ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶର ଚନ୍ଦ୍ରସୂର୍ଯ୍ୟ ଗାଏବ ଘଟଣା । ସକାଳେ ବେଶ କାରିଗରଙ୍କୁ ଚନ୍ଦ୍ରସୂର୍ଯ୍ୟ ଫେରାଇଲେ ସଂପୃକ୍ତ ସେବାୟତ । ତେବେ ତଦନ୍ତ ଚାଲିଥିବାରୁ ଗ୍ରହଣ କରିନାହିଁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ । ଏ ନେଇ ସୂଚନା ଦେଲେ ବେଶକାରିଗର ବସନ୍ତ ରଣା

Read more

ପୁରୀରେ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶର ଚନ୍ଦ୍ରସୂର୍ଯ୍ୟ ଗାଏବ ହେବା ଘଟଣା: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ନୀତି ପ୍ରଶାସକଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଜାରି । ସେଦିନ ବେଶରେ ଚନ୍ଦ୍ରସୂର୍ଯ୍ୟ ଲାଗି ନଥିବା ବେଶ କାରିଗରଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ । ସଂପୃକ୍ତ ସେବାୟତ ଆଜି ଚନ୍ଦ୍ରସୂର୍ଯ୍ୟକୁ ଫେରାଇବା ସମ୍ଭାବନା । ବେଶର ସାଜ ତାଲିକା ସହ ମେଳକରି ସଂଗ୍ରହାଳୟରେ ରଖାଯିବ

Read more

ପୁଅ ନଥିବାରୁ ୪ ଝିଅ ମିଶି ପିତାଙ୍କ ମରଶରୀରକୁ ଦେଲେ କାନ୍ଧ

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା: ପୁଅ ନଥିବାରୁ ୪ ଝିଅ ମିଶି ପିତାଙ୍କ ମରଶରୀରକୁ କାନ୍ଧ ଦେଇ ଏକ ଉଦାହରଣ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ଲଇକେରା ବ୍ଲକ କେନ୍ଦୁଡିହି ଗ୍ରାମର

Read more

କାର୍ତ୍ତିକ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ପୁରୀରେ କଡ଼ା ସୁରକ୍ଷା । ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ନିକଟକୁ ମାର୍କେଟ ଛକରୁ ୪ ଚକିଆ ଯାନ ବନ୍ଦ । ମରଚିକୋଟ ଛକ ନିକଟରୁ ୨ ଚକିଆ ଯାନ ବନ୍ଦ। ସମୁଦ୍ର ଓ ବିଭିନ୍ନ ତୀର୍ଥ ପୁଷ୍କରିଣୀ ନିକଟରେ କଟକଣା। ଏନ୍‌ଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ପାଇଁ ୧୫ ପ୍ଲାଟୁନ ଫୋର୍ସ ମୁତୟନ ହେବେ । ଜଣେ ଅତିରିକ୍ତ SP, ୭ DSP ଓ ୫୦ ଅଫିସର ନିୟୋଜିତ ହେବେ

Read more

ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ପ୍ରଭାବରେ ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ସୃଷ୍ଟି : ଡିସେମ୍ବର ପହିଲାରୁ ରାଜ୍ୟରେ ବଢିବ ଥଣ୍ଡା

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଭାରତ ମହାସାଗର ଓ ସଂଲଗ୍ନ ଦକ୍ଷିଣ ଆଣ୍ଡାମାନ ସାଗର ଉପରେ ରହିଥିବା ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ପ୍ରଭାବରେ ଆଜି ଏକ ଲଘୁଚାପ ବଳୟ ଦକ୍ଷିଣ ଆଣ୍ଡାମାନ ସାଗର

Read more

କାର୍ତ୍ତିକ ପୂର୍ଣ୍ଣିମାରେ ଡଙ୍ଗା ଭସା ଓ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନାକୁ ବାରଣ, ବିରଜା ମନ୍ଦିର ଓ ବୈତରଣୀ ଘାଟରେ ଜାରି ହେଲା ୧୪୪ ଧାରା

ଯାଜପୁର : ଆଉ ଦୁଇ ଦିନ ପରେ କାର୍ତ୍ତିକ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା। ଏହି ଧର୍ମ ମା‌ସରେ ଲୋକମାନେ ଡଙ୍ଗା ଭସାଇ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଲାଭ କରିବାର ବିଶ୍ବାସ ରହିଛି। କିନ୍ତୁ

Read more

ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ଆଇଏଫଏସ ଅଭୟ ପାଠକଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା । କିଛି ଠକେଇ ହୋଇନି | ମୋ ପୁଅର ମାସିକ ଦରମା ୧ କୋଟି |

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଆଇଏଫଏସ ଅଭୟକାନ୍ତ ପାଠକଙ୍କ ସମେତ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଆକାଶ, ପୁତୁରା ଓ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କର କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଉଛି। ୪ଜଣଙ୍କ କୋଭିଡ୍ ପରୀକ୍ଷା ହେବ

Read more

ଶୀତରେ ଥରୁଛି ସାରା ଓଡ଼ିଶା, ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା ୯ ଡିଗ୍ରୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଧିରେ ଧିରେ ବଢ଼ୁଛି ଥଣ୍ଡା। ଶୀତରେ ଏବେ ଥରୁଛି ସାରା ରାଜ୍ୟ। କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲାର ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ରାଜ୍ୟର ସବୁଠାରୁ ଶୀତୁଆ ସ୍ଥାନ ପାଲଟିଛି।

Read more

ରାଜ୍ୟରେ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାରେ ଦ୍ବିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବଙ୍କ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି

ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ବିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବଙ୍କ ଚିଠି, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ, ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାରେ AIIMS

Read more

୫ ବର୍ଷର ଝିଅ ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ନ୍ୟାୟ ନପାଇବାରୁ ବିଧାନସଭା ଆଗରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କଲେ ନୟାଗଡ଼ର ଦମ୍ପତ୍ତି

ଭୁବନେଶ୍ବର: ବିଧାନସଭା ଆଗରେ ହାଇଡ୍ରାମା । କିରୋସିନ ଢାଳି ସ୍ୱାମୀ, ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ । ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନ ଚାଲୁଥିବା ବେଳେ ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକ ଆଗରେ ଆଜି

Read more