ନାରଦା ସ୍କାମରେ ଚାରିଜଣ ଟିଏମସି ନେତା ତଥା ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ସରକାରରେ ଥିବା କ୍ୟାବିନେଟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଫିରହାଦ ହାକିମ, ସୁବ୍ରତ ମୁଖାର୍ଜୀ, ବିଧାୟକ ମଦନ ମିତ୍ର ଓ ପୂର୍ବତନ ମେୟର ଶୋଭାନ ଚାଟାର୍ଜୀ ଗିରଫ

କୋଲକାତା: ପଶ୍ଚିମ ବଙ୍ଗରେ ନାରଦା ସ୍କାମ ମାମଲାକୁ ନେଇ ପୁଣି ଥରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ସୋମବାର ଏଠାରେ ହୋଇଥିବା ଏହି ଘୋଟାଲାର ଯାଞ୍ଚ କରୁଥିବା ସିବିଆଇ ଟିମ୍ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ସରକାରରେ କ୍ୟାବିନେଟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଫିରହାଦ୍ ହାକିମ, ସୁବ୍ରତ ମୁଖାର୍ଜୀ, ବିଧାୟକ ମଦନ ମିତ୍ର ଓ ପୂର୍ବତନ ମେୟର ଶୋଭନ୍ ଚାଟାର୍ଜୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି । ସୋମବାର ସକାଳେ ସିବିଆଇ ଟିମ୍ ତାଙ୍କ ଘର ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ାଉ କରି ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ନେଇଥିଲେ । ଏହି ଖବର ପାଇବା ପରେ ଟିଏମସି ସୁପ୍ରିମୋ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ମଧ୍ୟ ପଛେ ପଛେ ସିବିଆଇ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ସେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଭିତରେ ଉପସ୍ଥିତ ଅଛନ୍ତି ।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ରାଜ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଟିଏମସି ପ୍ରାଚୀନ ନେତା ଫିରହାଦ୍ ହାକିମ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସିବିଆଇ ତାଙ୍କୁ ବିନା କାରଣରେ ଗିରଫ କରିଛି । ତେବେ ସିବିଆଇ ଏହା ପୂର୍ବରୁ କହିଥିଲା ଯେ ଏହା କାହାକୁ ଗିରଫ କରିନାହିଁ । ତେବେ ପଚରାଉଚରା ପରେ ସିବିଆଇ କହିଛି ଯେ ଏ ସମସ୍ତକୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି ।

ସିବିଆଇ ଟିମ୍ ସକାଳେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଫିରହାଦ୍ ହାକିମଙ୍କ ଘରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ଦଳ ତାଙ୍କ ଘରେ ଖୋଜାଖୋଜି କରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ସେ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ସହିତ ଅଫିସ୍ ନେଇଥିଲେ । ଏଥି ସହ ନାରଦା ସ୍କାମର ତଦନ୍ତ ସଂପର୍କରେ ସିବିଆଇ ନିକଟରେ ପଶ୍ଚିମ ବଙ୍ଗର ରାଜ୍ୟପାଳ ଜଗଦୀପ ଧନଖରଙ୍କ ଅନୁମତି ମାଗିଥିଲା । ଫିରହାଦ୍ ହାକିମ, ସୁବ୍ରତ ମୁଖାର୍ଜୀ, ମଦନ ମିତ୍ର ଏବଂ ଶୋଭନ୍ ଚାଟାର୍ଜୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିବାକୁ ସିବିଆଇ ଏହି ଅନୁମତି ମାଗିଥିଲା । ନିର୍ବାଚନ ପରେ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସିବିଆଇକୁ ଏହି ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଥିଲା ।

୨୦୧୬ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ନାରଦା ସ୍କାମ ହୋଇଥିଲା । ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ନାରଦା ଷ୍ଟିଙ୍ଗ୍ ଟେପ୍ ରିଲିଜ୍ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ଟେପରେ ଟିଏମସିର ମନ୍ତ୍ରୀ, ସାଂସଦ ଓ ବିଧାୟକ ପରି ଦେଖାଯାଉଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ କଥିତ ରୂପେ ନକଲି କମ୍ପାନୀର ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ଟଙ୍କା ନେଉଥିବାର ଦେଖାଯାଇଥିଲା । କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ ଏହି ଟେପଗୁଡିକ ୨୦୧୪ ର ଅଟେ ।

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *