ଆଜି ରାମ ନବମୀ: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପରମ୍ପରା ରିତିନୀତିରେ ହେବ ରାମଜନ୍ମ ନୀତି। ମଧ୍ୟାହ୍ନଧୂପ ପରେ ଅପରାହ୍ନ ୪ଟାରୁ ରାତି ଆଠଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବନ୍ଦ ରହିବ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଦର୍ଶନ। ଆଜି ରଥ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ କାଠ ଚିରଟ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହେବ। ବିଧିପରମ୍ପରା ଅନୁଯାୟୀ କଟକ ଖପୁରିଆ ସ’ମିଲରେ ରଥକାଠ ଚିରଟ ଅନୁକୂଳ ହେବ

Read more

କେନ୍ଦୁଝର ଘସିପୁରା ଅଞ୍ଚଳରେ ୨୦୧୯ରେ ନାବାଳିକା ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା: ୨ ଦୋଷୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣଙ୍କୁ ଆଜୀବନ ଜେଲ୍ ଓ ଅନ୍ୟ ଜଣକୁ ୨୦ ବର୍ଷ ଜେଲ୍ ଦଣ୍ଡ, ଉଭୟଙ୍କୁ ଜେଲ୍ ଦଣ୍ଡ ସହ ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ଜରିମାନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ, ପୀଡ଼ିତାଙ୍କୁ ୫ ଲକ୍ଷ କ୍ଷତିପୂରଣ ନେଇ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପକ୍ସୋ କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

Read more

ପ୍ରେମିକ ସହ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲା ୨୦ ବର୍ଷୀୟା ଯୁବତୀ : ୧୦ ଦିନ ପରେ ହୋଇଥା’ନ୍ତା ଝିଅଟିର ବାହାଘର

ନବରଙ୍ଗପୁର : ୨୦ ବର୍ଷୀୟା ଯୁବତୀ ଓ ତାଙ୍କ ୨୨ ବର୍ଷୀୟ ପ୍ରେମିକଙ୍କ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଦୁଇ ଦୁଇଟି ପରିବାରରେ ଶୋକର ଛାୟା ଖେଳାଇଦେଇଛି । ନିଜ

Read more

ମୋତେ ବାହାହୁଅ, ନହେଲେ ଟ୍ରେନ୍‌ ଲାଇନରେ ମରିବାକୁ ଛାଡ଼ି ଦିଅ

ସୋର : ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବାକୁ ଟ୍ରେନ୍‌ ଲାଇନ୍‌ରେ ଶୋଇଥିଲେ ଜଣେ ଯୁବତୀ। ଏହା ଦେଖି ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବାକୁ ଆସିଥିଲେ ଜଣେ ଯୁବକ। ଟ୍ରେନ୍‌ ଲାଇନ୍‌ରୁ ଉଠିବା

Read more

ହାଇଦରକୁ ଫେରାର ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର ଘଟଣାରେ ଜଣେ ୧୯ ବର୍ଷୀୟା ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ସମେତ ୩ ଜଣ ଗିରଫ

କଟକ: ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ହାଇଦରକୁ ଫେରାର ହେବାରେ ସହଯୋଗ କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ କମିଶନରେଟ ପୋଲିସ ଶନିବାର ଦିନ ଆଉ ତିନି ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ

Read more

ମଧୁ ସ୍ମୃତି ସଂଗ୍ରହାଳୟ କଥା ସରକାର ଭୁଲି ନ ଯାଆନ୍ତୁ : ଓଡ଼ିଆ ଜାତୀୟ ସମ୍ମିଳନୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାକୁ ଯୋଡିବାରେ ଓ ଓଡ଼ିଆ ଜାତିକୁ ଉପରକୁ ଉଠାଇବାରେ ମଧୁବାବୁଙ୍କ ଅମ୍ଳାନ ଅବଦାନକୁ ଆମେ ସବୁ ଓଡ଼ିଆ ସାରାଜୀବନ ମନେ ରଖିବୁ ବୋଲି ଓଡ଼ିଆ

Read more

କୋରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନର କଟକଣା । ରାଜ୍ୟ ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ RTPCR ନେଗେଟିଭ ରିପୋର୍ଟ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ । ନଚେତ ୨ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଟିକା ନେଇଥିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ । ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ବାହାର କାଠ ନିକଟରୁ ଦର୍ଶନ

Read more

ଗଞ୍ଜାମ: AA 01-2021 ଖଣ୍ଡର INS ଚିଲିକାରୁ ପାସିଂ ଆଉଟ୍‌, ଭାରତୀୟ ନୌସେନାର ୪୧୯ ଆଟିଫାଇସର ଆପ୍‌ରେଣ୍ଟିସ୍‌ INS ଚିଲିକାରୁ ସ୍ନାତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି, ଏହି ପାସିଂ ଆଉଟ୍‌ ପରେଡ୍‌କୁ ଗୋପାଳପୁର AD କେନ୍ଦ୍ରର କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ ବ୍ରିଗେଡିଅର ସୁମିତ ମାଥୁର ନିରୀକ୍ଷଣ କରିଥିଲେ

Read more

ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷାକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିବା ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ, ଆସନ୍ତା ୧୯ ତାରିଖ ସୋମବାର ଠାରୁ ସବୁ ସ୍କୁଲ ଓ ହଷ୍ଟେଲ ବନ୍ଦ ରହିବ, ଚଳିତ ବର୍ଷ ନବମ ଓ ଏକାଦଶ ରେ ପଢ଼ୁଥିବା ସମସ୍ତେ ପାସ୍

ବର୍ତ୍ତମାନର କରୋନା ମହାମାରୀ ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ମାନଙ୍କର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ନିରାପତ୍ତାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ଦଶମ ଓ ଦ୍ବାଦଶ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷାକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିବା ପାଇଁ

Read more

ଆଜି ଅପରାହ୍‌ଣରେ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ନେଇ ଘୋଷଣା କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ । କୋଭିଡ୍‌ ସ୍ଥିତିରେ ପରୀକ୍ଷା ସଂପର୍କରେ ଘୋଷଣା କରିବେ ନବୀନ । ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ସମୀର ଦାଶଙ୍କ ସୂଚନା

Read more