ଛାଡ଼ଖାଇରେ ଛେଳିର ନାଁ ‘ମୋଦି’ : ଗ୍ରାହକ ୭୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ରାଜି, ହେଲେ ଛେଳିର ମାଲିକ କହିଲେ ଦେଢ଼ କୋଟି ଟଙ୍କାରୁ କମରେ ବିକିବେ ନାହିଁ

ମୁମ୍ବାଇ: ଲକଡାଉନ୍‌ ନିୟମାବଳୀ ଢିଲା ହେବା ପରେ ଦେଶ ସାରା ଅନ୍ୟ ଅନେକ ବ୍ୟବସାୟ ପରି ପଶୁ ମାଂସ ବ୍ୟବସାୟ ବି ପୂର୍ବ ସ୍ଥିତିକୁ ଫେରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ଲୋକଙ୍କୁ ଚିକେନ୍‌ ଓ ମଟନ୍‌ ସହଜରେ ମିଳୁଛି ଓ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ବି ଭଲ ଦାମ୍‌ ମିଳୁଛି । ଏହି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଗୋଟିଏ ଛେଳିର ଦାମ୍‌ ୭୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ଦେଢ଼ କୋଟି ଟଙ୍କା ଭିତରେ ଲଗାଯାଉଛି ବୋଲି ଜାଣି ଅନେକ ବିଶ୍ୱାସ କରିବେ ନାହିଁ । ହେଲେ କଥାଟି ସତ । ଏମିତି ଘଟିଛି ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ।

ଗୋଟିଏ ଛେଳିର ନାଁ ତା’ ମାଲିକ ‘ମୋଦି’ ରଖିଥିଲା । ଏବେ ସେହି ଛେଳିଟିକୁ କିଣିବାକୁ ଜଣେ ଗ୍ରାହକ ୭୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ରାଜି ହୋଇଛି । ହେଲେ ଛେଳିର ମାଲିକ ଦେଢ଼ କୋଟି ଟଙ୍କାରୁ କମରେ ତାକୁ ବିକିବ ନାହିଁ ବୋଲି କହିଛି । ‘ମୁମ୍ବାଇ ମିରର୍‌’ ଖବରକାଗଜରେ ପ୍ରକାଶିତ ଏକ ଖବର ଅନୁସାରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଛି ପଶ୍ଚିମ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଅଟପଡ଼ି ମାର୍କେଟରେ । ପଶୁ ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ ଏହି ମାର୍କେଟ୍‌ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ।

କାର୍ତ୍ତିକ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଅବସରରେ ଶହ ଶହ ପଶୁ ମାଲିକ ନିଜ ପଶୁଙ୍କ ସହ ଅଟପଡ଼ି ମାର୍କେଟକୁ ଆସିଥିଲେ । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣଙ୍କ ପାଖରେ ‘ମୋଦି’ ନାଁ ଥିବା ଗୋଟେ ଛେଳି ଥିଲା । ସେହି ଛେଳିଟି ସେହି ନାଁରେ ବେଶ୍‌ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଥିଲା । ତାକୁ କିଣିବା ପାଇଁ ଗ୍ରାହକମାନେ ଲମ୍ବା ଲାଇନ୍‌ ଲଗାଇଥିଲେ ଓ ଏକ ନିଲାମରେ ତା’ ଦାମ୍‌ ୭୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାଇଥିଲା ।

ବାବୁରାଓ ମେଟକାରୀ ନାମକ ଏହି ଛେଳିପାଳକ ନିଜ ଛେଳିର ଦାମ୍‌ ନିଲାମରେ ୭୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଉଠିବା ପରେ ବି ସେହି ଦାମରେ ତାକୁ ବିକିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ । କେତେକ ଗ୍ରାହକ ତାଙ୍କୁ ସେହି ଦାମରେ ‘ମୋଦି’ ନାମକ ଛେଳିଟିକୁ ବିକିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ ଓ ତା’ ଉପରେ କିଛି ଦାମ୍‌ ବଢ଼ାଇବାକୁ ବି ରାଜି ହୋଇଥିଲେ । ହେଲେ ବାବୁରାଓ ସ୍ପଷ୍ଟ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ଦେଢ଼ କୋଟି ଟଙ୍କା ତଳକୁ ସେହି ଛେଳିଟିକୁ ବିକ୍ରି କରିବେ ନାହିଁ ।

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *