୍ଷର ବିବାହ ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଶ୍ୱର ଚତୁର୍ଥ ସବୁଠୁ ଧନୀ ବ୍ୟକ୍ତି ବିଲ୍ ଗେଟ୍ସ ନିଜ ପତ୍ନୀ ମେଲିଣ୍ଡାଙ୍କ ଠାରୁ ହେବେ ଅଲଗା

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ: ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟ କମ୍ପାନୀର (Microsoft) ସହ-ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ତଥା ପୂର୍ବତନ ସି.ଇ.ଓ. ବିଲ୍ ଗେଟ୍ସ (Bill Gates) ସୋମବାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଓ ତାଙ୍କ

Read more

କରୋନା ମୃତ୍ୟୁରେ ରେକର୍ଡ କଲା ଭାରତ, ଦିନକରେ ୩୬୮୯ ମୃତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ମହାମାରୀ କରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହରରେ ଆଉଟ ପାଉଟ ହେଉଥିବା ଭାରତରେ ସଂକ୍ରମଣ ସହ ତାଳଦେଇ ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରେକର୍ଡ ୩୬୮୯

Read more

ଆମେରିକାକୁ ଯାଇ ପାରିବେନି କୌଣସି ଭାରତୀୟ । ଭାରତୀୟଙ୍କ ଯାତ୍ରା ଉପରେ କଟକଣା ଲଗାଇଲା ଆମେରିକା । ଭାରତରେ ଥିବା ଆମେରିକୀୟ ନାଗରିକମାନେ ଯାଇପାରିବେ । ଭାରତରେ କୋରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ଦୃଷ୍ଟିରୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି । ଛାତ୍ର, ସାମ୍ବାଦିକ ଓ ବିଭିନ୍ନ ଏକାଡେମି ପାଇଁ କିଛିଟା କୋହଳ ହୋଇଛି

Read more

ଆମେରିକା ସେନାର ବିମାନରେ ପୁଣି ପହଞ୍ଚିଲା ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ମେଡିକାଲ ଉପକରଣ । ଅକ୍ସିଜେନ ସିଲିଣ୍ଡର ସହ ପହଞ୍ଚିଲା, ୭ ଲକ୍ଷ ରାପିଡ ଟେଷ୍ଟିଂ କିଟ୍‌ । କେନ୍ଦ୍ର ବୈଦେଶିକ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ସୂଚନା

Read more

ଭାରତକୁ ଆସୁଛି ରୁଷିଆ ପ୍ରସ୍ତୁତ କୋଭିଡ୍‌ ଟିକା ସ୍ପୁଟନିକ-ଭି । ମେ ୧ରେ ଭାରତରେ ପହଞ୍ଚିବ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଟିକା । ଆଜି ବ୍ରିଟେନରୁ ଆସି ପହଞ୍ଚିଛି କୋଭିଡ ସଂପର୍କିତ ମେଡିକାଲ ସରଞ୍ଜାମ | ୧୦୦ଟି ଭେଣ୍ଟିଲେଟର ଓ ୯୫ଟି ଅକ୍ସିଜେନ ସଂକେନ୍ଦ୍ରକ ପହଞ୍ଚିଛି । ଆଉ ୨୦ଟି ଭେଣ୍ଟିଲେଟର ଓ ୪୦୦ଟି ଅକ୍ସିଜେନ ସଂକେନ୍ଦ୍ରକ ପହଞ୍ଚିବ

Read more

ଭାରତରେ କୋଭିଡ ସ୍ଥିତି ନେଇ ଚିନ୍ତା ପ୍ରକଟ କଲେ ଗୁଗୁଲ ସିଇଓ । ୟୁନିସେଫ ମାଧ୍ୟମରେ ଭାରତକୁ ୧୩୫ କୋଟି ଦେଲେ ସୁନ୍ଦର ପିଚାଇ । ମେଡିକାଲ ସରଞ୍ଜାମ ଯୋଗାଣ ଓ ଜରୁରୀ ସୂଚନା ପାଇଁ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ ଟଙ୍କା

Read more