ତାମିଲନାଡୁ ସରକାରଙ୍କ ବଡ଼ ଘୋଷଣା: ପରୀକ୍ଷା ନଦେଇ ପାସ କରିବେ ନବମ, ଦଶମ ଓ ଏକାଦଶ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ

ଚେନ୍ନାଇ: କରୋନା ମହାମାରୀ ସମୟରେ ‌ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟା କମ କରିବାକୁ ସରକାର ଲକଡାଉନ କରିବା ସହ ସବୁ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନଗୁଡ଼ିକୁ ବନ୍ଦ କରିଥିଲେ। ଅନଲାଇନ‌ରେ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ପାଠ ପଢ଼ାଯାଉଥିଲେ

Read more

ମୋଟେରା ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତ ଆଗରେ ୪୯ ରନ୍‌ର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ । ଇଂଲଣ୍ଡ ଦ୍ବିତୀୟ ଇନିଂସରେ ୮୧ ରନରେ ଅଲ୍‌ଆଉଟ । ଅକ୍ଷର ପଟେଲଙ୍କୁ ୫ଟି, ଅଶ୍ବିନଙ୍କୁ ୪ଟି ଓ ୱାସିଂଟନ ସୁନ୍ଦରଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ଓିକେଟ୍ । ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ଭାରତ ୧୪୫ ରନ୍‌ରେ ଅଲ୍‌ଆଉଟ ହୋଇଥିଲା । ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ୧୧୨ ରନ୍ କରିଥିଲା

Read more

ଆଜି ଭାରତ-ଇଂଲଣ୍ଡ ଦିବାରାତ୍ର ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍‌, ବିଶ୍ଵର ସର୍ବବୃହତ ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ ମୋଟେରା ,ଅହମଦାବାଦରେ ପିଙ୍କ୍‌ ବଲ୍‌ରେ ଖେଳାଯିବ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍‌, ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍‌ ଏବେ ୧-୧ରେ ସମାନ ସ୍ଥିତିରେ ଅଛି

Read more

ଇସଲାମ କିମ୍ବା ଖ୍ରୀଷ୍ଟିୟାନ ଧର୍ମରେ ଯୋଗଦେଉଥିବା ଦଳିତ ମାନଙ୍କୁ ସଂରକ୍ଷଣର ଲାଭ ମିଳିବ ନାହିଁ

ନୂଆ ଦିଲ୍ଲୀ: କେନ୍ଦ୍ର ଆଇନ ମନ୍ତ୍ରୀ ରବି ଶଙ୍କର ପ୍ରସାଦ ରାଜ୍ୟସଭାରେ ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି ସମ୍ପର୍କରେ (Scheduled Castes) ଏକ ବଡ଼ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି । ସେ

Read more

ମୁମ୍ବାଇରୁ ୧୮୦୦ କେଜି ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କଲା ପୋଲିସ । ଓଡ଼ିଶାରୁ ମୁମ୍ବାଇକୁ ଚାଲାଣ ହେଉଥିଲା ଗଞ୍ଜେଇ । ଅଟୋରେ ନଡ଼ିଆ ତଳେ ଚାଲାଣ ବେଳେ ଜବତ କଲା ପୋଲିସ । ଜବତ ଗଞ୍ଜେଇର ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ସାଢ଼େ ୩ କୋଟି ଟଙ୍କା । ଅଟୋ ମାଲିକ ଓଡ଼ିଶାର ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ ଖୋଜୁଛି ପୋଲିସ

Read more

ଉତ୍ତର ଭାରତରେ ଭୂମିକମ୍ପ ଝଟ୍‌କା । ଦିଲ୍ଲୀ-NCRରେ ଭୂମିକମ୍ପ ଝଟ୍‌କା ଅନୁଭୂତ । ଚଣ୍ଡୀଗଡ଼ ଓ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ, ଜମ୍ମୁରେ ଭୂକମ୍ପର ଜୋର୍‌ଦାର ଝଟ୍‌କା । ଆଫଗାନିସ୍ତାରେ ଭୂକମ୍ପର କେନ୍ଦ୍ରସ୍ଥଳ । ତାଜିକସ୍ତାନରେ ୬.୧ ତିବ୍ରତାର ଭୂକମ୍ପ ଅନୁଭୂତ

Read more

ରେଳ ବଜେଟ୍‌ରେ ଓଡ଼ିଶା ପାଇଁ‌ ୬୯୯୫ କୋଟି ୫୮ ଲକ୍ଷ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରେଳ ବଜେଟ୍‌ରେ ଗତବର୍ଷ ଓଡ଼ିଶାକୁ ମୋଟ ୪୩୭୩ କୋଟି ଟଙ୍କା ଅନୁଦାନ ମିଳିଥିଲା। ଚଳିତବର୍ଷ ଓଡ଼ିଶାକୁ ମୋଟ୍‌ ୬୯୯୫ କୋଟି ୫୮ ଲକ୍ଷ ଅନୁଦାନ

Read more

ଭାରତର କୃଷି ଆଇନକୁ ସମର୍ଥନ କଲା ଆମେରିକା : ବଜାରର କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତାକୁ ସୁଦୃଢ଼ କରିବ ଏହି ଆଇନ

 ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କୃଷି ଆଇନକୁ ନେଇ ସରକାର ଏବଂ ଚାଷୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ବିବାଦ ଥମିବାର ନାଁ ଧରୁ ନାହିଁ । ଆଉ ବର୍ତ୍ତମାନ କୃଷକ ଆନେ୍ଦାଳନକୁ

Read more